Судове рішення #8081074

                                                 Справа № 2-175 – 2010 р.

РІШЕННЯ

Іменем України

“22” лютого 2010 року                                       м. Жмеринка

Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Клапоущака С.Ю.,

при секретарі Рожик О.М.,

з участю позивачки ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на час навчання, -

   

В С Т А Н О В И В:

Позивачка звернулась до суду з позовною заявою, в якій зазначила, що з відповідачем по справі перебували у шлюбі, який 01.09.1993 року розірвано. Від шлюбу мають повнолітнього сина  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. З 01.09.2009 року син позивачки навчається в Жмеринському вищому професійному училищі, в зв’язку з цим потребує матеріальної допомоги. Термін навчання до 20 червня 2012 року. Позивачці одній  важко утримувати сина, так як  крім повнолітнього сина у  неї  на  утриманні є ще й малолітній син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Відповідач офіційно працює, має постійний дохід, але в добровільному порядку матеріальної допомоги на  утримання сина, який продовжує навчання не надає. Постановою Жмеринського міськрайонного суду від 9.10.1992 року з відповідача на користь позивачки було стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_5 в розмірі ? частини всіх видів його заробітку до досягнення ним повноліття, які відповідач сплачував регулярно. Позивачка просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання в  розмірі  ? частки від усіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30 % від прожиткового  мінімуму щомісяця з дня  звернення до суду на час навчання сина до 20 червня 2012 року.  

 В судовому засіданні позивачка змінила заявлені позовні вимоги. Просила стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, який продовжує навчання в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку  (доходу) щомісячно, починаючи з 18 січня 2010 року  на період терміну навчання до 2.02.2011 року. Пояснила, що відповідач  фізично здоровий, працює  інженером у Будівельно-монтажному експлуатаційному управлінні №2 м.Козятин, має постійний дохід та  може надавати  матеріальну допомогу сину, але цього не робить. Позивачці одній важко утримувати повнолітнього сина, який продовжує навчання. Уточнила термін навчання сина до 02 лютого 2011 року, та додала до суду копію посвідчення інваліда дитинства ІІІ групи ОСОБА_3, згідно якого він отримує допомогу в розмірі 601,40 грн.

Відповідач позов не визнав повністю. Надав до суду письмові заперечення, в яких пояснив, що він не має можливості утримувати повнолітнього сина, з наступних підстав:

-   19.09.1998 року уклав новий шлюб, від якого 15.03.2000 року народилася донька Катерина, яка на даний час є неповнолітньою і відповідач як батько зобов’язаний утримувати її, забезпечувати належні умови для виховання і проживання;

-   З народженням дочки у позивача з’явилась можливість звернутись до суду з заявою про зменшення аліментів та позивач цього не зробив і майже на протязі 10 років продовжував виплачувати ? частину свого доходу;

-   Позивач 12.03.2008 року уклав кредитний договір на суму 25 тис. дол. США строком на 15 років. Місячний платіж становить: 400 доларів США, в гривневому еквіваленті приблизно 3200 гривень. Тому левову частину доходів своєї сім’ї витрачаються на погашення кредиту.  

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши докази і давши їм належну правову оцінку, суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.199 Сімейного кодексу України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу та згідно ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст. 182 цього Кодексу. За ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних

чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували  у зареєстрованому шлюбі, який розірвано 01 вересня 1993 року у відділі  ЗАГС м. Жмеринка Вінницької області (а.с.7). Відповідно до свідоцтва про народження мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.5), який навчається в Жмеринському вищому професійно-технічному училищі (а.с.11). Відповідач матеріальної допомоги на утримання повнолітнього сина ОСОБА_6, який продовжує навчання, не надає.  

    Вказані обставини визнаються сторонами в судовому засіданні та у відповідності до вимог ч.1 ст.61 ЦПК України не підлягають доказуванню.

    Також судом встановлено, що відповідач може надавати матеріальну допомогу повнолітньому сину ОСОБА_6, який продовжує навчання, що стверджується поясненнями позивачки, які суд, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, визнає правдивими, проти яких не заперечує відповідач, а також довідкою про доходи (а.с.10), згідно якої відповідач працює у Будівельно-монтажному експлуатаційному управлінні №2 м.Козятин на посаді інженера та отримує заробітну плату, якої за період з червня 2009 року по листопад 2009 року нараховано 18882 гривень 05 коп.

Обставин про те, що відповідач не може надавати матеріальну допомогу позивачці на утримання сина, який продовжує навчання, відповідач не довів в судовому засіданні, чим не виконав вимоги статті 10 ЦПК України, відповідно до якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог чи заперечень.

Посилання відповідача на те, що з народженням дочки у відповідача з’явилась можливість звернутись до суду з заявою про зменшення аліментів та він цього не зробив і майже на протязі 10 років продовжував виплачувати ? частину свого доходу сину ОСОБА_5 як підставу для відмови у задоволенні даного позову, суд до уваги не приймає, оскільки суду не надано доказів сплати аліментів на утримання дочки відповідача від другого шлюбу.

Обставини щодо сплати кредиту відповідачем як підставу для відмови у задоволенні позову суд не приймає до уваги, оскільки договір про надання споживчого кредиту з позивачем не укладався (а.с. 19), так як від укладений з дружиною відповідача ОСОБА_7 (17).

Враховуючи матеріальне становище платника аліментів, приймаючи до уваги, що у відповідача на утриманні є неповнолітня дочка ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_4, а також те, що син відповідача ОСОБА_5 є інвалідом 3 групи з дитинства та отримує допомогу та враховуючи, що позивачка працює, суд вважає, що позов необхідно задовольнити частково.

    Виниклі правовідносини врегульовані ст.199, 200 Сімейного кодексу України.

Керуючись статтями 10, 60, 61, 88, 207, 208, 209, 212 – 215, 367 ЦПК України, 199-201, 182 Сімейного кодексу України,  суд, -  

В И Р І Ш И В:

    Позов задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, який продовжує навчання в розмірі 1/10 частини всіх видів його заробітку  (доходу) щомісячно, починаючи з 18 січня 2010 року  на період терміну навчання до 2.02.2011 року.

Стягнути з  ОСОБА_2 на користь держави 51 (п’ятдесят одна) гривень державного мита  та 120 (сто двадцять) гривень  витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ на рахунок банка одержувача ГУДКУ у Вінницькій області (р/р 31213259700006, код бюджетної класифікації 22050000, символ звітності 259, МФО 802015, код ЄДРПОУ 34701261, одержувач держбюджет м. Жмеринка).

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набуває законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

С У Д Д Я :            підпис

З оригіналом вірно:

Суддя  Жмеринського  міськрайонного

Суду Вінницької області                                                                          Клапоущак С.Ю.

Секретар:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація