Справа № 1-69 2007 p.
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 березня 2007 року Олександрійський міськрайонний суд
Кіровоградської області в складі: головуючого - судді Паламарчука М.С., при секретарі Шаповал І.Ф., за участю прокурора Петрова І.М., захисника ОСОБА_5., розглянувши в відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження, уродженця селища АДРЕСА_1Олександрійського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, освіта базова вища, водія ТОВ «ІНФОРМАЦІЯ_2», неодруженого, проживаючого в м. АДРЕСА_2, за ст. 286 ч. 1 КК України,
встановив:
Підсудний обвинувачується в тому, що 12.12.2002 р. близько 18.00 год., керуючи автомобілем ВАЗ 2103 державний НОМЕР_1, рухаючись по вул. Садовій в м. Олександрії в напрямку центрального ринку в темний час доби, під час зустрічного роз'їзду, будучи засліпленим, не прийняв своєчасних заходів до зниження швидкості і зупинки автомобіля ( в порушення вимог пунктів 12.1, 12.2, 12.3, 1.2, 19.3 Правил дорожнього руху), виїхав на смугу зустрічного руху, де поряд з будинком № 58 по вул. Садовій в м. Олександрії здійснив наїзд на пішоходів, які переходили проїзну частину. В результаті чого їм було заподіяно тілесні ушкодження ОСОБА_2у вигляді закритої тупої травми грудної клітки з наявністю переломів 5-6 ребер зліва, які відносяться до категорії середньої тяжкості; ОСОБА_3і ОСОБА_4легкі тілесні ушкодження.
В судовому засіданні прокурор заявив клопотання про виключення з списку потерпілих осіб, яким було заподіяно легкі тілесні ушкодження, оскільки склад злочину за ст. 286 ч. 1 КК України передбачає лише заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Також прокурор прохає закрити провадження по справі, так як злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості, з часу його здійснення пройшло понад 3 роки, даних про те, що підсудний ухилявся від слідства або суду не має.
Підсудний та його захисник погодилися з клопотанням прокурора. Підсудний пояснив, що він приходив до суду один раз, йому сказали чекати повісток, але більше він нічого не отримував. Працівники міліції також його не розшукували.
Потерпілі заперечують проти заявленого клопотання.
Суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню, оскільки потерпілими по даній кримінальній справі можуть бути лише особи, яким заподіяно тілесні ушкодження середньої тяжкості. Максимальна міра покарання за ч. 1 ст. 286 КК України передбачає обмеження волі на строк до трьох років. Згідно з ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минули три роки -у разі вчинення злочину невеликої тяжкості, за який передбачене покарання у виді обмеження або позбавлення волі. В справі відсутні відомості про те, що підсудному вручалися повістки про виклик до суду чи в міліцію. На аркуші справи 139 міститься його заява про те, що він не заперечує проти закриття справи. Заява
підшита до того, як суд оголосив його в розшук. У підсудного є малолітня дитина і за цей період він підпадав під амністію. Реальних доказів того, що він ухилявся від суду не має. В зв'язку з чим провадження по справі необхідно закрити.
Позовні вимоги потерпілих і прокурора не можуть бути розглянуті.
Судові витрати та речові докази по справі відсутні.
Керуючись статтями 44, 49, 286 ч. 1 КК України, 11-7 КПК України, суд
постановив:
ОСОБА_3і ОСОБА_4визнати свідками, а не потерпілими по справі.
Закрити провадження по справі про обвинувачення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 286 КК України.
На постанову суду протягом 15 діб з моменту її проголошення може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської обл. через Олександрійський міськрайонний суд.
Суддя: