Судове рішення #8039530

А П Е Л Я Ц І Й Н И Й  С У Д  В І Н Н И Ц Ь К О Ї  О Б Л А С Т І

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

02 березня 2010 року                                                           м. Вінниця

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області в складі:

головуючого: Щолокової О.В.,

суддів: Міхасішина І.В., Іващука В.А.

при секретарі: Кирилюк Л.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м . Вінниці апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_1 на рішення Бершадського районного суду Вінницької області від 12 січня 2010 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на повнолітню дитину на час навчання, -

                                       в с т а н о в и л а :

         В листопаді 2009 року ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з відповідача щомісячно на її користь аліментів на утримання повнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі – 500 грн. або в розмірі ј частини зі всіх видів заробітку (доходу), до закінчення навчання, починаючи з 23 листопада 2009 року.

          Рішенням Бершадського районного суду Вінницької області від 12 січня 2010 року позов ОСОБА_2 задоволено частково. Ухвалено стягувати із ОСОБА_1 на користь повнолітньої  дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти на її утримання в розмірі 250 грн. щомісячно, на час її навчання, починаючи з 23 листопада 2009 року до липня 2011 року. В іншій частині позову відмовлено.

          В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_3 просить рішення суду скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позову ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.

           Колегія суддів, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, вважає, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

          Відповідно до ч.1 ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

           Згідно з ч.1 ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 кодексу.

          Частиною 1 статтею 182 СК України встановлено, що при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.

          Згідно з ч. ч.2 ст. 200 СК України при визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

          Судом встановлено, що  між сторонами у справі було розірвано шлюб 13 січня 1994 року, про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу зроблено запис за №4 (а.с. 8).

          Від спільного проживання сторони мають дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка навчається в Бершадському медичному коледжі на 3 курсі медсестер по контракту (а.с. 6).

          Відповідно до довідок Яланецької сільської ради Бершадського району №№1797, 1798 від 16 грудня 2009 року ОСОБА_1 з 21 травня 2008 року не працює та до складу його сім’ї  входять дружина ОСОБА_4, син дружини  ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 9-10).

           Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів  у твердій грошовій сумі.

          З огляду на вищевикладене, відповідач ОСОБА_1 є працездатною особою, на підтвердження своїх доводів про неможливість надавати матеріальну допомогу повнолітній дочці ОСОБА_3 на час її навчання суду не надав, а тому з урахуванням сімейного та матеріального становища відповідача, суд дійшов правильного висновку про визначення розміру аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 250 грн. щомісячно та  обґрунтовано задоволив позов частково.

          Відповідно до ч.1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

          Рішення суду є законним і обґрунтованим, постановленим з додержанням норм матеріального та процесуального права.

         Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують.

         Враховуючи наведене, керуючись, ст. ст. 307, 308, 314, 315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

                                          у х в а л и л а:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

          Рішення Бершадського районного суду Вінницької області від 12 січня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення та з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців

Головуючий:   (підпис)        

Судді:             (підписи)

       З оригіналом вірно:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація