Судове рішення #813795

                                           Справа № 2-798

2007 p.  РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

26 січня 2007 року                              м. Харків

Московський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Яремчука В.І., при секретарі Новаковій Ї.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дитину та зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач 15.09.2006 р. звернулась до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів в розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, на її користь. В обґрунтування позову позивач зазначала, що 05.02.2000 р. з міському відділі реєстрації актів громадянського стану м. Харкова був зареєстрований шлюб між нею і відповідачем. Від шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. Відповідач з липня 2005 року матеріальної допомоги на сина не надає, має можливість надавати матеріальну допомогу на дитину.

01.11.2006 р. позивач подала до суду уточнену позовну заяву, в якій просила стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1/4 частини всіх доходів відповідача, але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на утримання неповнолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, на її користь.

Відповідач ОСОБА_2 звернувся до суду з зустрічним позовом до ОСОБА_1 про розірвання шлюбу. В обґрунтування позову зазначав, що 05.02.2000 р. він уклав шлюб з ОСОБА_1. Від шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. Під час сумісного проживання між ними виникали сварки в зв'язку з різними поглядами на життя і ведення спільного господарства. Шлюбно-сімейні відносини вони не підтримують, спільне господарство не ведуть.

В судовому засіданні позивач за первісним позовом ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги. Просила стягнути з відповідача на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, аліменти в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу відповідача, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на її користь. Позовні вимоги ОСОБА_2 за зустрічним позовом про розірвання шлюбу визнала, не заперечувала про розірвання шлюбу.

Представник позивача ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримала позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітнього сина.

Відповідач за первісним позовом ОСОБА_2 позовні вимоги ОСОБА_1 про стягнення з нього аліментів на утримання неповнолітнього сина у розмірі 1/4 частини з усіх його доходів визнав повністю. Свої позовні вимоги про розірвання шлюбу підтримав, і як свідок показав, що зареєстрував шлюб із ОСОБА_1. 05.02.2000 р. З 11 січня 2004 р. шлюбно-сімейні відносини вони не підтримують, дружина разом з неповнолітнім сином уїхала проживати в м. Харків до своїх батьків. З цього часу спільне господарство вони не ведуть, проживають окремо. Неповнолітній син - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н. проживає разом з дружиною в м. Харкові.

 

 Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності -для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Матеріалами справи встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 05.02.2000 р. Від шлюбу мають неповнолітнього сина   ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, батьком, якого є ОСОБА_2 (а.с.4). Неповнолітній ОСОБА_2 проживає разом з матір'ю і знаходиться на її утриманні, що підтверджується довідкою про склад сім'ї ЖЕД № 114 Московського району м. Харкова від 12.09.2006 р. (а.с.6).

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідач працездатний, працює, має можливість і згоден утримувати неповнолітнього сина до досягнення ним повноліття.

Сторони не підтримують шлюбно-сімейні відносини з січня 2004 року, проживають окремо, мають роздільний бюджет, спільне господарство не ведуть. При таких обставинах суд вважає, що сім'я їх розпалась остаточно і поновлена не може бути, шлюб підлягає розірванню.

Відповідно до ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Керуючись ст. ст. 110-112, 180, 181 ч.З, 182, 183, 191 СК України, ст. ст. 10,11,174, 209, 212, 214, 21.5 ЦПК України, суд-

ВИРІШИВ: Позов ОСОБА_1 про стягнення аліментів на. дитину задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., уродженця с. Приморське м. Феодосії АР Крим, працюючого старшим інженером - випробувачем військової частини А0156 код 07943130 (м. Феодосія Автономна Республіка Крим), проживаючого в АДРЕСА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, в розмірі 1/4 частини з усіх видів його доходу, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, на користь ОСОБА_1, починаючи з 15.09.2006 року і до повноліття дитини.

Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір у розмірі 51(п'ятдесят одну) грив.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно технічне забезпечення розгляду справи в дохід держави у розмірі 7 грив. 50 коп. (сім грив. 50 коп.)

Рішення суду про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити негайному виконанню.

Зустрічний позов ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 і ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 05.02.2000 р. в міському відділі РАГС м. Харкова за актовим записом НОМЕР_1 розірвати.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати, пов'язані з розірванням шлюбу 17 (сімнадцять) грив, в дохід держави. ОСОБА_1 від сплати витрат звільнити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути поддано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна, скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Московський районний суд м. Харкова.

 

 Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація