Справа №2-115/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.02.2007 р. Місцевий суд Звенигородського
району Черкаської області
в складі : головуючої судді Кащук A.M.
при секретарі Лупашко А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Звенигородка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вільховецької сільради , Звенигородського району, Черкаської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,
встановив:
позивач просить визначити додатковий строк на подання заяви про прийняття спадщини в три місяці, мотивуючи це тим, що після смерті його матері ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 відкрилася спадщина в АДРЕСА_1, Звенигородського району, Черкаської області у вигляді земельної ділянки. Позивач є спадкоємцем померлої по закону і фактично прийняв цю спадщину , заволодівши Державним актом на право приватної власності на земельну ділянку , виданим на ім»я померлої та земельною ділянкою і вважав, що в будь який час зможе отримати свідоцтво про право на спадщину.
Землевпорядник Вільховецької сільради , Звенигородського району , Черкаської області ОСОБА_3. позов визнав повністю і пояснив, що земельна ділянка розташована в АДРЕСА_1, Звенигородського району , Черкаської області позивач користується та обробляє дану земельну ділянку.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з слідуючих підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1. померла матір позивача ОСОБА_2. Після її смерті відкрилася спадщина в АДРЕСА_1 , Звенигородського району, Черкаської області у вигляді земельної ділянки, яка належала померлій на праві приватної власності. Позивач є спадкоємцем померлої за законом , постійно проживав з спадкодавцем до її смерті і на протязі 6-ти місячного строку вступив в управління спадковим майном, заволодівши Державним актом на право приватної власності на земельну ділянку , виданим на ім»я померлої та земельною ділянкою , що підтверджується довідками Вільховецької сільради № № НОМЕР_1.
Суд вважає , що позивач пропустив шестимісячний строк звернення з заявою на прийняття спадщини, передбачений ст.1270 ЦК України з поважних причин, поскільки з веденням в дію з 1.01.2004 р. чинного ЦК України змінився порядок прийняття спадщини , передбачений ст. 549 ЦК України / в ред. 1963 p. /, згідно якого вважалось , що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління чи володіння спадковим майном і позивач не знав про зміни в законодавстві.
З заявою про прийняття спадщини інші спадкоємці в нотконору не зверталися , спадкова справа не відкривалася , що підтверджується довідкою Звенигородської держнотконтори НОМЕР_2.
Враховуючи викладене, пропущений позивачем з поважних причин строк підлягає поновленню строком на три місяці.
Від сплати судового збору позивача звільнити на підставі ст. 4 Декрету KM України « Про державне мито».
2
Відповідача від сплати мита звільнити на підставі ст. 82 ЦПК України.
На підставі ст.ст. 1221, 1268 - 1270 , 1272, 1277 ЦК України та керуючись ст. ст. 10,11,60,61, 208, 209,212-215 ЦПК України , суд -
вирішив:
позов ОСОБА_1 до Вільховецької сільради , Звенигородського району, Черкаської" області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задоволити повністю
Визначити додатковий тримісячний строк ОСОБА_1 для подання заяви про прийняття спадщини , що відкрилася в АДРЕСА_1, Звенигородського району, Черкаської області після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1. ОСОБА_2 .
Від сплати судового збору позивача звільнити на підставі ст. 4 Декрету KM України « Про державне мито».Відповідача звільнити від сплати судового збору на підставі ст. 82 ЦПК України.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Черкаської області через Звенигородський районний суд .
Суддя