Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #803764995


У х в а л а

8 березня 2024 року

м. Київ

Справа № 285/3273/23

Провадження № 61-2334ск24

Верховний Суд у складі судді Другої судової палати Касаційного цивільного суду Гудими Д. А. ознайомився з касаційною скаргою ОСОБА_1 (далі - скаржниця)

на постанову Житомирського апеляційного суду від 23 січня 2024 року

у справі за позовом скаржниці до Державного навчального закладу «Новоград-Волинське вище професійне училище» про визнання незаконним і скасування наказу про застосування дисциплінарного стягнення та

в с т а н о в и в :

1. 14 лютого 2024 року скаржниця подала до Верховного Суду касаційну скаргу, у якій просить скасувати зазначене судове рішення та залишити в силі рішення Новоград-Волинського міжрайонного суду від 12 вересня 2023 року. Оскільки касаційна скарга не відповідає низці вимог статті 392 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), Верховний Суд вважає, що її слід залишити без руху.

2. За змістом пункту 2 частини другої статті 392 ЦПК України у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» (далі - Закон № 3200-IX) у касаційній скарзі повинні бути зазначені відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.Таких відомостей у касаційній скарзі немає.

2.1. Якщо цим Кодексом встановлено вимогу зазначення у змісті процесуального документа відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету, особа, яка подає до суду відповідний процесуальний документ в електронній формі через електронний кабінет, звільняється від обов`язку зазначення відповідних відомостей (частина восьма статті 14 ЦПК України у редакції Закону № 3200-IX).

2.2. Скаржниця у касаційній скарзі всупереч пункту 2 частини другої статті 392 ЦПК України не зазначила відомостей про наявність або відсутність у неї електронного кабінету. Від обов`язку навести у касаційній скарзі такі відомості скаржниця не звільнена, бо подала цю скаргу поштою.

3. За змістом пункту 7 частини другої статті 392 ЦПК України у касаційній скарзі повиннобути зазначено перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги. До касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет (речення перше пункту 1 частини четвертої статті 392 ЦПК України).

3.1. Скаржниця додала до касаційної скарги квитанцію про сплату судового збору, копію рішення Новоград-Волинського міжрайонного суду від 12 вересня 2023 року, копію постанови Житомирського апеляційного суду від 23 січня 2024 року. Однак не додала копій зазначених документів відповідно до кількості учасників справи. Хоча ЦПК України не передбачає для особи, яка оскаржує судові рішення, можливості визначати, які матеріали, що додаються до касаційної скарги, не надавати іншим учасникам справи. Більше того, якби вона подала касаційну скаргу разом із доданими до неї матеріалами в електронній формі через електронний кабінет, інші учасники справи, які мають такий кабінет, теж не були б обмежені у можливості ознайомлення з відповідними додатками.

4. У разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддя постановляє відповідну ухвалу.

5. Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (абзац перший частини першої статті 185 ЦПК України).

6. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (речення перше абзацу першого частини другої статті 185 ЦПК України). Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (речення друге частини третьої статті 185 ЦПК України).

7. Для усунення недоліків, вказаних у цій ухвалі,Верховний Суд встановлює десятиденний строк із дня її вручення скаржниці. У разі невиконання у встановлений строк вимог ухвали Верховний Суд вважатиме касаційну скаргу неподаною та поверне її скаржниці.

Керуючись статтями 185, 260, 261, 392, 393 ЦПК України,

у х в а л и в :

1. Залишити без руху касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Житомирського апеляційного суду від 23 січня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державного навчального закладу «Новоград-Волинське вище професійне училище» про визнання незаконним і скасування наказу про застосування дисциплінарного стягнення.

2. Встановити для усунення недоліків касаційної скарги десятиденний строк із дня вручення цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя Д. А. Гудима



  • Номер: 22-ц/4805/32/24
  • Опис: про оскарження наказу про застосування дисциплінарного стягнення
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 285/3273/23
  • Суд: Житомирський апеляційний суд
  • Суддя: Гудима Дмитро Анатолійович
  • Результати справи: позов (заяву, скаргу) задоволено; скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 23.10.2023
  • Дата етапу: 23.01.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація