АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 22ас -429/ 2006 Головуючий по 1-й інстанції
Блажко І.О. Суддя-доповідач: Дорош А.І.
УХВАЛА
ІМ Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2006 року м. Полтава
Колегія судців Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого: Дорош А.І.
Суддів: Макарчука М.А., Дряниці Ю.В.
при секретарі Адамській О.В.
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Васіної Т.С.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 17 травня 2006 року
по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 на неправомірні дії управління Пенсійного фонду Октябрьського району в м. Полтаві про неправильне нарахування пенсії, відмову в проведенні її перерахунку та стягнення недонарахованої пенсії
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 17 травня 2006року у позові ОСОБА_1 на неправомірні дії управління Пенсійного фонду Октябрьського району в м. Полтаві про неправильне нарахування йому пенсії, відмову в проведенні її перерахунку та стягнення недонарахованої пенсії відмовлено за безпідставністю.
В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просить вищевказану постанову суду скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції або прийняти нову постанову, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, а саме ЗУ "Про зайнятість населення", "Про статус та соціальний захист громадян, постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення".
У запереченні на апеляційну скаргу Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області просить її відхилити, оскільки заявлені вимоги позивача не в повній мірі грунтуються на нормах матеріального права.
Апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно ст.200 ч.1 КАС України суд апеляційної інстанцій залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судом першої інстанції вірно встановлено, що з 28.02.2005 р. ОСОБА_1 призначена пенсія за віком на підставі ЗУ "Про зайнятість населення" від 01.03.1991 р., "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " від 28.0.1991 р., "Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування" від 07.07.2003 р.
Відмовляючи у задоволенні позову, місцевий суд прийшов до вірного висновку про те, що пенсія ОСОБА_1 призначена на підставі діючого на момент звернення законодавства. Згідно до ч. 4 ст. 19 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" (з урахуванням підвищення на 12% відповідно до Постанови КМ України від 20.11.2003 р. № 1783), максимальний розмір пенсії за віком станом на 01.01.2004 становив 168 грн. та не може його перевищувати. Страхового стажу після 01.01.2004 р. позивач не має, тому другу складову частину пенсії відповідно до п.2 ст. 27 ЗУ "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" визначити неможливо, тобто, в разі призначення позивачу пенсії за раніше діючим законодавством, її розмір буде менший від того, який він отримує на даний час, що буде погіршувати матеріальне становище позивача.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.
З врахуванням вище викладеного, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм процесуального права, а тому підстав для її скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198 ч. 1 п.1 , 200 ч.1, 205, 206 КАС України, колегія суддів.-
У ХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 17травня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.