Судове рішення #8086765

                                                                                                                 Справа № 2-302/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ       УКРАЇНИ

          12 березня  2010р.                  Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

у складі

головуючого                                              судді Болоніної М.Б.

при секретарі                                                        Головановій Ю.В.

за участю позивача                                              ОСОБА_1

      відповідача                     ОСОБА_2

      третьої особи                                      ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Вільногірську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 (третя особа – ОСОБА_3) про стягнення аліментів на утримання у зв’язку з продовженням навчання,

В С Т А Н О В И В:

    До суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до свого батька ОСОБА_2 про стягнення аліментів на  своє утримання, де зазначає, що навчається на денному відділенні  Дніпродзержинського технологічного коледжу, за специфікою навчання не має змоги працювати, матеріальної допомоги, яку йому надає його мати –  третя особа по справі,     не вистачає для нормального забезпечення його потреб. Відповідач матеріально його не  забезпечує, хоча працює і має достатній заробіток. Позивач вважає, що його батько має можливість надавати йому матеріальну допомогу, тому просить стягувати з нього аліменти  у розмірі 1/4 частки його заробітку.

       В судовому засіданні позивач підтримав свій позов, суду пояснив, що  навчається на бюджетній основі, отримує стипендію у сумі 400гр. щомісяця, його мати кожного тижня забезпечує його продуктами та грошима у загальній сумі 150гр. Навчання  потребує придбання канцелярського приладдя на кожний семестр у сумі 50гр., внесення грошових коштів до фонду учбового закладу у сумі 200гр. на рік, оплата за гуртожиток складає 80гр. на місяць, на проїзд міським транспортом від місця проживання до учбового закладу та на проїзд залізничним транспортом до місця проживання матері у вихідні дні позивач витрачає близько 60гр. на місяць. Крім того, за станом здоров’я  він потребує періодичного прийому лікарських засобів, на що витрачається 500-600гр. щорічно.

Третя особа ОСОБА_3 позов сина підтримала, суду пояснила, що її середньомісячний заробіток становить 900гр., інших видів доходу вона не має, щомісяця сплачує 70гр. у відшкодування витрат на будівництво житла, яким вона користується, її зарплати та стипендії сина не вистачає на придбання необхідного одягу.  

Відповідач  позов визнав частково, у розмірі 1/6 частки свого доходу, посилався на завишення позивачем суми затрат на навчання, суду також пояснив, що у листопаді 2009р. він написав заяву за місцем своєї роботи про відрахування з його зарплати аліментів на користь позивача у розмірі 1/6 частки заробітку, неповнолітніх дітей та непрацездатних членів сім’ї він на утриманні не має, за станом здоров’я потребує значних витрат на лікування.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши у сукупності надані по справі докази, суд доходить до висновку про часткове задоволення позову.

 Згідно ст.ст.10,11 ЦПК України суд розглядає справу в межах заявлених позивачем вимог і на підставі доказів сторін, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається  як на підставу своїх вимог.

Ст.199 СК України встановлює обов’язок батьків утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчання, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Розмір аліментів, як це передбачено ст.ст.182,200 СК України, визначається з урахуванням матеріального становища та стану здоров’я дитини і платника аліментів, наявність у платника інших дітей та непрацездатних членів сім’ї. Також у відповідності до ст.141 СК України батьки мають рівні права та обов’язки щодо дитини.

В ході розгляду справи з пояснень  учасників процесу встановлено, що повнолітній син сторін навчається на денному відділенні учбового закладу, забезпечений стипендією у сумі 408гр. щомісяця, його мати, позивач по справі, оплачує його витрати, пов’язані з навчанням, у вигляді оплати харчування у сумі 600гр. на місяць, проживання у гуртожитку  у сумі 80гр. на місяць, придбання канцелярського приладдя на суму 50гр. двічі на рік та проїзду на транспорті у загальній сумі 60гр., його батько  надає йому добровільну  матеріальну допомогу у сумі близько 400гр. щомісяця.

З письмових доказів, наданих учасниками процесу, виходить наступне.

Згідно свідоцтва про народження позивача (ар.с.5)  відповідач ОСОБА_2 та третя особа ОСОБА_3 є його батьками.

 У відповідності до довідок Дніпродзержинського технологічного коледжу (ар.с.6,14,18,37) термін навчання позивача в учбовому закладі триває до 30.06.2011р.,  розмір стипендії, яку він отримує, становить  408гр., щомісячна плата за гуртожиток складає 80гр.  

  Довідками філії «ВГМК» ЗАТ «Кримський ТИТАН» (ар.с.12,19,20) засвідчується розмір середньомісячної заробітної плати третьої особи у сумі 1263гр.36коп. та відповідача у сумі  3069гр.79коп., і стягнення аліментів з відповідача на користь позивача у розмірі 1/6 частки його заробітку згідно заяви відповідача від 05.11.2009р. (ар.с.21).

 В підтвердження свого стану здоров’я сторони надали документи медичних закладів та платіжні квитанції на придбання лікарських засобів (ар.с.22,23,25,26-31).

Витрати позивача на проїзд залізничним транспортом підтверджуються квитками за період з 27.11.2009р. по 29.12.2009р. (ар.с.32).

Таким чином, суд доходить до висновку, що витрати позивача, пов’язані з  навчанням, які були ним доведені під час розгляду справи, а саме – придбання канцелярського приладдя, оплата гуртожитку та необхідних платежів у фонд учбового закладу, проїзду на транспорті, покриваються отримуваною ним за місцем навчання стипендією. У зв’язку з хворобами, якими страждають обидві сторони, кожен з них витрачає певну суму для оплати свого лікування

 Приймаючи до уваги те, що третя особа ОСОБА_3 надає позивачу щомісяця матеріальну допомогу у сумі 600гр. на харчування, придбання необхідного одягу та взуття, організацію дозвілля, з урахуванням рівності обов’язків батьків щодо дитини, суд вважає за можливе стягнути з відповідача аліменти у розмірі 1/5 частки його заробітку, що буде становити 613гр. на місяць, тобто матеріальна допомога, яку буде отримувати  позивач від своїх батьків на період навчання, буде перевищувати встановлений державою прожитковий мінімум. Крім того, у розмір аліментів, які згідно ст.191 СК України  присуджуються з дня подачі позову, тобто з 19.10.2009р., підлягають зарахуванню суми  добровільних виплат, здійснених відповідачем на користь позивача за період з 01.11.2009р. по 28.02.2010р. включно.  

 У відповідності до ст.ст.88 ЦПК України з відповідача  підлягають стягненню на користь держави судовий збір (державне мито) в сумі 51 гр.  і витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі 120гр.  

 Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 215, 218, 367 ЦПК України, ст.ст. 182,191,199,200 СК України, суд

В И Р І Ш И В:

Стягувати щомісяця аліменти з ОСОБА_2, 21.01.1970р.н., уродженця м. Вільногірська Дніпропетровської обл., який працює  у філії «ВГМК» ЗАТ «Кримський ТИТАН», мешкає у АДРЕСА_1, зареєстрований за паспортним обліком у АДРЕСА_1,  ідентифікаційний номер НОМЕР_1,  на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 який мешкає у м. АДРЕСА_2 (гуртожиток),  ідентифікаційний номер  НОМЕР_2, на його утримання:

-   у розмірі 1/30 частки заробітку за період з 19.10.2009р.  по 28.02.2010р.;

            -   у розмірі 1/5 частки заробітку, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи, починаючи з 01.03.2010р. до припинення навчання, або до 30.06.2011р., тобто до закінчення навчання.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір (державне мито) в сумі 51 гр. та   витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у сумі  120гр

Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання у межах платежу за один місяць.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Дніпропетровської обл. через Вільногірський міський суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення, що його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                          СУДДЯ                                                           М.Б. БОЛОНІНА

     

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація