Справа № 22ц-2042/2009
Категорія 45
Головуючий І інстанції Чернота С. В.
Доповідач Барков В. М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 березня 2009 року м. Донецьк
Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Донецької області в складі:
головуючого судді Бугрим Л. М.,
суддів Баркова В. М.,
Резнікової Л. В.,
при секретарі Шатун Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку справу за позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Ясинуватської міської ради про визнання незаконними рішення та державного акту на право приватної власності на земельну ділянку, за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на ухвалу Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 21 січня 2009 року,
ВСТАНОВИЛА:
В січні 2009 року позивач ОСОБА_1. звернулася до суду із позовом до виконавчого комітету Ясинуватської міської ради про визнання незаконним рішення № 488 від 21 вересня 2005 року про передачу у власність ОСОБА_2 земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1. Також просила визнати недійсним державний акт на право приватної власності на земельну ділянку державного акту на право приватної власності на вказану земельну ділянку.
Ухвалою Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 21 січня 2009 року позовну заяву в зв'язку з непідсудністю повернуто позивачці для подання до належного суду.
На цю ухвалу суду від позивачки надійшла апеляційна скарга в якій вона ставить питання про скасування даної ухвали, посилаючись на те, що спір, який виник між сторонами підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Заслухавши суддю доповідача, пояснення позивачки, яка просила апеляційну скаргу задовольнити, дослідивши матеріали справи в межах апеляційного оскарження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга підлягає задоволенню
з наступних підстав:
Відповідно до п.3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд скасовує ухвалу і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.
Повертаючи заяву, суд виходив із того, що справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, оскільки фактично позивачка оскаржує бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Проте з такими висновками погодитися не можна.
Згідно із ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пунктом 1 ч.1 ст.17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Із змісту позовної заяви вбачається, що спір між сторонами виник з приводу користування земельною ділянкою, яка передана у власність ОСОБА_2 на підставі рішення відповідача.
Таким чином, суд належним чином не визначився щодо характеру спірних правовідносин і не звернув уваги на те, що підставою заявленого позову є порушення права позивачки користування земельною ділянкою.
За таких обставин, колегія суддів вважає за необхідне ухвалу місцевого суду скасувати, з передачею справи на новий розгляд для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 312 ч.1 п.3, 313-315 ЦПК України, судова колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Ухвалу Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 21 січня 2009 року - скасувати.
Справу передати до Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.