Судове рішення #804795
Справа № 2о-13 /2007 p

Справа № 2о-13 /2007 p. РІШЕННЯ ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

1 березня 2007 року                                                 смт. Краснопілля

Краснопільський районний суд Сумської області у складі:

головуючого судді                   Янголь Є.В.

при секретарі                Авраменко О.Є.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту проживання однією сім"єю без шлюбу протягом більше п"яти років, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник просить суд постановити рішення, яким встановити факт проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження однією сім"єю з померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 без шлюбу протягом більше п"яти років до часу відкриття спадщини в АДРЕСА_1.

В судовому засіданні заявник ОСОБА_1. свої вимоги підтримав в повному обсязі і пояснив, що з червня 1998 року він проживав разом з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 померла і після її смерті відкрилася спадщина. Спадкоємців, які б мали право на спадкування почергово за законом до четвертої черги не має, а він не може подати заяву про прийняття спадщини без встановлення факту проживання однією сім"єю.

Від зацікавленої особи Краснопільської селищної ради надійшов лист, в якому вона просить розглянути справу без її участі та з заявою ОСОБА_1. погоджується.

Дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню виходячи зі слідуючого.

В судовому засіданні встановлено, що з червня 1998 року заявник став проживати з ОСОБА_2, яка мешкала в АДРЕСА_1. На той час вона проживала одна, дітей вона не мала. Заявник став проживати з ОСОБА_2 однією сім"єю без реєстрації шлюбу (а.с.7). Вони прожили разом більше 9 років. За період спільного проживання вони побудували цегляний сарай, сінник, тамбур до будинку. Проводили ремонт у будинку та інших господарських будівлях, вели спільне господарство, обробляючи присадибну ділянку, утримували свиней, птицю, кіз. Обоє являючись пенсіонерами отримували пенсію, яку використовували на спільні потреби та оплату комунальних послуг. Вказаніобставини підтверджуються поясненнями свідків ОСОБА_3., ОСОБА_4, ОСОБА_5., ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8

ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 після проведення хірургічної операцї у м.Суми в лікарні -померла (а.с.6). Заповіту щодо свого майна вона не складала. Після її смерті відкрилася спадщина.

Відповідно до ст. 1264 ЦК України, у четверту чергу право на спадкування за законом мають особи, які проживали з спадкодавцем однією сім"єю не менше п"яти років до часу відкриття спадщини. Заявник прожив з ОСОБА_2 протягом більше дев"яти років, але подати заяву про прияйняття спадщини без встановлення факту проживання однією сім"єю на даний час він не може, тому і був вимушений звернутись до суду з цією заявою.

Згідно вимог п.5 ч.1 ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту проживання однією сім"єю чоловіка та жінки без шлюбу.

Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215, 256, 259 ЦПК України, ст.ст.1220, 1264, 1268, 1270 ЦК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Встановити факт проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження однією сім"єю з померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_2 без реєстрації шлюбу протягом більше п"яти років до часу відкриття спадщини в АДРЕСА_1.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація