Судове рішення #80391
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №22 а -1656/2006р.                                                  Головуючий по 1-й інстанції:

Чабаненко В.О. Суддя-доповідач: Тимчук Л.А.

УХВАЛА ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

4 липня 2006 року                                                                                      м.Полтава

Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого судді: Тимчук Л.А. Суддів : Петренка В.М.,Мартєва С.Ю. При секретарі: Коло дюк О.П.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 16 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

ВСТАНОВИЛА:

В травні 2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів посилаючись на те, що згідно постанови від 11 квітня 1995 року з ОСОБА_2 було стягнуто аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку. Але за весь цей час аліменти вона отримує не регулярно тому просила постановити рішення яким збільшити розмір аліментів та стягнути на її користь з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі, а саме 200 грн. щомісячно.

Ухвалою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 16 травня 2006 року було відмовлено ОСОБА_1 у відкритті провадження по справі за її позовом на підставі ст.. 122 ч.2 п.2 ЦПК України тобто у зв'язку з тим, що вже є постанова про стягнення аліментів яка на даний час набрала чинності(постанова від 11 квітня 1995 року).

З ухвалою не погодилася позивачка в своїй апеляційній скарзі просить ухвалу суду першої інстанції скасувати у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права ,а справу повернути до районного суду для розгляду по суті.

Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача , сторін , що з»явились в судове засідання ,перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, про її задоволення за таких підстав.

Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.

 

Відповідно до ст. 312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

Із матеріалів справи вбачається, що 25 червня 1996 року шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 було розірвано .

Постановою Лубенського міськрайонного суду від 11 червня 1995 року з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 було стягнуто аліменти на утримання не повнолітньої ОСОБА_3 у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку щомісячно і до досягнення повноліття дитиною.

Згідно довідки виданої ОСОБА_1 станом на 1.04.2006 року заборгованість по аліментах у СТОВ»Колос» становить 576 грн.33 коп. (а.с.5).

Відповідно до ст.. 184 СК України якщо платник аліментів має мінливий,нерегулярний доход ,частину доходу отримує в натурі,а також за наявності інших обставин ,що мають істотне значення ,суд за заявою платника або одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Також з матеріалів справи слідує , що позивачка ОСОБА_1просила збільшити розмір аліментів з 1\4 частини з усіх видів заробітку на розмір аліментів в сумі 200 грн.(твердій грошовій сумі)

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку про необхідність скасування ухвали суду та направлення справи для прийняття заяви та розгляду по суті до суду першої інстанції.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1  задовольнити.

Ухвалу Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 16 травня 2006 року скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для розгляду по суті.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація