Судове рішення #810345
Справа 2-808\2007 р

Справа 2-808\2007 р.

РІШЕННЯ            іменем     України

06.02.2007 р.                                                                                                          м. Саки

Сакський міськрайоний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Романюк Є.В.

э секретарем     - Савицькой О.О. розглянувши у відкритому судовому Засіданні у м.  Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Сакської міської Ради про визнання права власності,

встановив:

ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом про визнання права власності на майно, мотивуючи свої вимоги наступним. Згідно свідоцтва від ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкоємцями ОСОБА_2, померлого ІНФОРМАЦІЯ_2. на спадкове майно - 2\3 долі жилого будинку у АДРЕСА_1, є ОСОБА_3. і позивач ОСОБА_1. Але, згідно свідоцтво про право на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_3ОСОБА_1. є спадкоємцем на спадкове майно - 2\3 долі жилого будинку у АДРЕСА_2. У зв'язку 3 тим, що у свідоцтві від ІНФОРМАЦІЯ_1 і від ІНФОРМАЦІЯ_3 фактично йдеться про одне і теж майно - 2\3 долі жилого будинку у АДРЕСА_2, але у результаті технічної помилки вказано різні поштови адреси об'єкта нерухомості, задля проведення правової реєстрації об'єкта нерухомості просить суд визнати за ним право власності на 2\3 долі жилого будинку з відповідною долею господарчих споруд за адресою: АДРЕСА_2

Позивач ОСОБА_1. у судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав у повному обсязі у відповідності до вищевикладеного.

Представник відповідача виконкому Сакської міської Ради у судовому засіданні позов визнав, проти його задоволення не заперечив, у зв'язку з чим згідно ст. 130 ЦПК України, суд ухвалює рішення, розглядаючи справу по суті у попередньому судовому засіданні

Заслухавши позивача, представника відповідача, перевіривши і дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як передбачено ст. 58 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. У відповідності до ст. 59 ЦПК України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Стаття 60 ЦПК України передбачає, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і запереченнь.

Згідно до вимог чинного законодавства України, правовий режим власності, порядок придбання права власності, а також права володіння, користування і розпорядження майном визначаються законами.

Ях передбачає ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатми своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Право приватної власності є непорушним.

Як передбачено ст. 316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Судом беззаперечно встановлено, що згідно свідоцтва від ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкоємцями ОСОБА_2, померлогоІНФОРМАЦІЯ_2. на спадкове майно - 2\3 долі жилого будинку у АДРЕСА_1, є ОСОБА_3. і позивач ОСОБА_1. (а.с. 7).

Судом також встановлено, що згідно свідоцтво про право на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_3ОСОБА_1. є спадкоємцем на спадкове майно - 2\3 долі жилого будинку у АДРЕСА_2 (а.с. 6).

Згідно довідки про приналежність будівель, повивач ОСОБА_1. вказаний власником 2\3 долей жилого будинку у АДРЕСА_2 (а.с. 8).

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може звернутися з позовом про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати їм документа, що засвідчує його право власності.

Таким чином, на підставі досліджених у судовому засіданні доказів, враховуючи, що спір по вказаному майну між іншими особами відсутній, доказів неправомірності володіння позивачем вказаним майном під час судового розгляду справи не встановлено, суд приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.

На підставі ст. 41 Конституції України, ст. 316, 392 ЦК України, ст. 49 Закону України "Про власність", керуючись ст.ст. 10, 14, 60, 130, 208-209, 212, 214 ЦПК України, суд

 

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати право власності ОСОБА_1на 2\3 долі жилого будинку з відповідними господарчими спорудами: літ. "Б" - літня кухня, літ. "Е" - сарай, літ. "В" - сарай, розташовані за адресою: АДРЕСА_2

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного Суду АРК через Сакський міськрайсуд шляхом подання заяви про оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про оскарження рішення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація