Судове рішення #813877
Справа 2-13044/06

Справа  2-13044/06

№2-1234\07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

16 січня 2007 року Московський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого   судді   Погасій О.Ф.

при секретарі                                      Ісаєнко І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку „Центральний", ОСОБА_2 про виділення часток у спільному майні подружжя та визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування за законом, та за зустрічним позовом ОСОБА_2 до Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку „Центральний, ОСОБА_1, про визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ :

 21.11.2006 р. ОСОБА_1 звернулась в суд із позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку „Центральний", ОСОБА_2 про виділення часток у спільному майні подружжя та визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування за законом. Третьою особою по справі притягнуто Московську районну раду м. Харкова.

В обґрунтування своїх позовних вимог пояснила, що з 13.04.1969 року вона та ОСОБА_3 знаходились у зареєстрованому шлюбі. У травні 1969 року ОСОБА_3 як члену ЖБК була надана двокімнатна квартира АДРЕСА_1, яка у 1983 році була повністю ними виплачена у сумі 4 789,0 рублів. Членом ОСББ „Центральний" був зареєстрований ОСОБА_3, який ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер. Вона та її донька, відповідач по справі ОСОБА_2, є єдиними спадкоємцями за законом, вони фактично прийняли спадщину, і по теперішній час користуються квартирою, а також речами, меблями, які належали померлому, сплачують комунальні платежі. Просила суд визнати за нею право власності на Ч частину спірної квартири у порядку виділення долі у спільному майні подружжя, вважаючи, що квартира є спільною сумісною власністю, а також визнати за нею право власності на Ч частину цієї ж квартири в порядку спадкування за законом після смерті її чоловіка.

Відповідач ОСОБА_2 звернулась в суд із зустрічним позовом до ОСОБА_1 та Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку „Центральний", про визнання права власності на частину квартири в порядку спадкування за законом. Вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_3, після смерті якого залишилась квартира АДРЕСА_1, яка у травні 1969 році була надана її батькам на момент знаходження їх у шлюбі. Пайовий внесок був сплачений  батьками у повному обсязі у  1983 році в сумі 4 785,0 рублів. Стверджує, що вона зі своєю матір'ю є єдиними спадкоємцями за законом, вони фактично прийняли спадщину, і по теперішній час користуються квартирою, речами, меблями, які належали померлому, сплачують комунальні платежі. Просила суд задовольнити первісний та зустрічний позови, визнати за нею право власності на 1/4 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті її батька ОСОБА_3

Представник відповідача Об'єднання співвласників багатоквартирного житлового будинку „Центральний" про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить надана суду заява про слухання справи у його відсутності.

Представник третьої особи по справі, виконкому Московської районної ради міста Харкова, про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, надала суду заяву про слухання справи у її відсутності.

Суд,  заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що з 13.04.1969 року ОСОБА_1 та ОСОБА_3 знаходились у зареєстрованому шлюбі. У травні 1969 року подружжю була надана двокімнатна квартира АДРЕСА_1, яка у 1983 році була повністю ними виплачена у сумі 4 789,0 рублів. Членом ОСББ „Центральний" був зареєстрований ОСОБА_3, який ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер.

На день смерті ОСОБА_3 належала 1\2 частина спірної квартири, а позивачу ОСОБА_1 належала друга половина. Сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є спадкоємцями першої черги, а тому кожній з них в порядку спадкування за законом належить по 1\4 частині спірної квартири.

Судом встановлено , що сторони по справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 фактично прийняли спадщину після смерті ОСОБА_3, і на теперішній час постійно проживають у двох в спірній квартирі.

На підставі вищевикладеного суд визнає право власності на 3\4 частини спірної квартири за ОСОБА_1 і на 1\4 частину спірної квартири за ОСОБА_2

Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 1046, 1047, 1048, 1049, 1050 ЦК України суд -

ВИРІШИВ: Позови задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3\4 частини квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1\4 частину квартири АДРЕСА_1 в порядку спадкування за законом після

 

смерті   ОСОБА_3,  померлого  ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного суду, через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.2 95 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація