Судове рішення #8071440

№ 2-а-857/10р.

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня  2010 р.                                                                                                м. Сімферополь

Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки  Крим Шофаренко Ю.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі   Автономної Республіки Крим про зобов’язання донарахування та виплати щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни,  

встановив:

02.02.2010 р. ОСОБА_1  звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі  Автономної Республіки Крим (надалі УПФ) про зобов’язання здійснити перерахунок  та виплату  щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни за період з 2006 року по 2008 року у розмірі 4620 грн.60 коп.                             Позовні вимоги мотивовані тим, що з 01.01.2006 року та до 31.12.2008 року їй не в повному обсязі відповідачем нарахована та виплачена щомісячна соціальна грошова допомога, яка передбачена статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», внаслідок чого порушено її законні права. Крім того просила суд визнати, що строк звернення до суду з адміністративним позовом пропущений нею з поважних причин.                                                                Позивач в судове засідання не з’явилася, звернулася до суду з заявою з проханням розглянути справу за її відсутності в порядку письмового провадження, позов просила задовольнити у повному обсязі.                                                                                                     Представник відповідача у судове засідання не з’явилася, надала суду клопотання про розгляд справи за її відсутності в порядку письмового провадження.  У задоволенні позову просить відмовити.  

Відповідно до вимог п. 10 ч. 1 ст. 3, ч. 3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо особи які беруть участь у справі заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутністю, суд розглядає справу у порядку письмового провадження, на підставі наявних у суду матеріалів та доказів.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що заявлені позовні вимоги задоволенню не підлягають.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 народилася  ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується паспортом, перебуває на обліку в УПФ та має правовий статус дитини війни, що надає їй право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».    

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.                                                                                                                                            Позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим, отримує пенсію за віком та має правовий статус дитини війни, що надає їй право на отримання пільг та державної соціальної підтримки, встановлені Законом України « Про соціальний захист дітей війни» № 2195-  1V від 18.11.2004 року.                 Позовні вимоги позивача щодо отримання підвищення пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до Закону України « Про соціальний захист дітей війни» Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» стосується 2006-2008 років.                 У відповідності до вимог ст. 100 КАСУ пропущений строк звернення до адміністративного суду є підставою для відмови в задоволенні позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.      Якщо суд визнає причини пропущення строку звернення до суду поважною адміністративна справа розглядається і вирішується в порядку, встановленому КАСУ.     Враховуючи, що позивачем пропущений річний строк звернення до адміністративного суду за захистом зазначеного порушеного права встановлений ст. 99 КАС України, будь – яких обґрунтованих доказів, що цей строк пропущений з поважних причин з боку позивача не надано, тому підстав для визнання причин пропущення строку для звернення до адміністративного суду поважними суд не знаходить. В свою чергу відповідач наполягає на застосуванні наслідків порушення строків встановлених ч. 1 ст. 100 КАС України.                                                                 Таким чином, враховуючи, що позивач не надав суду доказів,  щодо поважності причин пропуску звернення до суду, суд вважає, що строк пропущений без поважних причин, а також не може бути поновленим.      

    На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 99,100 КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Сімферопольському районі АР Крим про зобов’язання нарахувати та виплатити недоплачену щомісячну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» відмовити у зв’язку  з пропуском строку для звернення до суду.

 Постанова може бути оскаржена до Севастопольського  апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів, починаючи з дня оголошення постанови, апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подачі заяви. Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.

          Сторонами, у відсутності яких була проголошена постанова, строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання ними копії постанови.  

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація