Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #81103472

                                       Справа № 401/2884/18

Провадження: № 1-кп/401/79/19





УХВАЛА

23 серпня 2019 року                                                         місто Світловодськ


Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області в складі:

головуючий суддя – Кадигроб С.М.

за участю: секретаря – Суботніцької О.А.

прокурора – Єднєва В.О.

захисника – Філоненко О.В.

обвинуваченого – ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт по кримінальному провадженню №12018120270001750 від 11 жовтня 2018 року за обвинуваченням ОСОБА_1 , за ознаками злочинів, відповідальність за які передбачено ч.2 ст.186, ч.1 ст.125 КК України,                                                        

ВСТАНОВИВ:


       В провадженні суду перебуває обвинувальний акт по кримінальному провадженню №12018120270001750 від 11 жовтня 2018 року за обвинуваченням ОСОБА_1 , за ознаками злочинів, відповідальність за які передбачено ч.2 ст.186, ч.1 ст.125 КК України.

       В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження строку тримання під вартою ОСОБА_1 , строком на 60 днів, оскільки запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, закінчується 31 серпня 2019 року, а розгляд справи ще не закінчено, триває проведення стаціонарної судово-психіатричної експертизи експертами Комунального закладу Дніпропетровської клінічної психіатричної лікарні Дніпропетровської обласної ради, на виконання ухвали суду від 03 липня 2019 року. В обґрунтуванні клопотання посилається на те, що є наявні ризики передбачені пунктами 1, 3 та 5 ч.1 ст.177 КПК України. ОСОБА_1 вчинив злочини, один з яких є умисним тяжким злочином, відповідальність за який відповідно до ч.2 ст.186 КК України передбачено виключно у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 6 років. Крім того, злочини вчинено в період умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі, тому він може переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілих та свідків, які викривають його у вчинених злочинах. ОСОБА_1 раніше судимий за злочини проти власності, має не зняту та не погашену судимість, є умовно-достроково звільненим з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не став, належних висновків для себе не зробив та повторно вчинив два умисні злочини, що підтверджують наявність ризику продовження злочинної діяльності. В зв`язку з чим, менш м`які види запобіжних заходів не доцільно застосовувати.

Потерпілі в судове засідання не з`явилися.

Захисник в судовому засіданні заперечував проти даного клопотання, оскільки вважає, що ризики, які існували на час обрання міри запобіжного заходу відпали, докази у справі всі дослідженні, а тому можливо до обвинуваченого застосувати більш м`який вид запобіжного заходу.

Обвинувачений підтримав думку свого захисника.

Судом встановлено, що обвинуваченому ставиться у провину вчинення тяжкого злочину та злочину невеликої тяжкості, будучи умовно-достроковим звільненим з місць позбавлення волі. Ризики, передбачені п.п.1, 3 та 5 ч.1 ст.177 КПК України, які мали місце на час обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту не змінилися та не відпали, що свідчить про його суспільну небезпечність.

Згідно ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.

З метою запобігання вказаних ризиків, переховуватися від суду та вчинити інше кримінальне правопорушення, впливу на потерпілих та свідків, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання прокурора та продовжити запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Враховуючи практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що суд своїм рішенням повинен забезпечити не лише права обвинувачених, але й високі стандарти охорони загально - суспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства, з метою запобігти ризикам, суд вважає необхідним продовжити застосування обраного раніше запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Відповідно до п. 35 рішення Європейського суду по правам людини від 26.06.1991 р., у справі «Летелье проти Франції», національні судові органи повинні у першу чергу слідкувати за тим, щоб в кожному конкретному випадку строк попереднього ув`язнення обвинуваченого не перевищував розумних меж. З цією метою вони повинні приймати до уваги всі обставини, які мають значення для з`ясування, мається лі суспільний інтерес, який, з урахуванням презумпції невинуватості виправдовував відступлення від принципу поваги до особистої свободи.

Керуючись: ст. ст. 2, 7, 22, 26, 176, 177, 178, 182, 183, 194, 196, 197, 199, 205, 331, 392 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:


       Продовжити обвинуваченому ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , міру запобіжного заходу у виді тримання під вартою терміном на 60 днів, який обраховувати з 23 серпня 2019 року по 21 жовтня 2019 року включно.

       Ухвала про продовження строку тримання під вартою підлягає негайному виконанню.

       Ухвала може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її оголошення.



Головуючий суддя                                                         Кадигроб С.М.

23.08.19









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація