Судове рішення #8175286

                   копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

    Справа № 2-а-10050/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2010 року                                              м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді     Єфанової О.В.

при секретарі         Попович Н.М.

за участю представників:

позивача     - Шосталь О.В.    

відповідача     - Погребняк С.І.

прокурора     - Антоненко Н.М.                  

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ»

третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРК «ТТВ-Сервіс»

про анулювання ліцензії,-

в с т а н о в и в:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов  Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ», третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТРК «ТТВ-Сервіс», в якому позивач просить анулювати ліцензію НР №0511-п від 25.04.2008 року ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» м.Тернівка Дніпропетровської області та зобов’язати відповідача повернути анульований бланк ліцензії Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення.

В обґрунтування позову зазначено, що 25 вересня 2008 року представником Національної ради у Дніпропетровській області здійснено позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» стосовно дотримання компанією законодавства України та умов ліцензії. Перевіркою встановлено, що з 58 програм передбачених ліцензією фактично ретранслюється 52 програми, не ретранслюються «ТЕТ-Дніпропетровськ», «RU-music», «News ONE», «Страна советов», «Глас». Крім того, ретранслюються 7 програм, зміст яких не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення: «TVCi», «ОРТ», «Дом кино», «РТР-Планета», «Рен-ТВ», «Время», «Вести», що є ознаками порушення ч. 2 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та ч. 2 ст. 17 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

Відповідач подав до суду письмові заперечення, у яких зазначив, що право Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, щодо анулювання ліцензії провайдера програмної послуги відсутнє, позивачу надано право щодо анулювання ліцензії на мовлення, а також зазначив, що право на звернення до суду із позовом про анулювання ліцензії передбачає послідовність дій яку позивач не виконав. Таким чином на думку відповідача заявлений адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідач - ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ», - є ліцензіатом - власником ліцензії НР № 0511-п від 25.04.2008 року.

Вказану ліцензію видано відповідачу для здійснення кабельного мовлення.

Встановлено, що 25 вересня 2008 року представник Національної ради у Дніпропетровській області Величко В.І. здійснив позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» стосовно дотримання компанією законодавства України та умов ліцензії.

Перевіркою виявлено, що з 58 програм передбачених ліцензією фактично ретранслюється 52 програми, не ретранслюються «ТЕТ-Дніпропетровськ», «RU-music», «News ONE», «Страна советов», «Глас».

Крім того, ретранслюються 7 програм, зміст яких не відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення: «TVCi», «ОРТ», «Дом кино», «РТР-Планета», «Рен-ТВ», «Время», «Вести», що є ознаками порушення ч. 2 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та ч. 2 ст. 17 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

Згідно зі статтею 17 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Національна рада в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення Національної ради, прийняті в межах її повноважень, є обов'язковими до виконання на території України.

Таким чином за результатами перевірки прийнято рішення № 2135 від 02.12.08 року, яким  зобов’язано результати позапланової перевірки від 25.09.08 р. взяти до відома і вказано керівнику ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» на виявлені в ході перевірки ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Відповідно до пункту 3 цього ж рішення, керівництво ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» зобов'язано протягом місяця привести діяльність цієї компанії у відповідність до умов діючої ліцензії та чинного законодавства. Через два тижні після цього надіслати звіт до Національної ради, завізований представником Національної ради у Дніпропетровській області.

Згідно із п. «б» ч. 1 ст. 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», телерадіоорганізація зобов'язана виконувати рішення Національної ради та судових органів.

В супереч рішенню № 2135 від 02.12.08 р. ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» протягом місяця не привело свою діяльність у відповідність до умов діючої ліцензії та чинного законодавства, а також у двотижневий термін не надіслало звіт до Національної ради, завізований представником Національної ради у Дніпропетровській області.

5 квітня 2009 р. проведений моніторинг провайдера програмної послуги ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» щодо відповідності його діяльності умовам ліцензії та Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Моніторингом зафіксовано:

•   -     загальна кількість програм -61;

•   -     ретранслюються 6 неадаптованих програм;

•   -     кількість каналів, що ретранслюється без дозволу Національної ради - 17;

•   -     кількість каналів, що передбачені в ліцензії, але фактично не ретранслюються 13

•   -      інше.

Дані моніторингу, викладені у службовій записці № 9/662 від 25.04.09 директора департаменту контрольно-аналітичної роботи, стали підставою для підготовки матеріалів на засідання Національної ради з метою прийняття рішення про призначення позапланової перевірки.

Відповідно до рішення № 882 від 13.05.09 р. Національна рада призначила позапланову перевірку ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир – ТВ», м. Тернівка Дніпропетровської області.

На підставі посвідчення на проведення перевірки № 25/213 від 19.05.09 p., керівником секретаріату представників Запорізького регіону Евенком М.Ф. 09.06.09 була здійснена позапланова перевірка ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» стосовно дотримання компанією законодавства України та умов ліцензії.

Перевіркою встановлено порушення ч. 4 ст. 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; порушення ч. 7 ст. 27, ч. 8 ст. 28, ч. 3,4,5 ст. 42, п. «а» ч. 1 ст. 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; порушення ч. 2 ст. 42, п. «б» ч. 1 ст. 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

За результатами перевірки було прийнято рішення № 1589 від 22.07.09 «Про результати позапланової перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» м. Тернівка Дніпропетровської області. Відповідно до п. 1 цього рішення, Національна рада встановила факт невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства та ліцензійних вимог, а саме вимог рішення Національної ради № 2135 від 02.12.2008р..

Відносини, що виникають у сфері телевізійного та радіомовлення на території України, правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію свободи слова, прав громадян на отримання повної, достовірної та оперативної інформації, на відкрите і вільне обговорення суспільних питань, визначено Законом України "Про телебачення і радіомовлення".

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" дія цього Закону поширюється на відносини між суб'єктами діяльності в галузі телебачення і радіомовлення незалежно від їхньої форми власності, мети створення, виду статутної діяльності, а також від способу розповсюдження телерадіопрограм та передач, розрахованих на масове приймання споживачами.

Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» єдиним органом державного регулювання діяльності у сфері телебачення і радіомовлення незалежно від способу розповсюдження телерадіопрограм і передач є Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – спеціальний конституційний, постійно діючий позавідомчий державний орган.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» мовлення (телерадіомовлення) – створення (комплектування та/або пакетування) і розповсюдження програм, пакетів програм, передач з використанням технічних засобів телекомунікацій для публічного приймання за допомогою побутових теле – та радіоприймачів у відкритий спосіб чи за абонентну плату на договірних засадах;

ліцензія на мовлення - документ державного зразка, який видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та засвідчує право ліцензіата відповідно до умов ліцензії здійснювати мовлення, використовувати канали мовлення, мережі мовлення, канали багатоканальних телемереж;

ліцензія провайдера програмної послуги - документ державного зразка, який видається Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення та засвідчує право ліцензіата надавати програмні послуги з використанням ресурсу багатоканальних телемереж.

Відповідно до частини 7 статті 27 Закону України «Про телебачення радіомовлення» ліцензіат зобов'язаний виконувати умови ліцензії.

Згідно з пунктом а) статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» телерадіоорганізація зобов'язана дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії

Відповідно до п. «в» ч. 5 ст. 37 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада може звертатися до суду про анулювання ліцензії на мовлення на підставі факту невиконання розпоряджень про усунення порушень законодавства та ліцензійних вимог.

Щодо вимог позивача відносно зобов’язання Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» повернути анульований бланк ліцензії Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення, суд доходить висновку, що законодавством не передбачено право вимагати з боку позивача повернення бланку анульованої ліцензії.

Згідно зі статтею 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

    п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» задовольнити частково.

Анулювати ліцензію НР № 0511-п від 25.04.2008 ТОВ «Телерадіокомпанія «Мир-ТВ» м. Тернівка Дніпропетровська область.

В решті позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України – з дня складення в повному обсязі, та подальшої подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова складена в повному обсязі 04.03.2010 року.

Суддя                         (підпис)                    О.В. Єфанова

З оригіналом згідно                                    

Суддя                                             О.В. Єфанова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація