Справа № 2-а-5/2007 р.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 березня 2007 року Немирівський районний суд
Вінницької області в складі головуючого судді Рибчинського В.П. при секретарі Горбенко Л.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду Вінницької області та Вінницького обласного військового комісаріату про перерахування розміру пенсії,-
ВСТАНОВИВ
ІНФОРМАЦІЯ_1 року позивач звернувся до суду із зазначеним позовом. Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач звільнений із Збройних Сил згідно наказу Міністра оборони СРСР від ІНФОРМАЦІЯ_2 року НОМЕР_1 за ст. 59 ( за віком). Наказ про звільнення від ІНФОРМАЦІЯ_3 року НОМЕР_2 начальника Ташкентського вищого танкового училища. На час звільнення вислуга склала 30 років 06 місяців ( тридцять років шість місяців). При звільненні була призначена пенсія в розмірі 250 карбованців. Згідно з новим законодавством та нормативними актами розмір пенсії збільшувався, однак позивач вважає, що йому необгрунтовано недорахували пенсію та просить провести її перерахунок на підставі:
Постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994р. № 414 та наказу МО України № 50 від 06. 03.1995р. «Про введення вдію інструкції про розміри і порядок виплати надбавки військовослужбовцям і працівникам Збройних Сил України у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці» нарахувати надбавку в розмірі 20 % до посадового окладу з 06 березня 1995р.
Указу Президента України № 847/96, Постанови КМУ № 1695/96, Постанови Кабінету Міністрів № 414 - 1994р., Наказу міністра оборони України № 50 - 1995р. провести збільшення посадового окладу на - 40%, за вислугу років на - 40% , за таємність по формі 1 - 20% за період з вересня 1999року по червень 2000 року (10 місяців).
Постанови Кабінету Міністрів України № 829/2000 введений новий розмір посадового окладу, підвищення плати за звання на - 40 %, за вислугу років на - 40 %, за таємність по формі 1 на - 20 %, премія - 33,3 % за період з липня 2000 по грудень 2002року (ЗО місяців).
Указу Президента України № 173/2002 провести збільшення максимального розміру пенсії до - 90%, ввести 100% надбавку, відповідно - 40 % за вислугу років, 20 % - за таємність по формі 1, 33,3% премії за період з січня 2003р. по травень 2003р. (5 місяців).
Указу Президента України № 389/2003 ввести надбавку за безперервну службу в розмірі -90 %, відповідно - 40% за вислугу років, 20% - за таємність по формі 1, 100% надбавка та премія - 33,3 % за період з червня 2003р. по вересень 2003р. (4 місяці).
З вересня 2004р. (4 місяці) ОВК збільшений посадовий оклад та грошове забезпечення на 40%, відповідно вислуга років 40%, 20% за таємність по ф-1, 100% надбавка, 90 % безперервна служба, 33,3% премія.
Провести доплату пенсії з ІНФОРМАЦІЯ_4 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 року (11 місяців). Розмір пенсії складав 1917грн. 03коп.(тисяча дев'ятсот сімнадцять гривень 03 коп.) - фактично отримував 440 грн.63 коп. ( чотириста сорок гривень 63 коп.). Недоплата складає 16240 гр. 40 коп.( шістнадцять тисяч двісті сорок гривень 40 коп.). З ІНФОРМАЦІЯ_6 року поІНФОРМАЦІЯ_7 року дорахувати надбавку за таємність по Ф-1 - 20%.
2
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2 повністю підтримав позовні вимоги та просив суд зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії та провести доплату.
Представники відповідачів в судове засідання не з'явились двічі, хоча про час день та місце розгляду справи були повідомлені відповідно до вимог кодексу адміністративного судочинства України, про причини неявки суд не повідомили, що підтверджується зворотніми повідомленнями, які направлені на адресу суду.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача ОСОБА_2 , дослідивши матеріали справи вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню з таких підстав:
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 звільнений у запас з посади старшого викладача кафедри озброєння Ташкентського вищого танкового училища ІНФОРМАЦІЯ_3 року ( за віком). Після звільнення з військової служби Вінницьким обласним військовим комісаріатом йому була нарахована пенсія. Однак при перерахуванні пенсії не були включені всі види додаткового грошового забезпечення.
Суд вважає обґрунтованими вимоги ОСОБА_1. щодо перерахунку розміру пенсії, оскільки в частині 3 статті 9 Закону України „ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 року, зазначено, визначати грошове забезпечення залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби.
Статтею 43 Закону України „ Про пенсійне забезпечення військовослужбовців...", п.п. 6,7 „ Порядку обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсії і грошової допомоги особам офіцерського складу...", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року (в редакції Постанови від 08.01.2000 року №12) визначено, що пенсії військовослужбовцям обчислюються із суми грошового забезпечення, що їм виплачувалося на день звільнення зі служби, додаткових видів грошового забезпечення, щомісяця.
Згідно з умовами п.1.1 „Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України" затвердженого наказом Міністра Оборони України №75 від 05.03.2001 року, грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов служби і складається зокрема з додаткових видів грошового забезпечення: підвищення посадового окладу, надбавки, доплати одноразові і щомісячні винагороди, морське грошове забезпечення, матеріальні та грошові допомоги і премії.
Зміст ч. З ст. 9 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» та видане на її виконання Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям свідчить про те, що нарахування та виплати військовослужбовцям усіх додаткових видів грошового забезпечення у тому числі і премій, напряму пов'язано з одним з критеріїв визначення грошового забезпечення, а саме : кваліфікація, наявність наукового ступеня і вченого звання, тривалістю або умовами служби.
Згідно з вимогами п. 34.1 Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям, в основу бази обчислення фонду преміювання покладено грошове забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до вимог п. п. 34.2, 34.4 та 38.8 вказаного вище Положення, командиром військової частини до початку планового періоду затверджується плановий фонд преміювання за кожним структурним підрозділом, визначеним штатом або штатним розписом. Виплати премій здійснюється щомісячно з того дня з якого військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою і до дня звільнення від виконання обов'язків за посадою, у тому числі й у разі тимчасового виконання обов'язків за посадою.
Підстави для виплат премій чітко визначенні Положенням про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям.
3
Крім того, згідно з ч. З ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» призначені військовослужбовцям пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.
Як передбачено п. 8 Порядку перерахування та виплати пенсій, перерахування раніше призначених пенсій військовослужбовцям, у зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення, що сталося після звільнення їх зі служби, проводиться щорічно, виходячи з установленого станом на 1 січня поточного року, розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, з яких обчислюється пенсія.
Указом Президента України «Про посилення соціального захисту військовослужбовців...» установлено військовослужбовцям, до яких відноситься ОСОБА_1, щомісячні надбавки у розмірі 100 % грошового забезпечення. Згідно Указу Президента України № 389 від 05.05.2003р. «Про надбавки військовослужбовцям... за безперервну службу» передбачена виплата військовослужбовцям цієї надбавки.
Щомісячна надбавка 100% та надбавка за безперервну службу є додатковими видами грошового забезпечення, з якого повинен обчислюватися розмір пенсій військовослужбовців за правилами, визначеними у п.7 "Порядку призначення та виплати пенсій...".
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 1995р. №414 з метою соціального захисту військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, права яких обмежені у зв'язку з допуском до державної таємниці наказом Міністра Оборони України від. 06.03.1995р. № 50 введена в дію інструкція «Про розміри і порядок виплати надбавки військовослужбовцям і працівникам Збройних Сил України у зв'язку з роботою яка потребує допуску до державної таємниці».
В ОСОБА_1. був допуск по формі - 1 на день звільнення з військової служби, що дає право, згідно вказаної постанови Кабінету Міністрів України та наказу Міністра Оборони України на встановлення надбавки до посадового окладу в розмірі 20 %.
За змістом ст. 24 Конституції України рівність громадян, зокрема військовослужбовців, перед законами полягає і у їх праві на соціальний захист, гарантований ст.ст. 17,46 Конституції України , в тому числі військовослужбовців які займали за штатною категорією посади, мали однакові звання, тривалість та умови проходження служби і не відрізняються за іншими ознаками, отримуючи однакову за диспропорцією у розмірах пенсій військовослужбовців звільнених зі служби у різні часи, що по суті є ущемленням в правах одних військових пенсіонерів в порівнянні з іншими.
Таким чином, суд вважає, що перераховані щомісячні надбавки є додатковими видами грошового забезпечення з яких повинен обчислюватися розмір пенсії військовослужбовцям за правилами, визначеними у п.7 „ Порядку призначення та виплати пенсії...", а беручи до уваги, що ці надбавки спрямовані на підвищення соціального захисту військовослужбовців, є загальними для всіх військовослужбовців відповідних категорій, їх виплата не обумовлена наявністю окремих специфічних умов проходження військової служби, їх введенням Президент України та Кабінет Міністрів України збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців, що тягне за собою збільшення розміру призначеної їм пенсії у разі звільнення зі служби.
Згідно з вимогами ст. 51 Закону України „ Про пенсійне забезпечення військовослужбовців..." перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.43,55,63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб», Указом Президента України від 23 лютого 2002р. № 137 «Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ», п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам
4
офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби за контрактом, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ та членів їх сімей» від 17 липня 1992р. № 393, Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994р. № 414, Наказом Міністра Оборони від 06.03.1995р. № 50 «Про введення вдію інструкції про розмір і порядок виплати надбавки військовослужбовцям і працівникам Збройних Сил у зв'язку з роботою, яка передбачає допуск до державної таємниці», а також ст.ст. 158 - 163 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ
Зобов'язати Головне управління пенсійного фонду в Вінницькій області провести перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1 на підставі:
Постанови Кабінету міністрів України від 15 червня 1994р. № 414 та наказу МО України № 50 від 06. 03.1995р. «Про введення вдію інструкції про розміри і порядок виплати надбавки військовослужбовцям і працівникам Збройних Сил України у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці» нарахувати надбавку в розмірі 20 % до посадового окладу з 06 березня 1995р.
Указу Президента України № 847/96, Постанови КМУ № 1695/96, Постанови Кабінету Міністрів № 414 - 1994р., Наказу міністра оборони України № 50 - 1995р. провести збільшення посадового окладу на - 40%, за вислугу років на - 40% , за таємність по формі 1- 20% за період з вересня 1999р. по червень 2000р. (10 місяців).
Постанови Кабінету Міністрів України № 829/2000 ввести новий посадовий оклад, підвищення плати за звання на - 40 %, за вислугу років на - 40 %, за таємність по формі 1 на - 20 %, премія - 33,3 % за період з липня 2000 по грудень 2002р. (30 місяців).
Указу Президента України № 173/2002 провести збільшення максимального розміру пенсії до - 90%, ввести 100% надбавку, відповідно - 40 % за вислугу років, 20 % - за таємність по формі 1, 33,3% премії за період з січня 2003р. по травень 2003р. (5 місяців).
Указу Президента України № 389/2003 ввести надбавку за безперервну службу в розмірі - 90 %, відповідно - 40% за вислугу років, 20% - за таємність по формі 1, 100% надбавка та премія - 33,3 % за період з червня 2003 року по вересень 2003 року (4 місяці).
З вересня 2004 року (4 місяці) ОВК збільшений посадовий оклад та грошове забезпечення на 40%, відповідно вислуга років 40%, 20% за таємність по ф-1, 100%) надбавка, 90 % безперервна служба, 33,3%) премія.
Провести доплату пенсії з ІНФОРМАЦІЯ_4 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 року (11 місяців) в розмірі 16240 грн. 40 коп. ( шістнадцять тисяч двісті сорок гривень 40 коп.). З ІНФОРМАЦІЯ_6 року поІНФОРМАЦІЯ_7 року дорахувати надбавку за таємність по Ф-1 - 20%.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: