Судове рішення #8186028

Категорія 6.19

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

02 березня 2010 року                                     Справа №2а-838/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від прокурора –     прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Луганської області

    Ногіна О.М. (посвідчення від 04.07.2007 № 306)

від позивача –     головний спеціаліст – юрисконсульт юридичного сектору

            Мальнова О.В. (довіреність від 12.01.2010 № 126/09-20)

від відповідача –     не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі

управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області

до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3

про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

03 лютого 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій за несвоєчасне подання відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку, в розмірі 170,00 грн.  

В обгрунтування позовних вимог прокурор зазначив таке.

Відповідач – фізична особа – підприємець ОСОБА_3, є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області. В порушення норм чинного законодавства свій обов'язок по звіту до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб не виконав, у звязку з чим до нього рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області від 28 грудня 2006 року № 521 застосовані фінансові санкції у розмірі 170,00 грн. та надіслана вимога про сплату боргу. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату боргу відповідач суму фінансової санкції не сплатив, вимогу про сплату боргу з управлінням Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області не узгодив та у судовому порядку не оскаржив

У зв’язку з викладеним прокурор просить стягнути з відповідача на користь управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області фінансову санкцію за несвоєчасне подання звіту до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб в розмірі 170,00 грн.

У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Відповідач відповідно до ст. ст. 14, 15 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області.

Згідно із п. 6 ч. 2 ст. 17 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» фізична особа – підприємець ОСОБА_3 повинен нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до п.п. 1.3 п.1 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004  № 7-6 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 року за № 1000/9599, який був чинним на час виникнення спірних правовідносин, страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

Фізична особа – підприємець - ОСОБА_3 повинен був подати до управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області річну звітність страхувальників до системи персоніфікованого обліку за 2005 рік до 01 квітня 2006 року.

Головним спеціалістом відділу персоніфікованого обліку інформаційних систем та мереж управління Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області у грудні 2006 року був встановлений факт несвоєчасного подання позивачем звіту за 2005 рік, що підтверджується актом від 28 грудня 2006 року б/н (арк. справи 7).

Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» виконавчим органом Пенсійного фонду застосовується до страхувальників фінансові санкції за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду та накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами 9 і 10 статті 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Суми пені та штрафів, передбачених частинами 9 і 10 статті 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов’язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

28 грудня 2006 року позивачем прийняте рішення № 521 про застосування фінансових санкцій страхувальників від несвоєчасної звітності в органах Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано фінансову санкцію  в розмірі 170,00 грн. (арк. справи 6).

В порушення ч. 13 ст. 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сума штрафу протягом десяти робочих днів з дня одержання вищезазначеного рішення відповідачем не сплачена.

Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» позивачем відповідачу була надіслана вимога про сплату боргу від 04 квітня 2008 року № Ф-190/1 на суму 170,00 грн., яка відповідачем отримана 14 квітня 2008 року. Факт отримання відповідачем вказаної вимоги підтверджений наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення № 131441 (арк. справи 9).

 Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки відповідач суму недоїмки не сплатив, вимогу про сплату недоїмки з управлінням Пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області не узгодив та у судовому порядку її не оскаржив, за час судового розгляду справи сума недоїмки відповідачем також не сплачена.

За таких обставин суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та задоволення адміністративного позову у повному обсязі.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до п. 30 та п. 34 ч. 1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України у судовому засіданні 02 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог ч. 4 ст. 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 14, 15, 17, 18, 20, 106 Закону України від 09 липня 2003 року            N1058-I «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_3, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 94800, Луганська область,               м. Свердловськ, вул. Сєрова, буд. 53) на користь управління Пенсійного фонду України в     м. Свердловську Луганської області, (ідентифікаційний код 21792442, місцезнаходження: 94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Пирогова, буд. 9) фінансову санкцію в розмірі 170,00 грн. (сто сімдесят гривень нуль копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 09 березня 2010 року.

Суддя                                           Т.І. Чернявська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація