Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #80832997

Справа № 727/6686/19

Провадження № 2/727/1275/19



ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


09 серпня 2019 р. м. Чернівці

Шевченківський районний суд м. Чернівці в складі:

головуючого судді Кодрян Л.І.

за участю секретаря Гомонович Н.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про розірвання договору найму, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , звернулася в суд з позовом до ОСОБА_3 про стягнення розірвання договору найму квартири від 01.10.2016, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що вона є власником квартири розташованої за адресою АДРЕСА_1 відповідно до договору дарування. Зазначає, що між нею та ОСОБА_3 укладено договір найму вказаного житла від 01.10.2016 року та з 13.01.2017 року відповідач був зареєстрований у вказаній квартирі. За умовами вказаного договору найму відповідач зобов`язувався сплачувати орендну плату та плату за комунальні послуги щомісячно та всупереч вимогам договору невчасно сплачував орендну плату та проводив часткову оплату за комунальні платежі в результаті чого утворилась заборгованість за споживання газу, води перед ТОВ «ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ» та КП «ЧЕРНІВЦІВОДОКАНАЛ».

В зв`язку з викладеним, позивач просить розірвати договір найму квартири від 01.10.2016 року, укладений між нею та відповідачем, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .

Ухвалою суду від 27.06.2019 року відкрито провадження по справі, призначено справу до розгляду у порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін та надано відповідачу строк для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та строк для подання відзиву на позовну заяву.

Позивач в судове засідання не з`явилася, представник позивача подав в суд заяву про розгляд справи у його відсутність та за відсутності позивача, в якій також зазначено, що позивач позовні вимоги підтримує в повному обсязі, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином за останнім відомим місцем проживання в порядку, передбаченому положеннями ст.129-131 ЦПК України, про що у справі є належні докази, про причини відсутності не повідомив, відзиву до суду не надав.

Відповідно дост.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Тому, ураховуючи вищевказане, а також наявність згоди позивача на проведення заочного розгляду даної справи, суд вважає за можливе на підставі ст.280 ЦПК України розглянути вказану справу у відсутності відповідача, на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що власником квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 є ОСОБА_4 , що підтверджується копією договору дарування від 28.05.2013 року, посвідченого приватним нотаріусом Чернівецького міського нотаріального округу Скінтей Ю.І. за реєстром №742 (а.с. 3-4).

Встановлено, що між ОСОБА_4 та ОСОБА_3 був укладений договір про найм житла та речей від 01 жовтня 2016 року. Відповідно до умов договору наймодавець передає в користування наймачу двокімнатну квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , а також кухонні та інші меблі, телевізор, холодильник, пральну машину ,опалювальний котел у технічно справному стані у строкове платне користування з розміром щомісячної орендної плати - 2700 грн. 00 коп., яка проводиться з першого по п`яте число кожного місяця. Крім того, наймач зобов`язаний згідно договору проводити до 10 числа щомісячні експлуатаційні витрати за комунальні послуги по лічильниках; вказано станом на 01.10.2016 року показники по двох водолічильниках, електролічильнику та газовому лічильнику (а.с.5).

Відповідач був зареєстрований в даній квартирі, що підтверджується копією довідки КЖРЕП №5 від 16.05.2019 року №1422 (а.с.6).

Також судом встановлено, що відповідач, в порушенні умов договору найму, затримував оплату за користування квартирою, що підтверджується письмовим розпискою ОСОБА_3 (а.с.7).

Як вбачається з повідомлення КП «ЧЕРНІВЦІВОДРКАНАЛ» від 02.05.2019 року №13/915 заборгованість за послуги з постачання холодної води за адресою АДРЕСА_1 становить 178 грн. 68 коп. (а.с. 8) та з повідомлення ТОВ «ЧЕРНІВЦІГАЗ ЗБУТ» від 18.04.2019 року №58704-Сл-2253-0419 встановлено, що заборгованість за послуги по постачанню газу за вказаною адресою становить 2005 грн. 02 коп. (а.с.9).

Відповідно до ч.1 ст.759 ЦК України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Згідно з ч.ч.1,5 ст.762 ЦК України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором.

Статтею 810 ЦК України передбачено, що за договором найму (оренди) житла одна сторона - власник житла (наймодавець) передає або зобов`язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Відповідно до ч.1 ст.811 ЦК України договір найму житла укладається у письмовій формі.

Згідно ч.1 ст.812 ЦК України предметом договору найму житла можуть бути помешкання, зокрема квартира або її частина, житловий будинок або його частина.

Наймач зобов`язаний своєчасно вносити плату за житло. Наймач зобов`язаний самостійно вносити плату за комунальні послуги, якщо інше не встановлено договором найму (ч.3 ст.815 ЦК України)

Як встановлено з п.3.1 договору найму житла та речей від 01 жовтня 2016 року орендна плата за приміщення проводиться наймачем щомісячно орендарем, а саме з першого по п`яте число кожного місяця; п.3.2 вказаного договору до 10 числа наймач зобов`язаний проводити щомісячні виплати за комунальні послуги по водопостачанню, електропостачанню та газопостачанню. Пунктом 5.2 зазначеного договору передбачено підставу його розірвання в разі не проведення оплати за користування житлом та комунальних послуг за поточний місяць (а.с.5).

Таким чином, судом встановлено, що всупереч умовам укладеного договору та вимогам чинного законодавства, відповідач взяті на себе зобов`язання в повному обсязі не виконує.

Відповідно до ч.1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору або вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно ч.1 ст.530 ЦК України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлено строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами, а згідно ст. 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання.

Згідно з ч.2 ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Як встановлено судом підставою розірвання договору найму від 01.10.2016 року є не проведення оплати за користування житлом та комунальних послуг за поточний місяць, що підтверджено в судовому засіданні належними та допустимими доказами.

Згідно ч.ч.1,3 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ч.1 ст.81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Таким чином, не проведення оплати відповідно до п.п.3.1, 3.2 визначені договором найму житла та речей від 01 жовтня 2016 року, є підставою для його розірвання, а тому позоні вимоги ОСОБА_4 є обґрунтованими і підлягають задоволенню, оскільки встановлено, що відповідач дійсно не виконує вказані умови договору найму.

Що стосується вимог щодо стягнення з відповідача на користь позивача витрат пов`язаних з наданням йому правової допомоги та втрат на судовий збір, то суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно ст.141ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача, у разі відмови в позові - на позивача, у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

В п.1 ч.3 ст. 133 ЦПК України зазначено, що до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно ч.1 ст.137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.137 ЦПК України за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Відповідно до ч.3 ст.137 ЦПК України для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Згідно договору про надання правової допомоги від 18березня 2019 року встановлено, що ОСОБА_4 уклала цей договір з адвокатом Баршаковим О.В., який зобов`язався надати їй оплатну професійну правову допомогу (а.с.11).

З розрахунку суми гонорару за правову допомогу від 22.05.2019 року, звіту про виконані роботи від 22.05.2019 року, квитанції № 028/2019 загальний розмір витрат позивача, пов`язаних з правовою допомогою адвоката склав 2964 грн. (а.с.12-15).

Згідно квитанції від 22.05.2019 року (а.с.1) позивач сплатив судовий збір за подачу позову в сумі 768 грн. 40 коп.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.4, 12, 13, 76-83, 89, 129-131,133,137,141, 247,259, 263-265, 274,280-282 ЦПК України суд, -

-

УХВАЛИВ:


Позов ОСОБА_1 , в інтересах якої діє ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 про розірвання договору найму - задовольнити.

Розірвати договір найму житлового приміщення від 01.10.2016 року розташованого у АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ІПН НОМЕР_1 , прож. АДРЕСА_2 ) та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (прож. АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 02.06.1998 року Новоселицьким РВ УМВС України в Чернівецькій області).

Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , витрати за сплачений при подачі позову судовий збір в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. та витрати, пов`язані з наданням правової допомоги у розмірі 2964 (дві тисячі дев`ятсот шістдесят чотири) грн. 00 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Чернівецького апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Чернівці протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Суддя Л.І. Кодрян








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація