3-1100-09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 квітня 2009 року м. Донецьк
Суддя Кіровського районного суду м. Донецька Юр'єва Т.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, яка надійшла від відділу ДАІ м. Донецька УДАІ ГУМВС України в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Сирії, громадянина України, не працюючого, мешкає за адресою: м. Донецьк, пр. Семашко, 14/16
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
04.11.2008 р. приблизно о 07 годині 05 хвилин. ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки «ВАЗ-21043», реєстраційний номер НОМЕР_1, на порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306) по вул. Комунарів у м. Бердянськ Запорізькій області знаходячись з наявними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння білків очей.) Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння ухилився шляхом відмови у присутності двох свідків, тобто вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст. 130 КпАП України.
При розгляді адміністративної справи ОСОБА_1, в судове засідання не з'явився, судом були здійсненні заходи у встановленому законом порядку про його повідомлення про час та місце слухання справи. Правопорушник не надав до суду клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку із чим суд вважає за можливе розглянути справу у відсутністю правопорушника на підставі даних, які були надані ВДАІ УМВС України в м. Донецьку.
Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 130 КпАП України визнається, керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння, чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність вини в діях ОСОБА_1, в інкримінованому правопорушенні з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1, підтверджується протоколом про адміністративне
правопорушення серія АГ №049443 від 04.11.2008 року, складеного правомочною посадовою особою у встановленому законом порядку, поясненнями свідків які мається у матеріалах справи.
Для розгляду по суті адміністративний матеріал за фактом даного правопорушення поступив до Кіровського районного суду після дооформления 13.04.2009 року.
Згідно ч. 2 ст. 38 КпАП України, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до КпАП України чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, тобто в даному випадку не пізніш, як 04.02.2009 року.
Відповідно до ст. 247 п.7 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КпАП України.
Оцінивши надані докази у їх сукупності приходжу до висновку про закриття справи про адміністративне правопорушення у зв'язку з закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. ч.2 38, 221, п.7 247, 283, 284 КУАП України, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КпАП України, у відношенні ОСОБА_1 на підставі п. 7 ст. 247 КпАП України закрити у зв'язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена в Апеляційному суді Донецької області протягом 10 днів з дня винесення постанови, а також опротестована прокурором протягом 10 днів з дня винесення постанови.