Судове рішення #8201118

Справа №2-1596/09

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2009 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді Кравченка В.О. при секретарі Юда М.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Конотопі справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітніх дітей, -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом та просить зменшити розмір аліментів, які стягуються з нього на підставі рішення Конотопського міськрайонного суду від 14.10.2005 року на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 1/4 до 1/6 частини з усіх видів заробітку, а також зменшити розмір аліментів, що стягуються з нього на підставі рішення Конотопського міськрайонного суду від 10.04.2009 року на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 1/4 до 1/6 частини з усіх видів заробітку. Вимоги обґрунтовує тим, що сумарний розмір стягуємих аліментів складає 1/2 частину його заробітку (доходу) і ставить його сім"ю у скрутне матеріальне становище, оскільки він ніде не працює.

Відповідачка ОСОБА_2 задоволенню вимог не заперечує та пояснила, що з позивачем вони знаходяться у зареєстрованому шлюбі. Від цього шлюбу мають доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. Проживають вони однією сім"єю і мають спільний бюджет. Однак у позивача є ще одна донька від попереднього шлюбу на утримання якої, за рішенням суду, той повинен сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку, що ставить їх сім"ю у скрутне матеріальне становище, тому як позивач ніде не працює да ще і має заборгованість по аліментах. З метою послідуючого зменшення розміру аліментів сплачуємих на дитину від першого шлюбу вона і вирішила звернутися до суду з позовом про стягнення з чоловіка аліментів на утримання їхньої доньки. Рішенням суду від 10.04.2009 року з ОСОБА_1 на її користь на утримання доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, були стягнуті аліменти щомісяця по 1/4 частини з усіх видів заробітку. Після цього чоловік і звернувся до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.

Відповідачка ОСОБА_3 заперечує задоволенню вимог, при цьому посилається на те, що позивач з дружиною - відповідачкою ОСОБА_2 проживає однією сім"єю, бо вона їх бачить разом майже кожного дня. Позивач же аліменти на доньку ОСОБА_5 платить нерегулярно, має заборгованість. Тому у неї немає ніяких сумнівів, що тільки з метою матеріально ущимити її дитину, ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів з ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню за наступних підстав.

Так, в судовому засіданні встановлено, що позивач, за рішенням суду від 14.10.2005

року, сплачує щомісяця аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітньої доньки, від попереднього шлюбу, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку (а.с.3). Аліменти на вказану дитину сплачує не регулярно, у зв"язку з чим за ним утворилася заборгованість, що підтверджує і сам позивач, пояснивши про наявну у нього образу на колишню дружину ОСОБА_3, яка не бажала відстрочувати аліменти. З метою подальшого зменшення розміру аліментів і, таким чином, ущимлення матеріальних прав доньки ОСОБА_5, дружина позивача — відповідачка ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом про стягнення з чоловіка аліментів на утримання доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2. При цьому мету звернення до суду з цим позовом також не приховує і сама ОСОБА_2, пояснивши, що з позивачем вони проживають в зареєстрованому шлюбі, мають спільний бюджет, а з позовом про стягнення аліментів вона звернулася до суду тільки для подальшого зменшення сплати аліментів чоловіком на доньку ОСОБА_5. Рішенням суду від 10.04.2009 року позов ОСОБА_2 було задоволено, а з ОСОБА_1 стягнуті аліменти на утримання їх доньки ОСОБА_6 в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (а.с.2).

Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров"я когось із них.

Таким чином законодавець визначив підстави за яких вимоги про зменшення розміру аліментів можуть бути задоволені.

В той же час позивач в обгрунтування вимог посилається на те, що сумарний розмір стягуємих аліментів складає 1/2 частину заробітку (доходу) і ставить його сім"ю у скрутне матеріальне становище, оскільки він ніде не працює.

Суд, не может погодитись з доводами позивача, тому як встановлено, що останній проживає з відповідачкою ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі, від якого мають доньку ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, (а.с.4, 5). Вказані особи живуть разом в одній квартирі, ведуть господарство та мають спільний сімейний бюджет, що і підтвердили в судовому засіданні. ОСОБА_1 є дорослим, працездатним чоловіком, який вже тривалий час ніде не працює, на обліку в центрі зайнятості не перебуває, що, на переконання суду, може розцінюватися тільки як не бажання останнього працевлаштуватися і відповідно утримувати своїх дітей та родину.

Крім того, також було встановлено, що ОСОБА_2, за рішенням суду від 10.04.2009 року, ніколи не бажала отримувати аліменти від свого чоловіка ОСОБА_1, бо навіть до теперішнього часу не отримала відповідного виконавчого листа (справа №2-788/09 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_3 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини). Дане судове рішення було необхідне тільки для подальшого зменшення аліметів стягуємих з ОСОБА_1 на користь доньки ОСОБА_5, що фактично і підтвердили позивач та його дружина ОСОБА_2

При таких обставинах, суд вважає необхідним захистити права неповнолітньої дитини ОСОБА_5 та відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог про зменшення на її утримання аліментів.

Що ж стосується зменшення аліментів стягуємих з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 1/4 до 1/6 частини від усіх видів заробітку то, на переконання суду, вони підлягають задоволенню. При цьому суд виходить з того, що мається відповідне рішення суду про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання доньки ОСОБА_6 в розмірі 1/4 частини заробітку, яке набрало законної сили і підлягає виконанню. Сама відповідачка ОСОБА_2 наполягає на задоволенні цих вимог, а тому підстав для відмови не вбачається.

Керуючись: ст. 192 ч.1 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 57-60 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити частково.

Зменшити розмір аліментів, що стягуються щомісяця з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м.Путивль Сумської області, проживаючого у АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2 з 1/4 частки до 1/6 частки з усіх видів заробітку (доходу) до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з часу набрання рішення суду законної сили.

Виконавчий лист виданий на підставі рішення Конотопського міськрайонного суду від 10.04.2009 року про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання малолітньої доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі 1/4 частини від усіх видів заробітку (доходів) щомісяця до досягнення останньою віку повноліття відізвати.

В іншій частині вимог у задоволенні відмовити.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження до Конотопського міськрайонного суду протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга - протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження або протягом 10 днів без попереднього подання заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація