Судове рішення #81116
2/164

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

          

15 серпня 2006 р.                                                                                   

№ 2/164  

Вищий господарський  суд  України у складі колегії суддів :

головуючого судді

Овечкіна В.Е.,

суддів

Чернова Є.В.,


Цвігун В.Л.,

розглянув касаційну скаргу


ЖБК “50 років Жовтня”

на ухвала

від  05.05.06  господарського суду міста Києва

у справі

№ 2/164

за позовом

ЖБК “50 років Жовтня”

до

РВ ФДМУ та Головного управління комунальної власності міста Києва

3-ті особи:

ДКТП “Хрещатик” та ТзОВ “Агротехінформ”

про

визнання права власності на нежитлові приміщення площею 126.40 кв.м


За участю представників

позивача: Дьомін Д.С., довір. від 17.07.06

відповідача: Тетенко В.В., довір. у справі

ДКТП “Хрещатик” –Грінцов І.В., довір. №54-10/532 від 14.06.06

ВСТАНОВИВ:

Заяву ЖБУ “50 років Жовтня” про забезпечення позову колегія суддів залишає без задоволення. В даному процесі сова йде про порушення судом норм процесуального права, зокрема, неправомірність застосування ст. 79 ГПК України. Справа по суті судом першої інстанції не розглядалась, обставини справи не встановлені і рішення не винесено. Встановлення обставин справи не відноситься до компетенції касаційної інстанції.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 05.05.06  провадження у справі зупинено до набрання законної сили Постановою Господарського суду міста Києва по справі №30/121-А від 11.04.06 порушеної за адміністративним позовом ЖБК “50 років Жовтня” до Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київскої міської ради, 3-ті особи: ДКТП “Хрещатик”, РВ ФДМУ по місту Києву, ТЗОВ “Агротехінформ” про скасування наказу №1548-В від 10.11.05.


В касаційній скарзі ЖБК “50 років Жовтня” посилається на безпідс тавне застосування судом ч.1 ст.79 ГПК України, просить скасувати ухвалу, а справу передати на розгляд суду першої інстанції.


Судова колегія, перевіривши наявні матеріали (фактичні обставини) справи на предмет їх юридичної оцінки судом, дійшла до висновку про наявність підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з наступного.


Колегія суддів зазначає, що господарський процесуальний кодекс України передбачає два види зупинення провадження у справі:  обов'язковий, зазначений в законі, за наявності якого господарський суд зобов'яза ний зупинити провадження у справі, і факультативний, необов'язковий для господарського суду, але який застосовується на його розсуд. Однак, виходячи зі змісту норми ст.79 ГПК України, необхідною передумовою для застосування такого виду зупинення провадження у справі мають бути обставини, що перешкоджають її розглядові по суті заявлених позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов’язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.


ЖБК “50 років жовтня” звернувся з позовом до РВ ФДМУ по місту Києві та Головного управління комунальної власності  за участю третіх осіб ДТП ”Хрещатик”, ТЗОВ “Агротехінформ” про визнання права власності на нежитлові приміщення загальною площею 126,40 кв.м. в будинку №8 по Печерському узвозі в м. Києві з тих підстав, що вони побудовані за рахунок коштів членів кооперативу.


Предметом позову у справі №30/121-А є скасування наказу Головного управління комунальної власності міста Києва виконавчого органу Київської міської ради №1548-В від 10.11.05 “Про оформлення права власності на об’єкт  нерухомого майна “ згідно із яким оформлено право державної власності на нежитлові приміщення з №2 по №6, з №13 по №17 загальною площею 126,40 кв.м., вбудовані в будинок за адресою м. Київ, Печерський узвіз,8. На підставі цього наказу відповідачем було видано свідоцтво про право власності . Зазначений спір виник у зв’язку з тим, що позивач вважає, що зазначені  нежилі приміщення є його власністю, оскільки весь будинок №8 по вул. Печерський узвіз був збудований за кошти членів кооперативу та вважає, що зазначений наказ від 10.11.05 №1548-В про оформлення права державної власності  на відповідні нежилі приміщення порушує його права як власника всього будинку. Постановою господарського суду міста Києва з адміністративній справі №30/121-А в позові відмовлено повністю.

ЖБК “50 років Жовтня” до набрання вищевказаною постановою законної сили подало заяву від 19.04.06 про намір оскаржити її в апеляційному порядку.

Підставою відмови в позові зазначено недоведеність позивачем факту порушення його майнових прав та ненадання доказів права власності кооперативу на спірні приміщення  Зокрема, в постанові суду зазначено, що рішення суду по позову ЖБК “50 –років Жовтня” про визнання  за ним права власності на нежитлові приміщення будинку ще не винесено.


Суд першої інстанції в оскаржуваній ухвалі від 05.05.06 не вказав яким чином спір, що розглядається у справі №30/121-А про визнання недійсним наказу Головного Управління комунальної власності міста Києва №1548-13 від 10.11.05 перешкоджає розглянути позов БК “50 –років Жовтня” про його право власності  на спірні приміщення, тобто дослідити за чий рахунок останні побудовані.

Касаційна інстанція дійшла висновку, що ухвала від 05.05.06 про зупинення провадження у справі винесена судом без достатнього обґрунтування підстав, тобто з порушенням вимог ст.79 ГПК України , що є підставою для її скасування.


Враховуючи наведене, керуючись вимогами ст.ст. 1115, 1117, 1119,  11110, 11113 господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України


ПОСТАНОВИВ:


Касаційну скаргу ЖБК “50 років Жовтня” задовольнити.

Ухвалу від  05.05.06  господарського суду міста Києва  у справі № 2/164 скасувати.

Справу направити до господарського суду міста Києва для розгляду по суті.




Головуючий                                                                           В. Овечкін


Судді:                                                                                      Є.Чернов

          

                                                                                                В.Цвігун



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація