Судове рішення #808630
Справа 22а-282/07

 

Справа 22а-282/07

Рядок статзвіту 19              

 

 

У Х В А Л А

Іменем України

 

 

18 червня 2007 року                                                                        

 

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого:   Багрія В.М., 

суддів:              Обрізка І.М.,

 Олендер І.Я.,

                              при секретарі: Соколовській А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 8 грудня 2006року,

 

 

в с т а н о в и л а:

 

В жовтні 2006р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ДВС у Білогірському районі Хмельницької області (тепер ВДВС Білогірського районного управління юстиції) про визнання незаконними прилюдні торги, проведені державною виконавчою службою 25 липня 2006р.  по продажу квартири АДРЕСА_1 .

         Посилалася на те, що при продажі квартири з прилюдних торгів відповідачем було порушено вимоги закону. Зокрема, її не повідомили про час та місце аукціону, квартира була продана без виділення покупцеві земельної ділянки. Відповідачем було порушено і інші норми чинного законодавства, тому просила задаволити її вимоги та визнати недійсними прилюдні торги .

         Постановою Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 8 грудня 2006р. ОСОБА_1 в позові відмовлено в зв`язку з пропущенням строку звернення до суду.

         Постанову суду оскаржила ОСОБА_1, в апеляційній скарзі посилається на те, що суд не дослідив причин пропуску строку звернення до суду, відхилив всі її клопотання, розглянув справу за нормами КАС України в той час, як вона звернулася до суду в порядку цивільного судочинства. Про час і місце прилюдних торгів їй не було відомо. Публікування в пресі про час і місце прилюдних торгів не відповідає вимогам закону. Просить скасувати постанову суду з направленням справи на новий судовий розгляд.

         Вислухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

          Як встановлено судом першої інстанції, вироком Білогірського районного суду Хмельницької області від 2 серпня 2004р. ОСОБА_1 була засуджена за вчинення злочину із стягненням на користь СВК «Батьківщина» 11000грн. та відшкодування шкоди, заподіяної злочином. В справі було видано виконавчого листа, якого направлено на виконання відповідачу.

          В процесі примусового виконання вироку суду в частині майнових стягнень було описано квартиру позивачки, яку було продано з прилюдних торгів 25 липня 2006р.

         З проведенням та організацією публічних торгів з продажу квартири не погодилася ОСОБА_1, скориставшись наданим їй ст. 181 КАС України правом оскарження дій державної виконавчої служби.

         Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця порушено їхні права, свободи та інтереси.

          За ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду в 10-денний строк з дня, коли особа дізналася про порушення її прав, свобод та інтересів .

         Таким чином, законом обмежено можливість оскарження в суді дії державної виконавчої служби певним строком.

         З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 про порушення своїх прав та законних інтересів при примусовому продажі її квартири дізналася того ж, 25 липня 2006р., оскільки після проведення аукціону з продажу квартири знаходилася на місці виконання виконавчого листа. Тому в строк до 4 серпня 2006р. була вправі звернутися до адміністративного суду з позовом про визнання неправомірними дій державної виконавчої служби.

         Однак, вона звернулася з таким позовом тільки у вересні 2006р., а пізніше - в жовтні 2006р., пропустивши встановлений законом 10-денний строк. Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна з сторін.

          Зі справи видно, що на відмові в позові з цих наслідків наполягав відповідач.

Суд першої інстанції досліджував питання поважної причини пропуску строку і не вважав можливим поновити його в силу відсутності поважності таких та прийшов до обгрунтованого висновку про відмову в позові з цих підстав .

         Постанова суду першої інстанції є законною та обгрунтованою, тому підстав для її скасування колегія суддів не знаходить .

         Доводи позивачки ОСОБА_1 спростовуються вищенаведеним і підставою для задоволення апеляційної скарги не є.

      Керуючись ст. 195, 196, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів -

 

у х в а л и л а :

 

апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 8 грудня2006р. залишити без змін.

         Ухвала протягом одного місяця може бути оскаржена безпосередньо до адміністативного суду  касаційної інстанції.

 

 

 

Головуючий                                                                  Багрій В. М.

 

Судді                                                                  Обрізко І.М.

 

Олендер І.Я.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація