Справа № 2 -95 /2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 березня 2007 року Краснопільський районний суд Сумської області в складі:
головуючого судді: Янголь Є.В.
при секретарі: Авраменко О.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Краснопільського районного суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру аліментів,-
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 просить суд постановити рішення, яким змінити розмір аліментів, що стягуються з відповідача по справі на її користь на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, згідно рішення Краснопільського районного суду Сумської області від 2 березня 1994 року у розмірі 1/4 частини його заробітку кожного місяця, але не менше ніж 1/2 частини неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на дитину щомісяця, стягнувши їх у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку кожного місяця, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця до досягнення дитиною віку повноліття, примінив негайне виконання рішення суду.
Свої вимоги вона мотивує тим, що в даний період змінилося законодавство, що встановлює мінімальний розмір аліментів, підвищилися встановлені розміри прожиткового мінімуму на дитину, син підростає і потребують більших матеріальних витрат, забезпечити які позивачка не в змозі, а відповідач є особою працездатного віку і в змозі виплачувати аліменти у більшому розмірі, ніж передбачено рішенням суду. У зв"язку з наведеним позивачка просить позов задовольнити.
В судовому засіданні позивачка свої позовні вимоги підтримала повністю.
Відповідач в судове засідання з'явився і з позовом погодився.
В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 1991 року, який ІНФОРМАЦІЯ_2 року Краснопільський районним судом Сумської області було розірвано (а.с. 5). Від даного шлюбу сторони мають одну дитину, сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.З). Син проживає разом з позивачкою і повністю знаходиться на її утриманні (а.с.2). Згідно рішення Краснопільського районного суду Сумської області від 2 березня 1994 року з відповідача стягнуто аліменти на утримання дитини, сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку кожного місяця, але не менше 1/2 частини неоподатковуваного мінімуму доходів громадян щомісяця (а.с.4).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи зі слідуючого.
Так, згідно вимог ст. 192 Сімейного кодексу України, п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2005 року №3 "Про застосування окремих норм Сімейного кодексу України" при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них.
Як встановлено в судовому засіданні з відповідача стягувалися аліменти за рішенням Краснопільського районного суду від 02.03.1994 року в незначних сумах, однак у межах сум, присуджених до стягнення судом. Проте з урахуванням змін у діючому законодавстві, зокрема, вимог ч.2 ст. 182 СК України, якою встановлено мінімальний розмір аліментів на одну дитину у 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, аліменти повинні бути призначені з урахуванням вимог даної статті та матеріального стану кожної зі сторін.
Тому відповідач повинен сплачувати аліменти з урахуванням вимог ст. 182 ч.2 СК України, про що й просить винести рішення суду позивачка, так як син потребує його належного утримання і значно більших матеріальних затрат, ніж ті суми, що утримуються з відповідача на даний час.
Тому, суд вважає за доцільне змінити розмір аліментів, які стягуються з відповідача, відповідно до рішення Краснопільського районного суду Сумської області від 02.03.1994 року і стягувати їх в новому розмірі.
Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути на користь держави державне мито у розмірі 51 грн., оскільки позивачка при зверненні до суду була звільнена від сплати державного мита.
Згідно ст. 81 ЦПК України, з відповідача необхідно стягнути також витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7,50 грн., оскільки в справах про стягнення аліментів дані витрати стягуються після розгляду справи судом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.З, 10, 11, 60, 79, 81, 88, 212, 213, 215, 367, 368 ЦПК України, ст. 182, 192 Сімейного Кодексу України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_7, працює ТОВ "ІНФОРМАЦІЯ_5" АДРЕСА_1, аліменти на утримання дитини, сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку щомісяця, починаючи стягнення з 22.02.2007 року до досягнення дитиною віку повноліття, стягуючі аліменти на користь матері, ОСОБА_1.
Допустити негайне виконання рішення суду у сумі 167 грн. 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати в розмірі 51 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення
розгляду цивільної справи в розмірі 7,50 грн. на користь ТУ ДСА в Сумській області, код ЄДРПО:
26270240, банк: УДК в Сумській області, р/р: 37317006000459 призначення платежу "за ІТЗ до
Краснопільського районного суду Сумської області" . Рішення Краснопільського районного
суду Сумської області від 02 березня 1994 року про стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання дитини, сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., не виконувати у зв'язку з постановлениям нового рішення із вказаного питання.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга на рішення суду - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. Якщо було подано апеляційну скаргу і рішення за цією скаргою не скасовано, воно набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.