Справа 22а-282/07
Рядок статзвіту 19
У Х В А Л А
Іменем України
18 червня 2007 року
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого: Багрія В.М.,
суддів: Обрізка І.М.,
Олендер І.Я.,
при секретарі: Соколовській А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 8 грудня 2006року,
в с т а н о в и л а:
В жовтні 2006р. ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ДВС у Білогірському районі Хмельницької області (тепер ВДВС Білогірського районного управління юстиції) про визнання незаконними прилюдні торги, проведені державною виконавчою службою 25 липня 2006р. по продажу квартири АДРЕСА_1 .
Посилалася на те, що при продажі квартири з прилюдних торгів відповідачем було порушено вимоги закону. Зокрема, її не повідомили про час та місце аукціону, квартира була продана без виділення покупцеві земельної ділянки. Відповідачем було порушено і інші норми чинного законодавства, тому просила задаволити її вимоги та визнати недійсними прилюдні торги .
Постановою Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 8 грудня 2006р. ОСОБА_1 в позові відмовлено в зв`язку з пропущенням строку звернення до суду.
Постанову суду оскаржила ОСОБА_1, в апеляційній скарзі посилається на те, що суд не дослідив причин пропуску строку звернення до суду, відхилив всі її клопотання, розглянув справу за нормами КАС України в той час, як вона звернулася до суду в порядку цивільного судочинства. Про час і місце прилюдних торгів їй не було відомо. Публікування в пресі про час і місце прилюдних торгів не відповідає вимогам закону. Просить скасувати постанову суду з направленням справи на новий судовий розгляд.
Вислухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Як встановлено судом першої інстанції, вироком Білогірського районного суду Хмельницької області від 2 серпня 2004р. ОСОБА_1 була засуджена за вчинення злочину із стягненням на користь СВК «Батьківщина» 11000грн. та відшкодування шкоди, заподіяної злочином. В справі було видано виконавчого листа, якого направлено на виконання відповідачу.
В процесі примусового виконання вироку суду в частині майнових стягнень було описано квартиру позивачки, яку було продано з прилюдних торгів 25 липня 2006р.
З проведенням та організацією публічних торгів з продажу квартири не погодилася ОСОБА_1, скориставшись наданим їй ст. 181 КАС України правом оскарження дій державної виконавчої служби.
Відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця порушено їхні права, свободи та інтереси.
За ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду в 10-денний строк з дня, коли особа дізналася про порушення її прав, свобод та інтересів .
Таким чином, законом обмежено можливість оскарження в суді дії державної виконавчої служби певним строком.
З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 про порушення своїх прав та законних інтересів при примусовому продажі її квартири дізналася того ж, 25 липня 2006р., оскільки після проведення аукціону з продажу квартири знаходилася на місці виконання виконавчого листа. Тому в строк до 4 серпня 2006р. була вправі звернутися до адміністративного суду з позовом про визнання неправомірними дій державної виконавчої служби.
Однак, вона звернулася з таким позовом тільки у вересні 2006р., а пізніше - в жовтні 2006р., пропустивши встановлений законом 10-денний строк. Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови в задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна з сторін.
Зі справи видно, що на відмові в позові з цих наслідків наполягав відповідач.
Суд першої інстанції досліджував питання поважної причини пропуску строку і не вважав можливим поновити його в силу відсутності поважності таких та прийшов до обгрунтованого висновку про відмову в позові з цих підстав .
Постанова суду першої інстанції є законною та обгрунтованою, тому підстав для її скасування колегія суддів не знаходить .
Доводи позивачки ОСОБА_1 спростовуються вищенаведеним і підставою для задоволення апеляційної скарги не є.
Керуючись ст. 195, 196, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів -
у х в а л и л а :
апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Теофіпольського районного суду Хмельницької області від 8 грудня2006р. залишити без змін.
Ухвала протягом одного місяця може бути оскаржена безпосередньо до адміністативного суду касаційної інстанції.
Головуючий Багрій В. М.
Судді Обрізко І.М.
Олендер І.Я.