- яку притягнуто до адміністративної відповідальності: Василенко Юрій Віталійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Провадження № 3/243/1496/2019
Справа № 243/4685/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2019 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Р.В. Кузнецов, розглянувши матеріали, які надійшли зі Слов`янського відділу поліції Головного управління національної поліції в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянина України, не працюючого, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
26.04.2019 року о 08-05 год., ОСОБА_1 , у м. Слов`янську по вулиці Заводська 1, керував автомобілем ВАЗ 2109 з номерним знаком НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук, червоні очі), так з явними ознаками наркотичного сп`яніння (сухість ротової порожнини). Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у Слов`янському наркологічному диспансері та продуття алкотестеру «Драгер» відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України, за що передбачена адміністративна відповідальність встановлена ч.1 ст. 130 КУпАП.
26.04.2019 року відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи не з`явився, не використав свого права на безпосередню участь у судовому засіданні, про причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 23.12.2005 року “Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті”, суди повинні неухильно виконувати вимоги ст. 268 КупАП, щодо розгляду справи про адміністративні правопорушення у присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності зазначеної особи, це можливо у випадках, коли є данні про своєчасне її сповіщення про місце та час розгляду і від неї не надійшло клопотання про його відкладення.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджена: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 016714 від 26.04.2019 року, складеного уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку, згідно із яким, 26.04.2019 року о 08-05 год., ОСОБА_1 , у м. Слов`янську по вулиці Заводська 1, керував автомобілем ВАЗ 2109 з номерним знаком НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з ротової порожнини, тремтіння рук, червоні очі), так з явними ознаками наркотичного сп`яніння (сухість ротової порожнини). Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у Слов`янському наркологічному диспансері та продуття алкотестеру «Драгер» відмовився у присутності двох свідків, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України (а.с.2), письмовими поясненнями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 26.04.2019 року (а.с.3), та іншими матеріалами справи.
Адміністративним порушенням відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП визнається керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно із п. 6 розділу І Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС та МОЗ України № 1452/732 від 09 листопада 2015 року, огляд на стан сп`яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Пунктом 15,16 розділу ІІІ цієї Інструкції передбачено, що за результатами огляду на стан сп`яніння та лабораторними дослідженнями встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, видається на підставі акта медичного огляду.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 не виконав зазначені вимоги Правил, його провина у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена у повному обсязі.
Згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, в справах про адміністративні правопорушення які підвідомчі суду, стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю внаслідок закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Враховуючи, що з часу обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення, на момент розгляду справи в суді сплинули строки, передбачені ст. 38 КУпАП, то провадження у справі підлягає закриттю, у зв`язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 38, 130, 280, 283-284,287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ :
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст.130 КУпАП - закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Слов`янський міськрайонний суд, який виніс постанову.
Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов`янського
міськрайонного суду Роман Володимирович Кузнецов
- Номер: 3/243/1496/2019
- Опис: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 243/4685/19
- Суд: Слов'янський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Кузнецов Р.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.05.2019
- Дата етапу: 30.07.2019