Справа № 22а-684 2006 р. Головуючий в 1 інстанції
Строілов C.O.
Категорія 36 Доповідач: Цуканова І.B.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року січня місяця «24» дня колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого - Цуканова І.B.
Суддів - Капітан І.А., Кузнєцової О.А.
при секретарі - Булах Є.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою
Відділу Державтоінспекції УМВС України
в Херсонській області
на постанову
Суворовського районного суду м.Херсона
від 11 серпня 2006 року у справі
за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до
Відділу Державтоінспекції УМВС України
в Херсонській області
про зобов'язання здійснити реєстрацію автомобіля, -
встановила:
Зазначеною постановою задоволено адміністративний позов ОСОБА_1. Зобов'язано Відділ Державтоінспекції УМВС України в Херсонській області (далі ВДАІ) здійснити реєстрацію належного позивачу автомобіля та видати йому свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.
В апеляційній скарзі ВДАІ просить постанову суду скасувати, ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позову ОСОБА_1. відмовити.
Письмових заперечень на апеляційну скаргу не надійшло.
Заслухавши доповідача, осіб, що з'явилися, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваної постанови в межах, встановлених законом, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з огляду на наступне.
З копій паспорту транспортного засобу та посвідчення, виданого Херсонською митницею, видно, що ОСОБА_1. є власником автомобіля «Toyota Mark II», 1993 p. випуску, кузов НОМЕР_1 /а.с.5, 6/, який був зареєстрований в органах ДАІ Росії та перевезений в Україну у зв'язку з переїздом власника на постійне місце проживання.
Судом встановлено, що в 2005 р. позивач переїхав з Росії до України має дозвіл на постійне проживання в Україні, зареєстрований за місцем проживання в м.Херсоні /а.с. 10, 12/.
ІНФОРМАЦІЯ_1. відповідач відмовив ОСОБА_1. в реєстрації вказаного автомобіля з посиланням на заборону реєстрації автомобілів з правим
2
розташуванням керма на підставі ст.38 Закону України «Про дорожній рух» (далі Закон) та п.1.4. Інструкції про проведення державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них та здійснення перевірок реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції МВС України, затвердженої наказом МВС України від НОМЕР_2 (далі Інструкція) - /а.с.4/.
Постановляючи рішення, суд виходив з того, що Законом і Правилами державної реєстрації та обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів та мотоколясок, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1388 від 07.09.1998 р. з наступними змінами не передбачено заборони для реєстрації автомобілів з правим розташуванням керма.
Посилання відповідача на Інструкцію, як на підставу для відмови позивачу в реєстрації транспортного засобу, судом не прийнято до уваги з огляду на те, що Інструкція носить відомчий характер та суперечить ст.41 Конституції України, що регламентує право приватної власності.
Такі висновки суду відповідають обставинам справи, підтверджуються дослідженими доказами, яким дана відповідна юридична оцінка, ґрунтуються на вимогах закону.
Рішення постановлено з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для його скасування не вбачається.
Доводи апеляційної скарги щодо правомірності відмови позивачу в реєстрації автомобіля з посиланнями на Інструкцію, зареєстровану Міністерством Юстиції України 04.06.2002 р. за № 472/6760, до уваги не приймаються, оскільки вказану Інструкцію виключено з державного реєстру нормативно-правових актівІНФОРМАЦІЯ_2 як таку, що суперечить чинному законодавству, згідно з Висновком Міністерства Юстиції України НОМЕР_3.
Керуючись ст.ст. 195, 198, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Відділу Державтоінспекції УМВС України в Херсонській області залишити без задоволення.
Постанову Суворовського районного суду м.Херсона від 11 серпня
2006 р. залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, може бути
оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду
України протягом місяця з дня складення в повному обсязі, тобто з 29 січня ;
2007 р.