Справа № 2- 90 /2007р. РІШЕН НЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9.02.2007 р. Місцевий суд Звенигородського району
Черкаської області
в складі : головуючого судді Кащук A.M.
при секретарі Лупашко А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Звенигородка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 , Будищанської сільради Звенигородського району, Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
встановив: позивач просить визначити додатковий строк в 3 місяці для подання заяви до Звенигородської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. його матері ОСОБА_4 і складається з грошового вкладу, земельного та майнового паїв. Свої вимоги позивач мотивує тим, що він є спадкоємцем за законом 1 черги , його батько ОСОБА_2. та сестра ОСОБА_3. на спадщину не претендують. Позивач , заволодівши спадковим майном , вважав, що фактично прийняв спадщину і без звернення з заявою до нотаріальної контори про прийняття спадщини, про зміни в законодавстві від 1.01.2004 p., щодо прийняття спадщини позивач не знав. Крім того звернутися вчасно до нотаріуса позивачу перешкодило те , що він є інвалідом 3 групи , в нього хворі ноги, а після смерті матері хвороба загострилася і він не міг ходити та поїхати в м. Звенигородку , а потім доглядав за тяжко хворим батьком.
Відповідачі ОСОБА_2., ОСОБА_3., представник Будищанської сільради , Звеенигородського району позов визнали, не заперечують проти його задоволення, поскільки позивач є інвалідом дитинства , доглядав за померлою , а тепер за батьком ,після смерті матері позивач заволодів спадковим майном, а вчасно звернутися до нотаріальної контори не зміг з поважних причин.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає , що позов підлягає до задоволення з слідуючих підстав.
Судом встановлено , що ІНФОРМАЦІЯ_1.в АДРЕСА_1, Звенигородського району, Черкаської області померла матір позивача ОСОБА_4, після смерті якої відкрилася спадщина на її майно , а саме майновий та земельні паї та грошовий вклад. Позивач є спадкоємцем 1 черги по закону , його батько ОСОБА_2. та сестра ОСОБА_3. на спадкове майно не претендують і спадщину після смерті ОСОБА_4. не прийняли. Позивач вступив в управління та володіння спадковим майном, заволодівши Державним актом на право приватної власності на землю, сертифікатом на майновий пай, ощадною книжкою на ім"я померлої . Позивач, являючись інвалідом , маючи хворі ноги та тяжко хворого , похилого віку батька пропустив шестимісячний строк звернення з часу відкриття спадщини з заявою до Звенигородської держнотконтори про її прийняття, суд вважає з поважних причин. Згідно довідки Звенигородської держнотконтори № НОМЕР_1. після смерті ОСОБА_4. 15.12.2004р. спадкова справа не відкривалася, спадщина ніким не прийнята.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позивачу слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
На підставі ст.1268,1270,1272 ЦК України, керуючись ст.10,11,60,61, 208, 209,212-215 ЦПК України, суд,-
2
виріши в :
позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 , Будищанської сільради Звенигородського району, Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в 3 місяці для подання до Звенигородської держнотконтори заяви про прийняття спадщини , що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_4 , яка проживала вАДРЕСА_2 , Звенигородського району ,Черкаської області.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд .