Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #80348024

Ухвала

15 липня 2019 року

м. Київ

справа № 548/223/19

провадження № 61-10921ск19

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Литвиненко І. В. вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Хорольського районного суду Полтавської області від 09 квітня 2019 року та ухвалу Полтавського апеляційного суду від 19 квітня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,

ВСТАНОВИВ:

21 травня 2019 року ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку звернувся до Верховного Суду із касаційною скаргою на ухвалу Хорольського районного суду Полтавської області від 09 квітня 2019 року та ухвалу Полтавського апеляційного суду від 19 квітня 2019 року з пропуском строку на касаційне оскарження.

Ухвалою Верховного Суду від 13 червня 2019 року вказану касаційну скаргу було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме: заявникубуло запропоновано надати оригінал квитанції про сплату судового збору та клопотання про поновлення строку касаційного оскарження в якому навести підстави для його поновлення.

У липні 2019 року на виконання вимог вказаної ухвали до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду заявником було надано оригінал квитанції про сплату судового збору в сумі 384, 20 грн та подано клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.

В поданому клопотанні заявник зазначає, що строк на касаційне оскарження ним не пропущений з тих підстав, що в даному випадку апеляційним судом було проголошено лише вступну та резолютивну частину спірної ухвали, а її повний текст ним був отриманий значно пізніше та зазначав: «див. вихідну дату супровідної апеляційного суду до спірної ухвали та дату на поштовому повідомленні про вручення останньої», однак жодних дат не вказує та доказів не надає. Крім того заявник вказує, що оскільки на період тридцятиденного строку на касаційне оскарження припадали Великодні та травневі свята, а також вихідні дні то ці дні за загальним правилом віднімаються від строку на касаційне оскарження.

Вказані причини пропуску строку на касаційне оскарження не можуть бути визнані поважними з огляду на наступне.

Останнім днем для подання касаційної скарги було 20 травня 2019 року.

Як вбачається з Єдиного реєстру судових рішень за пошуковим запитом - номером справи № 548/223/19, відомості з якого є загальнодоступними, 19 квітня 2019 року Полтавським апеляційним судом було винесено повний текст оскаржуваної ухвали, вступна та резолютивна частини її відсутні, а тому твердження заявника про те, що судом апеляційної інстанції проголошувалась вступна та резолютивна частини даної ухвали не підтверджується відповідними доказами.

Ухвала Полтавського апеляційного суду від 19 року була надіслана судом апеляційної інстанції до Єдиного реєстру судових рішень, відомості якого є загальнодоступними, 19 квітня 2019 року та оприлюднена 22 квітня 2019 року.

Так само є таким, що не ґрунтується на законі твердження заявника про те, що вихідні та святкові дні додаються до строку на касаційне оскарження, оскільки частиною третьою статті 124 ЦПК України передбачено лише випадок коли закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

Безпідставне поновлення строку на оскарження судового рішення, що набрало законної сили, є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Таким чином, заявнику слід звернутись до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення строку на касаційне оскарження із зазначенням інших поважних підстав для поновлення цього строку та надати відповідні докази.

Статтею 44 ЦПК України закріплено обов`язок особи, яка бере участь у справі, добросовісно здійснювати свої процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки.

Норми, які регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи мають розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані (рішення ЄСПЛ від 21 грудня 2010 року у справі «Перетяка та Шереметьев проти України»).

Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Враховуючи викладене вище, зазначений в ухвалі Верховного Суду від 13 червня 2019 року строк для усунення недоліків слід продовжити та повідомити про це заявника.

Керуючись статтями 127, 185, 393 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Визнати причини пропуску строку на касаційне оскарження, наведені у клопотанні ОСОБА_1 неповажними.

Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків касаційної скарги до 02 серпня 2019 року, але який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання вимог ухвали заявнику буде відмовлено у відкритті касаційного провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І. В. Литвиненко



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація