Справа №2-413/07 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2007 року м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі: головуючого судді - Федика Л.І. секретаря - Федорів Л.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Калуша справу за позовом прокурора Калуського району в інтересах ОСОБА_1 до ВАТ „Калуський молокозавод" про стягнення заборгованості за здане молоко на суму 208,00грн.,-
ВСТАНОВИВ:
прокурор Калуського району в інтересах ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ВАТ „Калуський молокозавод", стверджуючи, що перевіркою, проведеною прокуратурою в порядку нагляду за додерженням та застосуванням законодавства про соціальний захист населення, встановлено, що згідно зведеного реєстру від 16.11.2006року гр.ОСОБА_1 здавала на ВАТ „Калуський молокозавод" молоко. Однак, ВАТ „Калуський молокозавод" не проовів розрахунок із здавачами молока, в тому числі з гр.ОСОБА_1 у зв"язку з чим станом на 01.11.2006 року виникла заборгованість в сумі 208,00 грн.. Так як погасити заборгованість в добровільному порядку відповідач відмовився, прокурор Калуського району просить стягнути дану суму з відповідача.
В судовому засіданні Прокурор Калуського району в інтересах ОСОБА_1 позов підтримав повністю, просить його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак надіслав до суду заяву, в якій вказав, що позов визнає повністю, просить справу слухати у його відсутності.
Суд, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, 25.03.2005року відповідач по справі ВАТ „Калуський молокозавод" відповідно до договору про закупку молока в сільських господарствах приймав молоко у населення (а.с.5). Відповідно до пункту 2.1 даного договору заготівельник зобов'язується проводити розрахунки за молоко згідно ГОСТу з урахуванням якісних показників, які склалися на період здачі молока. Однак ВАТ „Калуський молокозавод" не виконує зобов'язання згідно договору, у зв'язку з чим станом на 01.11.2006року виникла заборгованість в сумі 208,00грн., про що стверджує заява Сільському голові Верхнянської с/ради (а.с.2).
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст.612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його в строк, встановлений договором або законом.
Підставою для задоволення позовних вимог є невиконання відповідачем свого зобов'язання щодо повернення суми боргу.
На підставі ст.ст. 526,612 ЦК України, керуючись ст.с.213-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з ВАТ „Калуський молокозавод", вул.Писарська,37, м.Калуш, р/р 26009252956001, в Івано-Франківській філії КБ „Приват банк" МФО 336667 в користь ОСОБА_1 208грн.00коп. заборгованої суми за здане молоко та 51 грн. держмита в дохід держави.
Стягнути з ВАТ „Калуський молокозавод" в користь ТУ ДСА в Івано-Франківській області 30 грн.00 коп. за інформаційно технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.