ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
07 серпня 2006 р. | № 15/42-05 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого | Кочерової Н.О. |
суддів: | Рибака В.В. Черкащенка М.М. |
розглянувши касаційну скаргу | товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія “Вінницяюгторг” |
на ухвалу | від 08.11.2005 господарського суду Вінницької області |
у справі | № 15/42-05 |
за позовом | товариства з обмеженою відповідальністю “Петрус” |
до | товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія “Вінницяюгторг” |
про | стягнення 74280,81 грн. |
ВСТАНОВИВ:
Подана товариством з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія “Вінницяюгторг” касаційна скарга (зареєстрована ВГСУ за вх. № 10218 від 27.07.2006) не відповідає вимогам розділу ХІІ1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Основні вимоги, що пред’являються до форми і змісту касаційної скарги визначені у статті 111 Господарського процесуального кодексу України. Відповідно до пункту 4 вказаної норми, касаційна скарга за змістом повинна містити вимоги особи, що подала скаргу.
Згідно з положеннями статті 1119 Господарського процесуального кодексу України (повноваження касаційної інстанції) касаційна інстанція за результатами розгляду касаційної скарги (подання) має право: - залишити рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції без змін, а скаргу (подання) без задоволення; - скасувати рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції повністю або частково і прийняти нове рішення; - скасувати рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції і передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо суд припустив порушень, передбачених частиною другою статті 11110 Господарського процесуального кодексу; - скасувати рішення першої інстанції, постанову апеляційної інстанції повністю або частково і припинити провадження у справі чи залишити позов без розгляду повністю або частково; - змінити рішення першої інстанції або постанову апеляційної інстанції; - залишити в силі одне із раніше прийнятих рішень або постанов.
У поданій касаційній скарзі товариство з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія “Вінницяюгторг” просить скасувати ухвалу господарського суду Вінницької області від 08.11.2005 повністю і прийняти нове рішення яким залишити в силі постанову Житомирського апеляційного господарського суду від 19.01.2006 року.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до ухвали від 08.11.2005 року господарський суд Вінницької області порушив провадження у справі, прийняв позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю “Петрус” до розгляду і керуючись ст. 67 ГПК України забезпечив позов шляхом накладення арешту на грошові кошти відповідача в розмірі 74 280,81 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Оскільки стаття 64 Господарського процесуального кодексу України не передбачає оскарження такої ухвали в частині призначення, у зв’язку з чим виключається можливість перегляду судового акту господарського суду в касаційному порядку на підставі ст.11113 ГПК України.
Як вбачається з матеріалів справи, в частині вжиття заходів до забезпечення позову товариство зверталось зі скаргою до Житомирського апеляційного господарського суду, який за результатами розгляду апеляційної скарги виніс постанову від 19.01.2006 року і скасував ухвалу господарського суду Вінницької області від 08.11.2005 в частині забезпечення позову (п.5,6 ухвали) та передав справу на розгляд до господарського суду Вінницької області.
Враховуючи, що ухвала від 08.11.2005 року господарського суду Вінницької області в частині призначення не передбачає оскарження, а в частині забезпечення позову переглянута апеляційною інстанцією і скасована, касаційна інстанція зазначає, що вимоги скаржника свідчать про необізнаність останнього з порядком здійснення касаційного провадження.
Разом з тим, касаційна інстанція зазначає, що відповідно до статті 22 ГПК України, якою закріплені права і обов’язки сторін, сторони зобов’язанні добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи.
Враховуючи наведене, скаржнику не слід зловживати своїми процесуальними правами і затягувати судовий процес.
На підставі викладеного та керуючись ст. 86, 111, п.6 ст.1113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Торгівельна компанія “Вінницяюгторг” на ухвалу господарського суду Вінницької області від 08.11.05 у справі № 15/42-05 повернути скаржнику.
Головуючий Н. Кочерова
Судді В.Рибак
М.Черкащенко