ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 травня 2007 року м. Львів № 22а-388/07
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Яворського І.О.,
суддів: Любашевського В.П.,
Носа С.П.,
при секретарі - Поворознику Д.Б.
сторони: позивач - ОСОБА_1, ОСОБА_2
відповідач - Лобода Ю.Б.
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Нововолинського міського суду Волинської області від 14 лютого 2007 року по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську про визнання нечинним рішення про відмову у перерахунку пенсії, -
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Пенсійного фонду України в місті Нововолинську, в якому просив визнати нечинним рішення про відмову в перерахунку пенсії та зобов'язати провести перерахунок пенсії з врахуванням страхового стажу в один місяць та стягнути з відповідача недооплачену суму пенсії.
В позові ОСОБА_1 вказує, що після призначення йому пенсії по віку в 1990 році він не працював, однак з 1 червня по 30 серпня працевлаштувався за трудовим договором і за цей період сплачував страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та набув право на перерахунок пенсії згідно ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 14 лютого 2007 року в задоволені позову відмовлено.
Судове рішення мотивоване тим, що всі працюючі пенсіонери, кому пенсія була призначена до 1 січня 2004 року, набувають право на наступний перерахунок після 1 січня 2006 року, а тому право на кожний перерахунок пенсії у працюючого пенсіонера настає не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначеної пенсії.
У поданій апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування зазначеного судового рішення з прийняттям нового рішення про задоволення позовних вимог з посиланням на порушення та неправильне застосування судом норм матеріального права.
Колегія суддів, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судами, ОСОБА_1 в період з 1 червня 2006 року по 31 серпня 2006 року працював за трудовим договором та сплачував страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.
Таким чином, всі працюючі пенсіонери, кому пенсія була призначена до 1 січня 2004 року, набувають право на наступний перерахунок після 1 січня 2006 року, а тому право на кожний перерахунок пенсії у працюючого пенсіонера настає не раніше як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначеної пенсії.
За таких обставин рішення суду першої інстанції прийняте з дотриманням норм матеріального та процесуального права, висновки, викладені у судовому рішені, доводами апеляційної скарги не спростовуються, підстави для скасування судового рішення відсутні.
Керуючись статтями 200, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Нововолинського міського суду Волинської області від 14 лютого 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскарженною до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий: Яворський І.О.
Судді: Любашевський В.П.
Нос С.П.