Апеляційний суд Кіровоградської області
Справа № 22-243 2007 р. Головуючий у 1-й інстанції- Ковтун Л.М.
Категорія - 54 Доповідач - Черненко В.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2007 року Колегія судців Судової палати в цивільних
справах Апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючого судді - Черненко В.В.
Суддів - Говорухіна В.П., Фомічова С.Є.
при секретарі - Твердоступ А.О.
Розглянувши" у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою УМВС України в Кіровоградській області на рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 14 листопада 2006 року.
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту
проживання на території України з 1993 року, мотивуючи свою заяву тим , що вона є
громадянкою України , але в зв'язку із тим , що працівниками ВПРФО УМВС-України в
Кіровоградській області було вилучено паспорт її сестри і у неї є всі підстави підозрювати ,
що її паспорт також буде вилучено. Виходячи із даних обставин просить встановити факт
проживання на території України.
Рішенням Ленінського районного суду м. Кіровограда від 14 листопада 2006 року позовні вимоги було задоволено.
2
В апеляційній скарзі ставиться питання про скасування рішення суду першої інстанції в зв'язку з порушенням норм матеріального та процесуального права,
Перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, апеляційний суд дійшов висновку, що апеляційна скарга, підлягає задоволенню частково , рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з постановлениям нового рішення з наступних підстав.
Задовольняючи заяву ОСОБА_1 суд дійшов висновку, що факт проживання на території України підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ст.. 234 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Стаття 256 ЦПК України встановлює перелік справ по яких встановлюються факти , що мають юридичне значення.
Крім того відповідно до ст.256 ЦПК України у судовому порядку також можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Відповідно до ст. 258 ЦПК України у заяві про встановлення факту повинно бути зазначено , який факт заявник просить встановити та з якою метою, причини неможливості одержання або відновлення документів ,що посвідчують цей факт, докази , що підтверджують факт. До заяви додаються докази , що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Як вбачається з матеріалів справи заявник ставить питання про встановлення факту проживання на території України при цьому посилається на ті обставини , що у її сестри було вилучено паспорт працівниками міліції. Колегія судців вважає, що дані обставини не є предметом розгляду в порядку окремого провадження , а саме встановлення факту, що має юридичне значення. Заявник не вказала які її майнові чи особисті права залежать від встановлення факту проживання на території України. Крім того в матеріалах справи відсутні будь які дані про те , що факт проживання на території України , заявника, ставиться під сумнів. На даний час заявник є громадянином України, що підтверджується , паспортом громадянина України.
Таким чином колегія судців дійшла висновку , що висновки суду першої інстанції є помилковими і не відповідають чинному законодавству яке регулює дані правовідносини , а тому вказане рішення підлягає скасуванню.
Перевіривши заяву ОСОБА_1, колегія суддів дійшла висновку , що підстав для задоволення заяви про встановлення факту проживання на території України немає , з вище зазначених підстав.
Керуючись ст.ст. 304, 307, 309, 313, 314, 316 ЦПК України , колегія суддів Апеляційного суду Кіровоградської області:
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу задовольнити.
Рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 14.11.2006 року скасувати .
В задоволені заяви ОСОБА_1 про встановлення факту проживання на
території України -відмовити.
На рішення може бути подана касаційна скарга до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили рішенням апеляційного суду.
3
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення.