Судове рішення #810824
справа № 3/2-885 за 2007 рік

справа № 3/2-885 за 2007 рік

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2007 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:

головуючої          Толкачової Л. А.

при секретарі                   Грищенко І.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Вишгороді цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сувидської сільської ради про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач пред"явив в суді даний позов посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1померла його двоюрідна сестраОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з сертифіката на земельну частку (пай), який перебуває у колективній власності ТОВ "ІНФОРМАЦІЯ_2" Вишгородського району, Київської області, свідоцтва на право власності на майновий пай, що перебуває в КСП "ІНФОРМАЦІЯ_2" та грошовий вклад в Сувидській філії ощадного банку НОМЕР_1 на рахунку НОМЕР_2. ІНФОРМАЦІЯ_3ОСОБА_2. склала заповіт, яким все своє майно заповіла позивачу. Позивач вчасно не звернувся до державної нотаріальної контори з здявою про прийняття спадщини, оскільки не знав що відповідну заяву необхідно подавати в 6-ти місячний термін, часто хворів та мав скрутне матеріальне-становище. Просить поновити строк для звернення до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини.

В судовому засіданні позивач свій позов підтримав. Просить встановити додатковий строк в один місяць для звернення до Вишгородської державної нотаріальної контори для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про час розгляду справи належним чином повідомлений.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3. Після її смерті залишилось спадкове майно, яке складається із земельної частки, що перебуває в колективній власності ТОВ "ІНФОРМАЦІЯ_2" Вишгородського району, Київської області та підверджується відповідним сертифікатом серії НОМЕР_4., майновго паю в розмірі 1043 грн. або 0,15 % в КСП "ІНФОРМАЦІЯ_2", що підтверджується свідоцтвом на право власності на майновий пай серії НОМЕР_5 та грошовий вклад в Сувидській філії ощадного банку НОМЕР_1 на рахунку  НОМЕР_2, що підтверджується ощадною книжкою серії НОМЕР_6

Згідно заповіту від ІНФОРМАЦІЯ_3посвідченого виконкомом Сувидської сільської ради та зареєстрованого в реєстрі за НОМЕР_7 ОСОБА_2. заповіла все своє майно ОСОБА_1

Позивач в нотаріальну контору в шестимісячний термін із заявою про прийняття спадщини не звернувся, оскільки не знав про дану вимогу закону, часто хворів та мав скрутне матеріальне становище.

Суд вважає пропуск строку звернення до нотаріальної контори, який закінчився ІНФОРМАЦІЯ_4 поважним, а тому він має бути подовженим на один місяць.

На підставі ст.1261, 1270, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. .10,60,212, 213, 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Встановити ОСОБА_1 додатковий строк в один місяць для звернення до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація