Справа 2-91/2007 p. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2007 року смт. Краснопілля
Краснопільський районний суд Сумської області у складі головуючого:
головуючого - судді Янголь Є.В.
при секретарі Авраменко О. Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до Мезенівської сільської ради, третя особа Сумська державна районна нотаріальна контора про визнання права власності в порядку спадкування, -
ВСТАНОВИВ: Позивачка просить суд постановити рішення, яким визнати за нею в порядку спадкування право власності на земельні ділянки площею 0,427 га, 2,609 га, 1,655 га, розташовані на території Мезенівської сільської ради Краснопільського району Сумської області, які належали її матері ОСОБА_2. Свої вимоги вона мотивує тим, що після смерті ОСОБА_2., померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року, відкрилася спадщина у вигляді земельних ділянок, єдиним спадкоємцем на які за заповітом є позивачка по справі. Але отримати свідоцтво про право на спадщину вона не має можливості, оскільки Сумською ДРНК їй було відмовлено в оформленні свідоцтва та запропоновано в судовому порядку визнати право власності на вказане вище майно. Позивачка свої позовні вимоги підтримала повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, але від нього надійшла заява в якій він просить суд дану справу розглядати без їхньої участі та з позовом згодні.
Третя особа в судове засідання не з'явилася, але від неї надійшла заява, в якій вона просить суд дану справу розглядати без її участі.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла мати позивачки - ОСОБА_2 (а.с.5). Після її смерті відкрилася спадщина у вигляді земельних ділянок площею 0,427 га, 2,609 га, 1,655 га, які розташовані на території Мезенівської сільської ради Краснопільського району Сумської області (а.с. 11,12,13). Спадкоємицею на вище вказане майно згідно заповіту являється позивачка по справі ОСОБА_1. (а.с.4). Інших спадкоємців, які б вступили у спадщину, немає, що підтверджується довідкою Сумської ДРНК. Позивачка звернулася до Сумської державної районної нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право власності на спадкове майно, але їй було відмовлено та запропоновано в судовому порядку визнати право власності на вказане вище майно. В зв'язку з цим виникла необхідність у зверненні до суду з позовною заявою.
Вислухавши сторони по справі та дослідивши докази, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 1235 ЦК України заповідач має право призначити своїм спадкоємцем одну або кількох осіб.
Згідно ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи, а згідно ст. 1268 ЦК України, спадкоємець має право прийняти спадщину або відмовитися від прийняття.
Як видно по справі, позивачка не відмовлялася від прийняття спадщини, а фактично вступила у володіння спадковим майном, однак не змогла оформити право на спадкування.
Відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.
Керуючись ст.ст.1220, 1235, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212, 215, 392 ЦПК України суд,-
ВИРІШИВ Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельні ділянки площею 0,427 га, 2,609 га, 1,655 га, розташовані на території Мезенівської сільської ради Краснопільського району Сумської області в порядку спадкування після смерті її матері, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.