Судове рішення #8024553

   Справа № 2-а-15/10

 ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

4 лютого 2010 року         Згурівський районний суд Київської області в складі:

            головуючого  судді           ПАЛАМАРЧУК В.І.

            при секретарі                     ГОРИСЛАВЕЦЬ Л.В.

           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в смт. Згурівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 д о УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ  УКРАЇНИ У ЗГУРІВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними щодо перерахунку пенсії, а також стягнення недорахованих сум пенсії,-

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернулася до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, посилаючись не те, що вона являється потерпілою внаслідок наслідків аварії на  ЧАЕС. Внаслідок захворювання, її визнано  інвалідом  ІІ групи. Крім того, статтею 14 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796 від 28 лютого 1991року (зі змінами та доповненнями) (далі Закон №796), позивачку віднесено до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Згідно зі ст.49 Закону №796, пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді: 1)державної пенсії; 2)додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка призначається після виникнення прав на державну пенсію.

Статтею 50 Закону №796 (у редакції, яка була чинна до 01.01.2008 року) встановлювалося, що особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

-інвалідам II групи- 75 процентів мінімальної пенсії за віком;

Відповідно до ч.4 ст.54, ст. 50 Закону №796 (у редакції, яка була чинна до 01.01.2008 року) передбачалося, що у всіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

- по ІІ групі інвалідності-8 мінімальних пенсій за віком.  

    Підпунктом 12 пункту 28 Закону України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від  28.12.2007 року №107-17 текст статті 50 Закону №796 викладено в такій редакції: "Особам, віднесеним  до категорії 1,  призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірах:

    інвалідам II  групи  - 20 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

    Рішенням Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року  положення статті 67 розділу I, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22,  24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту  35,  пунктів  36-100 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" та пункту 3 розділу III Прикінцеві положення"  Закону  України  "Про Державний  бюджет  України  на 2008  рік  та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" визнано такими, що не відповідають Конституції України (неконституційними), та втратили чинність з дня ухвалення зазначеного Рішення- 22 травня 2008 року.

    Вказане Рішення Конституційного  Суду України  має преюдиціальне значення для суддів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів з правовідносинами, які виникли  внаслідок дії положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення  змін до деяких законодавчих актів України», визнаних неконституційними.

Тобто, з 22 травня 2008 року зміст статей 50,54 Закону №796 має редакцію, яка інсувала  до 01 січня 2008 року.

    Відповідно до вищезазначеного, позивачка як особа, віднесена до категорії 1, яка є інвалідом ІІ  групи має право на призначення пенсії  в розмірі, не нижчому 8 мінімальних пенсій за віком, та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком.

Всупереч   зазначеному, відповідач у даній справі на  звернення позивачки до нього про перерахунок призначеної пенсії та щомісячної додаткової пенсії, які передбачені ст.ст.50,54 Закону №796 виходячи із мінімальної пенсії за віком, яка встановлена законами, відмовив їй у такому перерахунку, мотивуючи свою відмову тим, що з 01 січня 2008 року відповідно до Постанов КМУ від 26.07.1996 року № 831, №836 додаткова пенсія  по інвалідності згідно до  ст.54 Закону №796, обчислюється  з розрахункової величини 16,62 грн., відповідно підстави для застосування  інших величин  мінімальної пенсії відсутні, так як при її встановленні Урядом  зазначаються межі застосування; в 2008 році Законом «Про Державний бюджет України на  2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року №107-17 внесено зміни до ст.50 Закону №796 і розмір  додаткової пенсії встановлено у розмірі 20%  від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, тому нарахування та виплата позиваці пенсії проводиться згідно з чинним законодавством. Позивачка вважає, що  дані дії відповідача  є неправомірними, оскільки обмежують та звужують зміст існуючих  прав та свобод  її як людини та громадянина, тому вона змушена  звертатись до суду  для захисту свого порушеного права.

Зі змісту ст.ст. 50 та 54 Закону №796 випливає, що вихідним  критерієм  розрахунку державної та додаткової пенсії виступає мінімальна пенсія  за віком, розмір якої згідно з частиною 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 встановлюється в розмірі  визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність  і при розрахунку зазначеної пенсії підлягає саме розмір  прожиткового мінімуму для осіб, які втратили  працездатність, установлений у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, виходячи з якого визначається  мінімальний розмір пенсії за віком. Положення  частини 3 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 не є перешкодою  для застосування  зазначеної величини (мінімального розміру пенсії за віком) для розрахунку інших пов’язаних із нею пенсій чи доплат, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого  мінімального розміру пенсії за віком, крім передбаченого частиною 1 цієї статті.

При цьому, відповідно до ч.3 ст.67 Закону №796, яка набрала  чинності з 31 жовтня  2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну  здоров»ю, особам, віднесеним до 1,2,3,4 категорій, та розмір  щомісячної компенсації сім»ям за втрату  годувальника внаслідок  Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня  встановлення нового  розміру прожиткового мінімуму. Тому в разі збільшення розміру прожиткового мінімуму, відповідачем повинен проводитись перехунок пенсії позивачки, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком. Зазначене також підтверджується судовою практикою, а саме: постановами колегії суддів Судової палати в адміністративних справах  Верховоного Суду України від 21 жовтня 2008 року та 04  листопада  2008 року та постановою Вищого адміністративного Суду України від 01 жовтня 2008 року.

Враховуючи вищевикладене, позивачка просить:

-визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області щодо відмови їй у перерахунку державної пенсії та щомісячної додаткової пенсії, які передбачені ст.49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року  виходячи із мінімальної пенсії за віком, яка встановлена у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому у законі про Державний бюджет України на відповідний рік– неправомірними;

-зобов”язати Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області провести ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 перерахунок державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначений у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому у законі про Державний бюджет України на 2009 рік;

-стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області на користь ОСОБА_1 недораховані суми державної пенсії та  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю  за період з 01 січня  2009 року по 01 січня 2010 року включно в сумі 41169,70 (сорок одна тисяча сто шістдесят дев»ять) гривень 70коп.

В судове  засідання сторони не з'явилися, направили заяви, в яких просять проводити розгляд справи у письмовому провадженні на основі наявних у справі матеріалів, за їх відсутності, позивачка позов підтримує,  відповідач позов не визнає повністю.  

Відповідач направив заперечення, в яких вказав, що відповідно до вимог ч.1 та ч.3 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок – 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених лише за цим Законом. А тому, щодо пенсіонерів, яким пенсія призначена за іншими спеціальними законами, у тому числі на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катасрофи», зазначений у ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір мінімальної пенсії за віком не застосовується.

Розмір пенсії, встановлений ч.4 ст.54 та ст.50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» був визначений, виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, який для цієї категорії пенсіонерів законодавчо встановлений не був.

 Відповідно до статті 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4 встановлюються у вигляді державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

З 01.01.2008 року згідно з ст.28 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено зміни до ст. 50 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Так, ст. 50 викладено у такій редакції: «… особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров»ю, у розмірах: інвалідам 2 групи – 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність …» Розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначається на момент виплати пенсії та додаткової пенсії згідно ії законом про Державний бюджет України  і встановлено на 2008 рік в розмірі з 1 січня-470 грн., з 1 квітня – 481 грн., з 1 липня – 482 грн., з 1 жовтня – 498 грн.

Виходячи з викладеного, розрахунок указаних виплат, підвищень, доплат та додаткової пенсії проводиться на підставі нормативних актів, не суперечить директивним рішенням Пенсійного фонду України, відповідає повністю практиці органів Пенсійного фонду по всій Україні.

Перевіривши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку:   відповідно до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом .

  Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров'я, створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ  «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Судом встановлено, що позивачка є потерпілою внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Внаслідок захворювання, її визнано інвалідом ІІ групи. Положеннями статті 14 Закону № 796-ХІІ її віднесено до першої категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. (а.с. 8, 10-11).

Відповідно до частини першої статті 50 Закону № 796-ХІІ особам, віднесеним до категорії 1, які є інвалідами ІІ групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком.

  Згідно з частиною четвертою статті 54 Закону № 796-ХІІ в усіх випадках розмір пенсій для інвалідів ІІ групи, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 8 мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з положеннями частини четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Отже, за конституційними нормами, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, суд прийшов до висновку, що при визначенні розміру пенсій позивачці застосуванню підлягають частина перша статті 50 та частина четверта статті 54 Закону № 796-ХІІ, а не Постанова КМУ № 1, яка істотно звужує обсяг встановлених законом прав.

 Частиною п'ятою статті 54 Закону № 796-ХІІ передбачено, що порядок обчислення пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначається Кабінетом Міністрів України.

 Однак, надання законодавцем такого права Кабінету Міністрів України не означає, що останній, встановлюючи такий порядок, може допустити звуження змісту та обсягу прав позивачки, встановлених цим же Законом. Тобто, Кабінет Міністрів України повинен був встановити зазначений порядок, не порушуючи положень цього Закону, в тому числі й інших законів, якими встановлено розміри мінімальної пенсії за віком.

 Копією паспорта встановлено особу позивачки (а.с. 9).

Згідно довідок про розрахунок пенсії встановлено, що розмір пенсії не відповідає встановленим законом підвищенням (а.с. 16-18).

Відповідно до частини третьої статті 67 Закону № 796-ХІІ, яка набрала чинності 31 жовтня 2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 1, 2, 3, 4 категорій, та розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

Аналіз зазначеної норми, яка є імперативною, свідчить, що підставою для перерахунку пенсії є встановлення нового розміру прожиткового мінімуму, і цей перерахунок здійснюється з дня встановлення цього мінімуму.    

  Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

    Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.

    Статтею 58 Закону   „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від  28.12.2007 року №107-17 було встановлено такий розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність:

     з 1 січня - 470 гривень,

     з 1 квітня  -  481  гривня,

     з  1  липня - 482 гривні,

     з 1 жовтня - 498 гривень.

Статтею 54  Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” від 26.12.2008 року №835 встановлено, що у 2009 році прожитковий мінімум на одну особу  та  для  тих,  хто відноситься  до  основних  соціальних і демографічних груп  населення,  в  розмірах,  що  діяли  у  грудні 2008 року- тобто для осіб, які втратили працездатність розмір прожиткового мінімуму встановлений у 498 гривень.

Відповідно до вищезазначеного, відповідач повинен був провести позивачці перерахунок  пенсії, передбаченої ст.ст 50,54 Закону №796 з 01 червня 2008 року, оскільки Рішення Конституційного Суду України №10-рп/2008 від 22 травня 2008 року  набрало чинності  з 22 травня 2008 року, і  мінімальний розмір пенсії, який повинен був застосовуватися під час проведення перерахунку пенсії становив 481грн., А З 01 липня 2008 року відповідач повинен був зробити перерахунок  пенсії із розміру 482 грн, з 01 жовтня – з розміру 498 грн., який повинен  виплачуватися по даний час.

Таким чином, відповідач повинен виплатити позивачці недоотриману державну пенсію, передбачену ст.54 Закону №796, виходячи із суми мінімальної пенсії за віком за виключенням суми фактично проведених виплат, а саме:

-січень 2009 року   2894,00грн. (498,00грн. х 8-1090,00грн., де 1090,00грн. розмір виплаченої мінімальної  пенсії для інвалідів ІІ групи, ліквідаторів наслідків аврії на ЧАЕС);

-лютий 2009 року          2894,00грн.(498,00грн .х 8-1090,00грн.);

-березень 2009 року      2894,00грн   (498,00грн. х 8-1090,00грн.);

-квітень 2009року         2894,00грн.(498,00грн.х 8-1090,00грн.);

-травень 2009 року       2894,00грн.(498,00грн. х 8-1090,00грн.);

-червень 2009 року       2894,00грн.(498,00грн. х 8-1090,00грн.);

-липень 2009 року        2894,00грн.(498,00грн. х 8-1090,00грн.);

-серпень 2009 року       2894,00грн.(498,00грн.х 8-1090,00грн.);

-вересень 2009 року     2894,00грн.(498,00 грн.х8-1090,00 грн.);

-жовтень 2009 року      2894,00 грн.(498,00 грн.х8-1090,00 грн.);

-листопад 2009 року     2894,00грн.(498,00 грн. х 8-1090,00 грн.);

-грудень 2009 року        2894,00 грн.(498,00 грн.х8-1090,00 грн.).

-січень 2010 року           2894,00 грн.(498,00 грн.х8-1090,00 грн.).

  Всього                     37622 ,00грн .

А також, відповідач повинен виплатити позивачці недоотриману додаткову пенсію, передбачену ст.50 Закону №796, виходячи із суми мінімальної пенсії за віком за виключенням суми фактично проведених виплат, а саме:

-січень 2009 року         277,10грн. (498,00грн. х 75% -96,40грн.);

-лютий 2009 року        277,10грн.(498,00грн.х75% - 96,40грн.);

-березень 2009 року     277,10грн   (498,00грн.х75% - 96,40грн.);

-квітень 2009 року        277,10грн.(498,00грн.х75% - 96,40грн.);

-травень 2009 року       277,10грн.(498.00 грн.х75% - 96,40грн.);

-червень 2009 року       277,10грн.(498,00 грн.х75%-96,40грн.);

-липень 2009 року         277,10грн. (498,00 грн.х75%-96,40грн.);

-серпень 2009 року        277,10грн.(498,00 грн.х75%-96,40грн.);

-вересень 2009 року       277,10грн.(498,00 грн.х75%-96,40грн.);

-жовтень 2009 року        277, 10грн.(498,00 грн.х75%-96,40грн.);

-листопад 2009 року       258, 90грн.(498,00 грн.х75%-114,60грн.);

-грудень 2009 року          258,90 грн. (498,00 грн.х75% -114,60 грн.);

-січень 2010 року           258,90грн. (498,00грн. х75% - 114,60 грн.);

Всього                      3547,70грн.

А всього сума недорахованої пенсії складає 41169,70(сорок одна тисяча сто шістдесят дев»ять) гривень 70коп.  Зі статей 50 та 54 Закону № 796-ХІІ випливає, що під час визначення розміру пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, за основу їх нарахування береться мінімальна пенсія за віком.            

Отже, позивачці слід визначати пенсію, виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачці повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком, тому суд вважає за необхідне позов задоволити та стягнути з відповідача на користь позивачки недораховану суму державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю  з 01 січня 2009 р. по 01 січня 2010 р. в сумі 41169,70грн.

    Керуючись Конституцією України,  ст. ст. 17, 18, 104, 105, 162 КАС України, ст ст. 50,54,   67 Закону України   “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” № 796 від 28 лютого 1991 року, суд,-

                          П О С Т А Н О В И В :  

            Адміністративний позов ОСОБА_1 д о УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ  УКРАЇНИ У ЗГУРІВСЬКОМУ РАЙОНІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ про визнання дій суб’єкта владних повноважень неправомірними щодо перерахунку пенсії, а також стягнення недорахованих сум пенсії,-   задоволити .

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області щодо відмови  ОСОБА_1 у перерахунку державної пенсії та щомісячної додаткової пенсії, які передбачені ст.49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»№ 796 від 28 лютого 1991 року  виходячи із мінімальної пенсії за віком, яка встановлена у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому у законі про Державний бюджет України на відповідний рік– неправомірними.

   

Зобов”язати Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області провести ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 перерахунок державної пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю у розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначений у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленому у законі про Державний бюджет України на 2009 рік.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Київської області(розрахунковий рахунок 256063141010 в ГУОБ по м. Києву і Київській області МФО 322669 ідентифікаційний код 20622465) на  користь  ОСОБА_1 недораховані суми державної пенсії та  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю  за період з 01 січня 2009 року по 01 січня 2010 року включно в сумі 41169,70 (сорок одна тисяча сто шістдесят дев»ять) гривень 70 коп.      

          Заява про апеляційне оскарження постанови суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 10 (десяти) днів з  дня її винесення.

         Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Згурівський районний суд Київської області протягом 20 (двадцяти) днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

ГОЛОВУЮЧИЙ                     В.І.ПАЛАМАРЧУК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація