Справа №1-279/09
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 квітня 2009 року м.Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі: головуючого -судді: Бедьо В.І., при секретарі-Шімон А.Е., за участю прокурора - Грамотника В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця сПавлів Львівської області, мешканця: смт. Середнє, вул. Шевченка, 76 Ужгородського району, ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працюючого, не одруженого, не судимого
у вчиненні злочину, передбаченого ст. 162 ч.1, ст.ст. 15 Ч.2-185 ч.3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
15.01.2009 року в період час приблизно 10-11 год. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, знаходячись на подвір'ї буд.16 по вул. Шевченка в смт. Середнє Ужгородського району, через відкрите вікно незаконно, без дозволу власника, умисно проник у зазначений будинок, чим грубо порушив гарантоване право недоторканості житла гр. ОСОБА_2 та намагався скоїти крадіжку чужого майна, однак свій злочинний намір не довів до кінця з причин, що не залежали від його волі, оскільки ОСОБА_2 в цей час повернулась додому.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та показав суду, що 15.01.2009 року біля 10-11 год., він перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, завідомо знав, що ОСОБА_2 не буде вдома, оскільки вона перебуватиме на роботі, вирішив проникнути в її будинок №16 по вул. Шевченка в смт. Середнє для викрадення майна. Підійшовши до будинку, побачив, що одне з вікон відкрито і, без дозволу власниці, через нього проник в будинок, де почав шукати гроші та інші цінності, щоб викрасти їх, однак ОСОБА_2 в цей час повернулась додому, на що він, нічого не пояснюючи, вийшов з оселі і пішов геть.
У вчиненому щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати.
Судом постановлено здійснити обмеження обсягу доказів, що підлягають дослідженню та роз'яснено підсудному та іншим учасникам судового розгляду правові наслідки такого розгляду, і встановлено наступний порядок дослідження доказів у порядку ст. 299 КПК України: допитати підсудного, дослідити документи, що містяться в матеріалах справи, постановлено не допитувати свідків по справі, оскільки ніхто з учасників судового розгляду не оспорив фактичні обставини справи.
Крім власного визнання вини у вчиненому, вина підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочинів , передбачених ст. 162 ч.1, ст.ст. 15 Ч.2-185 ч.3 КК України, доведена дослідженими судом матеріалами кримінальної справи №1-279/09.
Оцінюючи зібрані докази в їх сукупності суд, вважає їх належними, допустимими, достовірними та достатніми по справі, кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 162 ч.1 КК України як незаконне проникнення до житла чи іншого володіння особи та за ст. 15 Ч.2-185 ч.3 КК України - замах на таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням в житло.
При призначенні покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує: ступінь тяжкості вчиненого злочину, конкретні обставини справи; особу винного, обставиною, що пом'якшує покарання суд визнає щире каяття підсудного, обтяжуючою-вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.
Враховуючи тяжкість злочину, конкретні обставини справи, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання, особу винного суд приходить до висновку, про можливість виправлення підсудного без відбування покарання, застосувавши ст. 75 КК України.
Судових витрат по справі не має.
Цивільний позов не заявлено
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, ст. ст. 70, 75, 76 КК України суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. 162 ч.1, ст. 15 4.2-185 ч.3 КК України та призначити покарання:
- за ст. 162 ч.1 КК України - у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. в дохід держави;
- за ст. 15 4.2-185 ч.3 КК України - у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 70 КК України, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від призначеного судом покарання з встановленням іспитового строку на 3 (три) роки.
На підставі ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов’язок періодично з’являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили залишити без змін-підписка про невиїзд.
На вирок суду може бути подана апеляція до апеляційного суду Закарпатської області протягом 15 діб із моменту його проголошення, а засудженими - у той же строк з моменту отримання копії вироку суду через цей суд.