Судове рішення #8098380

0555

                                                                                                         Справа №2-413/2010

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

04 березня 2010 року Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого                  -             судді Губської Л.В.

при секретарі                                         Махоті О.В.

За участю позивача                               ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ясинуватій цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,

В с т а н о в и в:

14.01.2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачки про стягнення аліментів, посилаючись на те, що вони з відповідачкою перебували  в зареєстрованому шлюбі,  від якого мають  неповнолітню доньку ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1. Після розірвання у грудні 2009 року  шлюбу  дитина залишилась проживати разом з ним. А відповідачка переїхала на постійне місце мешкання до своєї матері в Запорізьку область. Відповідачка у добровільному порядку не надає матеріальної допомоги на утримання дитини,  у зв”язку з чим він змушений звернутись до суду з даним позовом. Просив ухвалити  рішення,  яким  стягувати  з  відповідачки аліменти на його користь на утримання доньки в розмірі 300 грн., щомісячно, оскільки відповідачка не працює і не має  постійного заробітку.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав у повному обсязі на викладених підставах.

Відповідачка ОСОБА_2, допитана у порядку ст.132 ЦПК України, позовні вимоги не визнала, пояснивши, що вона має намір найближчим часом повернути собі дитину, оскільки позивач забрав її до себе без її згоди.

Заслухавши позивача, дослідивши матеріали  справи,  суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають   задоволенню.

У відповідності зі ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

Відповідно до ч.1 ст.184 Сімейного Кодексу України, розмір аліментів у твердій грошовій сумі може бути визначений у разі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

З пояснень відповідачки відомо, що вона ніде не працює, інших утриманців не має.

Згідно з ч.1 ст.182 СК України,  при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини; платника аліментів; наявність у платника аліментів інших утриманців та інші обставини, що мають істотне значення.

Судом установлено,  що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі, від якого мають малолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, матір”ю якої  є відповідачка (а.с.3,4). Донька в даний час знаходиться на утриманні  батька (а.с.5,6).   Відповідачка ніде  не працює, не має постійного заробітку.

Суд вважає за необхідне стягувати аліменти з відповідачки  в  зазначеному в позові розмірі, оскільки , відповідно до ст.1 Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009 року, прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років з 01.12.2009 року складає 799 грн.,  тому зазначена сума не перевищує 50 відсотків від законодавчо установленого прожиткового мінімуму для дитини.

Керуючись ст.ст.181-184  Сімейного кодексу України, ст.ст.3,10,57-60,212-214 ЦПК України, суд

   

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги  ОСОБА_1 задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_4, не працюючої, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5,   на користь ОСОБА_1, проживаючого  за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_6, аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі  300 грн.  щомісяця, починаючи з 14 січня   2010 року , до повноліття  дитини.

Стягнути з  ОСОБА_2  судовий збір на користь держави в розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Ясинуватський міськрайонний суд.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду  може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або протягом десяти днів з дня проголошення рішення без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація