АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №22а -1634 /2006р. Головуючий по 1-й інстанції:
Якимєць Т.Є. Суддя-доповідач: Тимчук Л.А.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
4 липня 2006 року М.Полтава
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Полтавської області в складі:
Головуючого судді: Тимчук Л.А. Суддів : Мартєва С.Ю. Петренка В.М. При секретарі: Колодюк О.П.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м.Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Крюківського районного суду М.Кременчука Полтавської області від 11 квітня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів.
ВСТАНОВИЛА:
В лютому 2006 року ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів посилаючись на те,що з 1995 року вона з відповідачем перебуває у зареєстрованому шлюбі.Від шлюбу вони мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 1996 року народження .На даний час відповідач ніякої допомоги на утримання дитини не надає, проживає окремо . Просила стягнути на її користь аліменти на утримання неповнолітнього сина у розмірі 650 грн.
Рішенням Крюківського районного суду М.Кременчука Полтавській області від 11 квітня 2006 року позов ОСОБА_2 був задоволено частково.
З ОСОБА_1 стягнуто аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 у твердій грошовій сумі в розмірі 550 грн. щомісяця на користь матері дитини ОСОБА_2
З рішенням не погодився ОСОБА_1 і в апеляційній скарзі просить рішення суду першої інстанції скасувати у зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права та постановити нове яким стягнути з нього аліменти у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку у зв'язку з тим,що сума яка була призначена судом - 550 грн. більш ніж 1\2 частина його заробітної плати.
Відповідно до ст. 303 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Відповідно ст.309 ЦПК України підставою для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи.
Судова колегія, заслухавши доповідь судді доповідач, сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку ,що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а рішення суду першої скасуванню з ухваленням нового рішення .
Судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Із матеріалів справи вбачається ,що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 12.08.1995 року від якого мають неповнолітнього сина ОСОБА_3. На даний час син проживає разом з матір'ю .
Відповідно до ст.. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За ст.. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину визначається судом.
Відповідно до ст.. 184 СК України якщо платник аліментів має мінливий, нерегулярний доход ,частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин ,що мають істотне значення худ за заявою платника або одержувача аліментів може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
Як вбачається з матеріалів справи ( довідка від 28.02.2006 року) відповідач постійно працює на Крюківському вагонобудівному заводі тобто має постійний доход (а.с. 28). Середня заробітна плата складає 2302 грн. 86 коп.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 просила стягнути на її користь аліменти у твердій грошовій сумі 650 грн. на утримання сина ОСОБА_3.
Таким чином, з урахуванням всіх обставин справи, судова колегія приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з постановленням нового рішення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 303. 307, 309, 314. 317. 319 ЦПК України, ст.. 182, 183, 184 СК України колегія суддів. -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.
Рішення Крюківського районного суду М.Кременчуку Полтавської області від 11 квітня 2006 року скасувати .
Стягнути з ОСОБА_1, уродженця м.Кременччкуа Полтавської області. працює ВАТ»Крюківський вагонобудівельний завод», мешкає АДРЕСА_1 аліменти на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3 у розмірі 1\4 частини всіх видів заробітку щомісячно але не менш 1\2 частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, починаючи з 10.02.2006 року та досягнення повноліття дитиною .
Рішення набирає чинності негайно, і може бути оскаржено безпосередньо до Верховного Суду України протягом 2 місяців.