Справа № 2-0-11/2007 року
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2007 року Олександрівський районний суд Донецької області у
складі:
головуючого судді - Кулікова В.В.,
при секретарі - Пліскачовій Н.В.,
розглянув у попередньому судовому засіданні у залі суду смт.Олександрівка цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа - ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звертаючись до суду з зазначеною заявою, вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_3, який постійно проживав в АДРЕСА_1. Після його смерті залишилось спадкове майно у вигляді земельної долі, площею 5,416 га. Спадкоємицею, крім неї є і її мати - ОСОБА_2, яка відмовилася від своєї долі на її користь . Заявниця вважає, що прийняла спадщину, оскільки жила разом з батьками, просить встановити цей факт у судовому порядку.
В судовому засіданні ОСОБА_1 підтримала заяву і повторила доводи, що в ній містяться.
Зацікавлена особа - ОСОБА_2 не заперечує проти встановлення даного факту.
Суд, допитавши заявницю, вислухавши зацікавлену особу, свідків, дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Як вбачається з свідоцтва про смерть ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті залишилося спадкове майно у вигляді земельної долі, площею 5,416 га , що підтверджується державним актом серії НОМЕР_1.
Згідно ст.. 1261 ЦК України заявниця належить до спадкоємців першої черги разом зі своєю матір»ю.
Допитані в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердили , що ОСОБА_1 мешкала разом з спадкодавцем.
Згідно ч. З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину.
Таким чином встановлено, що заявниця фактично прийняла спадкове майно і встановлення цього факту має для неї юридичне значення, оскільки дозволяє їй реалізувати своє право на спадкове майно.
Тому, керуючись ст. ст. 10,60,212, 256 ЦПК України, ст. 1261, 1268 ЦК України,
суд
ВИРІШИВ: Заяву задовольнити повністю.
Встановити той факт, що ОСОБА_1 прийняла спадкове майно після смерті свого батька - ОСОБА_3.
Рішення суду набирає чинності після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження може бути подана до апеляційного суду Донецької області через Олександрівський районний суд Донецької області протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Донецької області через Олександрівський районний суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення надруковано у єдиному екземплярі у нарадчій кімнаті суддею Куліковим В.В.