Справа №2-65 /2007р.
РІШЕН НЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
/заочне/
9.02.2007 р. Місцевий суд Звенигородського району
Черкаської області в складі : головуючого судді Кащук A.M.
при секретарі Лупашко А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Звенигородка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Стецівської сільради Звенигородського району, Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
встановив: позивачка просить визначити додатковий строк в 3 місяці для подання заяви до Звенигородської державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, що відкрилася після смерті її бабусі ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1., посилаючись на те, що вона не може одержати свідоцтво на спадщину за заповітом, оскільки не подала до державної нотарільної контори у шестимісячний строк з дня відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини. Спадщина, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, складається з будинку та земельної ділянки. Свої позовні вимоги позивачка мотивує тим, що вона на протязі 6-ти місяців з часу відкриття спадщини заволоділа спадковим майном, а саме доглядала за будинковолодінням, заволоділа Державним актом на право приватної власності на землю і вважала, що заяву можна подати до нотаріальної контори і після шести місяців з дня відкриття спадщини .
Представник відповідача Стецівської сільради Звенигородського району, Черкаської області позов визнав, в судове засідання не з"явився , просить розглянути справу в їх відсутності. Справу можна розглянути у відсутності відповідача , поскільки у суда є достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін.
Вислухавши позивачку, вивчивши матеріали справи, суд вважає , що позов підлягає до задоволення з слідуючих підстав.
Судом встановлено , що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла бабуся позивачки ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина на її майно , а саме земельну ділянку, будинок. Позивачка вступила в управління та володіння спадковим майном, а саме заволоділа будинком і Державним актом на право приватної власності на землю на ім"я померлої, що підтверджується довідкою Стецівської сільради № НОМЕР_1, що згідно чинного на той час ЦК України свідчило про прийняття нею спадщини. В шестимісячний строк з часу відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини позивачка в Звенигородську держнотконтору не зверталася , а коли звернулася в 2006 р. їй у видачі свідоцтва про право на спадщину було відмовлено в зв"язку з пропуском строку прийняття спадщини та змінами в законодавстві, щодо прийняття спадщини від 1.04.2004 р. Згідно довідки Звенигородської держнотконтори № НОМЕР_2. після смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1. спадкова справа не відкривалася, спадщина ніким не прийнята.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позивачці слід визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
На підставі ст.1268,1270,1272 ЦК України,керуючись ст.10,11,60,61, 208, 209,212-215, 224 - 233 ЦПК України,суд,-
виріши в : позов ОСОБА_1 до Стецівської сільради Звенигородського району,
2
Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задоволити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в 3 місяці для подання нею до Звенигородської держнотконтори заяви про прийняття спадщини , що відкрилася після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 , яка проживала в АДРЕСА_1 , Звенигородського району , Черкаської області.
Копію заочного рішення протягом 5 діб з дня проголошення направити відповідачу.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання копії.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд .