Судове рішення #8171018

Справа № 2 – 146/2010

УХВАЛА

18 лютого 2010 р.  Вознесенський міськрайонний  суд  Миколаївської області  в складі:  головуючого – судді  Серебрякової Т.В.,  при секретарі  судового засідання  - Лукіянчиній  Т.І.,  розглянувши  у  відкритому  судовому засіданні  в залі суду в місті  Вознесенськ Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – відділ Держкомзему  у місті Вознесенськ Миколаївської області,  про  визнання  права власності на земельну ділянку , -  

ВСТАНОВИВ:

В жовтні  2009 р. ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2   про визнання   права власності на земельну ділянку.

В обґрунтування позовних вимог позивачка ОСОБА_1  в позовній заяві зазначала, що   03  жовтня 2002  року за договором купівлі-продажу, посвідченим ОСОБА_3, приватним  нотаріусом Вознесенського міського  нотаріального округу  Миколаївської області та зареєстрованим у КП „Вознесенське міжміське бюро технічної інвентаризації                                 29 жовтня  2002 р., за р.№3078, позивачка  придбала  у відповідачки ОСОБА_2  житловий будинок з господарськими та побутовими будівлями та спорудами, який  знаходиться в місті Вознесенськ Миколаївської області, по вулиці Шевченко, №16 та який раніше належав продавцю на підставі  договору купівлі – продажу нерухомого майна,  зареєстрованого Південною Товарною  Біржею  11 січня 2000 р., за №0258, зареєстрованого  в Вознесенському МБТІ    03 липня 2002 р., за №3078 та затвердженого рішенням  Вознесенського міського суду Миколаївської області від 08 серпня 2002 р. Окрім того, за цим будинком для його обслуговування була закріплена земельна ділянка розміром 0,0478 га. Проте, позивачка не може належним чином оформити право власності на земельну ділянку, оскільки згідно Державного акту на право приватної власності на землю  її власником є ОСОБА_2  а договором купівлі – продажу не було обумовлено перехід права власності на земельну ділянку до позивача.

 Посилаючись на норми  Земельного кодексу України, якими передбачено, що при відчуженні житлового будинку за цивільно – правовими угодами до набувача переходить і право власності на земельну ділянку, на якій він розташований, без зміни її цільового призначення, у розмірах встановлених договором,  позивачка  просила  позов задовольнити, визнати за нею    право  власності на земельну ділянку розміром 0,0478 га,  закріплену за житловим будинком №16, що розташований  по вулиці Шевченко в місті Вознесенськ Миколаївської області.

Ухвалою Вознесенського міськрайонного  суду Миколаївської області від                                  26 листопада 2009 р. до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору  залучено  відділ Держкомзему  у місті Вознесенськ Миколаївської області.  

Позивачка ОСОБА_1 в судове завдання не з’явилася,  про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином, направила до суду  письмову  заяву від 17 лютого 2010 р., в якій просить залишити її  позовну заяву без розгляду.  

Відповідачка ОСОБА_2   в судове засідання не з’явилась,   про час і місце розгляду справи повідомлялась належним чином. На адресу повернувся конверт з відміткою, що адресат за вказаною адресою не проживає.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – відділ Держкомзему у місті Вознесенськ Миколаївської області, в судове засідання не з’явився,  надав  до суду письмову заяву від 18 січня  2010 р., відповідно до якої просить розглянути справу у його відсутність, проти задоволення позову не заперечує.  

Відповідно до вимог п.5 ч.1 ст.207 ЦПК України  суд постановляє ухвалу  про залишення  заяви без розгляду, якщо  позивач подав  заяву про залишення позовної заяви  без розгляду.

Дослідивши  матеріали справи та доводи, викладені в заяві,  суд приходить до висновку, що заява  позивачки ОСОБА_1  про залишення її позовної заяви без розгляду  підлягає задоволенню, так як вимогам закону не суперечить та виражає волю сторони і  не позбавляє  останню   можливості   повторно звернутися до суду.    

 На підставі викладеного та з врахуванням вимог  п.5 ч.1 ст. 207 ЦПК України, суд вважає за можливе  залишити  позовну заяву ОСОБА_1  до ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – відділ Держкомзему  у місті Вознесенськ Миколаївської області,  про  визнання  права власності на земельну ділянку  без розгляду.

Керуючись п.5 ч.1 ст. 207 ЦПК України, суд, –

УХВАЛИВ:

Позовну заяву   ОСОБА_1  до ОСОБА_2, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору – відділ Держкомзему  у місті Вознесенськ Миколаївської області,  про  визнання  права власності на земельну ділянку залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області  шляхом  подачі заяви про апеляційне оскарження  протягом п’яти  днів  з дня проголошення ухвали  та подачі апеляційної скарги протягом десяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя                                                                              Т.В.  Серебрякова

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація