Справа №2-36-07
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Заочне рішення іменем України
01 лютого 2007 року Любомльський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Пешкова М.І.,
при секретарі Носку А.В.,
з участю позивачки ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
встановив:
До Любомльського районного суду із позовною заявою звернулась ОСОБА_1 до ОСОБА_2, яка просить постановити рішення, котрим розірвати її шлюб з останнім. Свої вимоги обґрунтувала тим, що спільне життя не склалось через неналежну поведінку відповідача, який постійно морально та фізично ображає її, принижує як жінку та матір дітей, звинувачує у подружній невірності. Сімейні відносини не підтримують, не ведуть спільне господарство. Тому за таких обставин подальші спільні відносини як подружжя неможливі, що суперечить їхнім інтересам та інтересам неповнолітньої дитини, тому змушена звертатись до суду.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала повністю та пояснила, що відновити сімейні стосунки неможливо, сім"я фактично розпалась. На розірванні шлюбу наполягає. Про поділ спільно нажитого майна буде звертатись окремо з позовом до суду, так як відповідач не бажає розділіте майно в добровільному порядку. Доньку просить залишити з нею.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, що стверджується довідкою, згідно якої голова Рівненської сільської ради особисто повідомляв відповідача про час та місце розгляду справи, а також і позивачка особисто повідомляла відповідача про розгляд справи.
Судом прийнято рішення проводити заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Аналізом доказів суд встановив наступні фактичні обставини.
Сторони - ОСОБА_2 та ОСОБА_1, уклали шлюб 24.06.1994 року в Рівненській сільській Раді Любомльського району, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено відповідний
запис за НОМЕР_1. Від даного шлюбу народилась донька ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Згідно довідки НОМЕР_2 виданої виконавчим комітетом Рівненської сільської Ради, ОСОБА_1 згідно трудової книжки ніде не працює, не навчається, не служить.
Відповідно ч.2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Таким чином, дослідивши докази по справі, заслухавши пояснення позивачки, суд вважає, що через небажання сторін зберегти сім"ю, припинення шлюбних відносин, шлюб існує лише формально, збереження шлюбу між сторонами суперечитиме їх інтересам та інтересам неповнолітньої дитини, а тому вимоги позову є обґрунтованими та підлягають до задоволення.
Майновий спір за поясненням позивачки, буде вирішуватись окремо в судовому порядку. Неповнолітню дочку, за клопотанням позивачки, залишити з нею.
Витрати по реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу слід покласти на позивачку, за її ж клопотанням, звільнивши від цього відповідача.
Керуючись ст.ст. 10,11, 60, 209, 212, 213, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 105,110,112 СК України, суд, -
вирішив:
Позовну заяву зодовольнити повністю.
Шлюб, зареєстрований в Рівненській Сільській Раді Любомльського району Волинської області 24 червня 1994 року за актовим записом НОМЕР_1, між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.
Неповнолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити з позивачкою ОСОБА_1.
При оформленні розірвання шлюбу в органах РАЦСу стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 17 (сімнадцять) гривень держмита, звільнивши від цих витрат ОСОБА_2.
Протягом 10 днів з дня проголошення рішення може бути подано заяву про його апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
За письмовою заявою відповідача, заочне рішення може бути переглянуто Любомльським районним судом Волинської области
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.