- Відповідач (Боржник): Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці
- Позивач (Заявник): Румак Олександр Іванович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
30 липня 2019 р. Справа № 120/2403/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Маслоід Олена Степанівна, розглянувши матеріали:
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до: Головного управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (вул. Хмельницьке шосе, б. 7, м. Вінниця, 21036)
про: визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (далі - відповідач) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що у 2018 року у зв`язку з досягненням пенсійного віку, він звернувся із відповідною заявою до відповідача про призначення пенсії. Одночасно до вказаної заяви позивач додав довідку № 5 від 30.05.2018 року, виданої ТОВ «ПСК АРКТУР» м. Москва, Російська Федерація. За результатами розгляду наданих документів, відповідач повідомив, що надана довідка № 5 від 30.05.2018 року не відповідає вимогам чинного законодавства, зокрема, відсутня підстава видачі довідки та загальна сума прописом. Водночас, відповідач повідомив, що після перевірки даної довідки і надходження до них з Управління Пенсійного фонду Російської Федерації в м. Москві підтверджуючої інформації про суми заробітної плати, позивачеві перерахують пенсію з урахуванням вказаної довідки. Відповідач після отримання підтверджуючої інформації з Управління Пенсійного фонду Російської Федерації в м. Москві, викликав позивача та запропоновував заповнити відповідну заяву для перерахунку пенсії з врахуванням довідки про заробітку платну ТОВ «ПСК АРКТУР» м. Москва, Російська Федерація. Проте після написання цієї заяви, жодного перерахунку пенсії здійснено не було, тому позивач повторно звернувся із заявою до відповідача з проханням здійснити перерахунок пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату ТОВ «ПСК АРКТУР» м. Москва, Російська Федерація. На вказану заяву, відповідачем було повідомлено, що перерахунок пенсії обов`язково буде здійснений, але з 01.04.2019 року, тобто з дня подачі останньої заяви. З цим позивач не погоджується, адже первинну і основну заяву про перерахунок пенсії він подав ще 12.07.2018 року, тому й перерахунок пенсії повинен бути здійснений саме з цього часу. Це й стало причиною звернення до суду з даним позовом.
Відповідно до ст. 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
При цьому, ч. 1 та 2 ст. 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
В свою чергу, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи, у яких суд дійде висновку про їх незначну складність, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження (п. 10 ч. 6 ст. 12 КАС України).
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
У справах визначених ч. 1 цієї статті, заявами по суті є позов та відзив (ч. 3 ст. 263 КАС України).
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами вважаю, що дана справа є незначної складності, від так вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку спрощеного позовного провадження. Підстави для залишення її без руху, без розгляду або для відмови у відкритті провадження на даній стадії судового процесу відсутні.
На підставі викладеного доходжу висновку про наявність підстав для відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. 160, 161, 171, 248, 256, 263 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії.
Розгляд справи здійснюватиметься в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.
Запропонувати відповідачеві протягом 15-денного строку з дня отримання даної ухвали подати відзив на позовну заяву в порядку ст. 261 КАС України. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, а також докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 162 КАС України одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Витребувати у відповідача протягом 10-ти днів з моменту отримання даної ухвали належним чином засвідчені копії матеріалів пенсійної справи позивача.
Попередити відповідача про те, що у разі ненадання доказів, суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках:
- невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу;
- зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству;
- неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин суб`єктом владних повноважень.
Копію даної ухвали надіслати учасникам справи.
Відповідачу направити копію позовної заяви з додатками.
Повідомити учасників справи про можливість отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
У разі невиконання вимог ухвали суду повідомити суд про причини такого невиконання.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду, лише у випадку її постановлення з порушення правил підсудності.
Суддя Маслоід Олена Степанівна
- Номер:
- Опис: визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 120/2403/19-а
- Суд: Вінницький окружний адміністративний суд
- Суддя: Маслоід Олена Степанівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.07.2019
- Дата етапу: 02.09.2019