Справа 2-71/ 2007 p. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Янголь Є.В.,
при секретарі Авраменко О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ Позивачка просить суд поставити рішення, яким розірвати шлюб між нею та відповідачем, мотивуючи свої вимоги тим, що між ними відсутнє взаєморозуміння, внаслідок чого на даний час сторони мешкають окремо, зберігти сімейні стосунки в подальшому не можливо, тому їх шлюб існує лише формально і створює ряд негативних наслідків для позивачки.
В судовому засіданні позивачка свої вимоги підтримала повністю.
Відповідач із позовом погодився, на примирення не згоден.
Дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що сторони зареєстрували шлюб ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5). Від даного шлюбу сторони мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження та доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження , батьком яких є відповідач по справі (а.с.6-7). Діти проживають з позивачкою та знаходяться на її утриманні (а.с.4). Спільне проживання сторін припинено близько двох років тому, за час окремого проживання сторони ніяких стосунків не підтримують, тому їх шлюб існує лише формально. Суд вважає, що сім'я сторін розпалася остаточно і зберегти її неможливо.
Згідно вимог ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя, і рішення про розірвання шлюбу суд постановлює, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя сторін і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з подружжя чи інтересам дітей сторін.
В судовому засіданні підтверджено, що подальше збереження сімї сторін неможливе, що дає підстави для задоволення позову позивачки.
Суд вважає, що витрати за реєстрацію розірвання шлюбу в державному органі реєстрації актів цивільного стану повинні бути покладені на відповідача, так як з позивачкою проживають діти від спільного шлюбу.
Керуючись ст. 110 - 112 Сімейного Кодексу України, ст. 10, 60, 212 , 215 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований виконкомом Черниччанської сільської ради Краснопільського району Сумської області ІНФОРМАЦІЯ_1.
Витрати за реєстрацію розірвання шлюбу покласти на ОСОБА_2 в сумі 17 грн. на користь держави.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.