НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 березня 2007 року справа № 2-295/2007 м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого Ференс-Піжук О.Р.
при секретарі Тимовській Н.В.
з участю позивачки ОСОБА_1
представника органу ОСОБА_4
опіки та піклування розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення батьківських прав щодо неповнолітньої ОСОБА_3, суд,-
встановив:
09 лютого 2007 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом про позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 щодо неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Вимоги обґрунтовує тим, що від шлюбу з ОСОБА_2. народилася дочка ОСОБА_3. Рішенням Нововолинського міського суду від 12 лютого 2004 року шлюб між сторонами розірвано. З 2000 року відповідач своїх батьківських обов'язків по відношенню до дитини не виконував. Відповідач самоухилився від виконання своїх батьківських обов'язків, не цікавиться дочкою, не займається її вихованням, не надає матеріальної допомоги на її утримання, не сплачує аліментів.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, просить позбавити ОСОБА_2 батьківських прав щодо неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, зважаючи на те, що батько ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків, дочкою не цікавиться, не утримує її матеріально, не займається її вихованням.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з'явився, подав суду нотаріально завірену заяву, в якій зазначив, що не заперечує щодо позбавлення батьківських прав відносно неповнолітньої ОСОБА_3.
Заслухавши пояснення позивачки, думку представника органу опіки та піклування ОСОБА_4, яка вважає що в інтересах дитини необхідно вирішити питання про позбавлення батьківських прав відповідача позитивно, показання свідків ОСОБА_5., ОСОБА_6., дослідивши письмові докази в їх сукупності,
суд дійшов висновку про достатність підстав, передбачених ч.1 п.2 ст. 164 Сімейного Кодексу України, необхідних для позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав щодо неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.4)
Згідно довідки ЖЕК - 3 (а.с.8) у складі сім'ї ОСОБА_1 є дочка ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
З довідок Нововолинського ДНЗ №2 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року та Нововолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів ІНФОРМАЦІЯ_3 вбачається, що на протязі навчання батько ОСОБА_3 жодного разу не цікавився успіхами дочки (а.с.11, 13).
З висновку виконавчого комітету Нововолинської міської ради як органу опіки і піклування від ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 14) вбачається, що беручи до уваги, що відповідач ухиляється від виконання батьківських обов'язків, не займається матеріальним утриманням і вихованням дитини, не спілкується з дочкою, перебування його в статусі юридичного батьківства, суперечить інтересам дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Таким чином, в суді встановлено, що відповідач ОСОБА_2. тривалий час ухиляється від обов'язку по вихованню дочки, не проявляє про неї щонайменшої батьківської турботи, вихованням дитини не займається, матеріально її не утримує, будучи здоровою та працездатною особою.
Згідно ст. 164 Сімейного Кодексу України, батьки можуть бути * позбавлені судом батьківських прав, якщо вони ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Враховуючи вище наведене, суд позов задовольняє і позбавляє ОСОБА_2 батьківських прав щодо неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Керуючись ст. ст. 212, 213, 214, 215, 226 ЦПК України, ст.ст. 164, 166, Сімейного Кодексу України, -суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Позбавити батьківських прав ОСОБА_2 щодо неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але
апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.