Справа № 2-514 2007 року РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2007 року Макарівський районний суд
Київської області в складі головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Булашенко В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Новосілківської сільської ради Макарівського району Київської області та Макарівського відділу державного земельного кадастру про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулась до суду з вказаним позовом посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько ОСОБА_2 , який проживав у с Новосілки Макарівського району Київської області .
Після його смерті відкрилась спадщина на майно покійного , яка
складається з приватизованої земельної ділянки , розміром 2,26 га , що розташована на
території Новосілківської сільської ради і призначена для ведення товарного
сільськогосподарського виробництва .
Спадкоємцем спадкового майна за заповітом є вона, донька покійного , а тому при зверненні до Макарівської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини , вона отримали свідоцтво про право на спадщину за заповітом на частину спадкового майна, а щодо приватизованої земельної ділянки , отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом , оскільки державний акт про право приватної власності на земельну ділянку було підписано та видано вже після смерті спадкодавця .
Вважає , що після смерті батька вона своєчасно у визначений ст. 1269 ЦК України шестимісячний термін, подала письмову заяву про прийняття спадщини, маючи бажання прийняти спадщину в повному обсязі, а тому її вини в тому, що Макарівський відділ земельних ресурсів виготовляв державний акт на право приватної власності на земельну ділянку протягом тривалого часу, не має.
Крім того, її вини в тому, що спадкодавець ОСОБА_2 не дожив і помер в період виготовлення державного акту про право власності на земельну ділянку також не має, а тому просила суд визнати за нею право власності на спадкове майно, що складається з приватизованої земельної ділянки , розміром 2,26 га , що розташована на території Новосілківської сільської ради Макарівського району і призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва .
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, викладене у заяві підтвердила.
Відповідач Новосілківська сільська рада Макарівського району Київської області у судове засідання свого представника не направив, про що подав письмову заяву.
Відповідач Макарівський відділ державного земельного кадастру свого представника у судове засідання не направив.
Вислухавши пояснення позивачки , дослідивши письмові матеріали справи, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер громадянин ОСОБА_2, який мешкав в с Новосілки Макарівського району Київської області.
(а.с. 6 ) .
Після його смерті відкрилась спадщина за заповітом на майно покійного , яке складається з земельної ділянки розміром 2,26 га , що розташована на території Новосілківської сільської ради Макарівського району і призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ( державний акт про право приватної власності на земельну ділянку , серії НОМЕР_1 ) та майнового паю члена КСП .
(а.с. 13) Позивачка по справі, що є спадкоємцем за заповітом своєчасно протягом шести місяців звернулась до Макарівської районної державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини та ІНФОРМАЦІЯ_2 року отримала свідоцтво про право на спадщину за заповітом на майновий пай .
(а.с. 10 ) Проте, державний нотаріус не видав свідоцтво про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку , оскільки державний акт про право приватної власності на земельну ділянку було підписано та видано вже після смерті спадкодавця.
Однак, оскільки позивачка по справі своєчасно у визначений ст.1269 ЦК України шестимісячний термін, подала письмову заяву про прийняття спадщини, маючи бажання прийняти спадщину в повному обсязі, суд вважає що вини позивачки в тому, що Макарівський відділ земельних ресурсів виготовляв державний акт на право приватної власності на земельну ділянку протягом тривалого часу, не має.
Крім того, вини в тому, що ОСОБА_2 не дожив і помер в період виготовлення державного акту про право власності на земельну ділянку також не має, а спадщина не може прийматись спадкоємцями частинами .
Враховуючи вищевикладене , суд вважає що позовні вимоги мають бути задоволені.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1245, 1261, 1269, ЦК України, ст..ст. 10,11,60, 88,212,215,223 ЦПК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Новосілківської сільської ради Макарівського району Київської області , задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на спадкове майно за заповітом , що складається з приватизованої земельної ділянки , розміром 2,26 га , вартістю 18 465 грн. 32 коп. , що розташована на території Новосілківської сільської ради Макарівського району Київської області і призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва ( Державний акт на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 ), що належало ОСОБА_2 .
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з часу його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд протягом 20 днів з часу подання заяви на апеляційне оскарження.