Справа № 2-0-2/10
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
25 лютого 2010 року Романівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Бабича С.В.,
народних засідателів - Ткачука Д.О.
- ОСОБА_1
з участю секретаря - Папуши А.С., представника заявника ОСОБА_2, заінтересованої особи ОСОБА_3, розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Романів цивільну справу за заявою Романівського дитячого будинку-інтернату про визнання особи недієздатною,-
В С Т А Н О В И В :
Романівський дитячий будинок-інтернат звернувся до суду з заявою, в якій просить визнати недієздатним ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, який перебуває на утриманні вказаного закладу, посилаючись на те, що останній страждає на психічне захворювання, пов»язане з розумовою відсталістю, внаслідок чого не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.
У судовому засіданні представник заявника доводи заяви підтримав з підстав, викладених у ній.
Заінтересована особа ОСОБА_3 в судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечив та просив призначити його опікуном ОСОБА_4
Представник заінтересованої особи – Романівської селищної ради в судове засідання не з»явився, згідно поданої до суду заяви, Романівська селищна рада доводи заяви Романівського дитячого будинку-інтернату визнає та просить розглядати справу у відсутності свого представника.
Суд, заслухавши пояснення представника заявника, заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява Романівського дитячого будинку-інтернату підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 39 ч. 1 ЦК України суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого розладу здоров»я нездатна усвідомлювати значення своїх дій та(або) керувати ними.
Як вбачається з довідки Житомирської спеціалізованої міжрайонної психіатричної медико-соціальної (експертної) комісії ОСОБА_4 безстроково визнаний інвалідом першої групи (а.с.10).
Згідно акту амбулаторної судово-психіатричної експертизи № 19-2010 від 19 січня 2010 року ОСОБА_4 з раннього дитинства страждає на тяжку розумову відсталість в ступені вираженої імбецильності, з загальним недорозвиненням мови, внаслідок дитячого церебрального паралічу, у зв»язку з чим не може давати звіт своїм діям та керувати ними, потребує встановлення над ним опіки (а.с.24).
Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для визнання ОСОБА_4 недієздатним.
Відповідно до ст. 241 ч. 1 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення про визнання фізичної особи недієздатною, встановлює над нею опіку і за поданням органу опіки і піклування призначає їй опікуна.
У своєму поданні Романівський дитячий будинок інтернат просить призначити опікуном ОСОБА_4 вихователя даного закладу - ОСОБА_3
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 240,241 ЦПК України та ст. 39 ЦК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву Романівського дитячого будинку-інтернату задовольнити.
Визнати ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, недієздатним та встановити над ним опіку.
Призначити ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_4, опікуном ОСОБА_4.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Житомирської області через Романівський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.
Головуючий: С.В. Бабич
Народні засідателі: Д.О.Ткачук
ОСОБА_1