Справа № 2о-274-09
Рішення
іменем України
13 листопада 2009 року Сватівський районний суд Луганської області у складі головуючого судді Юрченко С.О., народних засідателів Немушенко В.П., Приходько В.А., при секретарі Андріясовій С.А., за участю прокурора Великоцького А.О., адвоката ОСОБА_1, розглянувши в судовому засіданні в залі суду м. Сватове цивільну справу за заявою Сватівської обласної психіатричної лікарні про невідкладну госпіталізацію ОСОБА_2 в психіатричний стаціонар без його усвідомленої згоди,
ВСТАНОВИВ:
Психіатричний заклад звернувся до суду з даною заявою, в судовому засіданні його представник ОСОБА_3 суду пояснив, що гр.-н ОСОБА_2 потребує невідкладної госпіталізації через свій психічний стан. 11.11.2009 року він був госпіталізований в Сватівську обласну психіатричну лікарню черговим лікарем ОСОБА_4 в зв’язку з погіршенням психічного стану, агресивною поведінкою, та для вирішення соціальних питань. Підтримуючого лікування не приймав. Згідно свого психічного стану хворий не може забезпечувати свої життєві потреби, представляє загрозу для себе та оточуючих. Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів лікування та нагляд ОСОБА_2 можливі тільки в умовах стаціонару, оскільки він страждає на тяжкий психічний розлад та не може самостійно забезпечувати свої життєві потреби, представляє небезпеку для себе та оточуючих. ОСОБА_2 згоди на госпіталізацію не дав. Просить заяву задовольнити.
Представник психіатричного закладу ОСОБА_5 суду пояснив, що він є лікарем – психіатром, лікує ОСОБА_2, який перебуває в психіатричному стаціонарі з 11.11.2009р. ОСОБА_2 відставав з дитинства від однолітків. Мати вперше звернулася по допомогу до психіатрів 10.01.1995 року зі скаргами, що дитина не розмовляє, не обслуговує себе. У 1999 році консультований лікарем-генетиком, виставлений діагноз: хвороба Дауна, розумова відсталість з ступені імбецильності; лікарем-неврологом, діагноз підтверджений. Був оглянутий медико-педагогічною комісією та направлений до інтернату м. Ровеньки. Отримував соціальну допомогу, як інвалід дитинства. У 2008 був представлений на МСЕК та переведений на 2 групу інвалідності дитинства. Контакт з хворим обмежений внаслідок зниження інтелекту за олігофреничним типом. Більшість запитань не розуміє, не розвинена система понять. Фразове мовлення відсутнє. Дезорієнтований у місці, часі. Інструкції не виконує. Потребує постійного стороннього догляду та нагляду. Знаходиться в стані психомоторного збудження, агресивний по відношенню до оточуючих, періодично наносить собі тілесні ушкодження. Згідно висновку комісії лікарів ОСОБА_2 страждає на тяжкий психічний розлад у формі: помірна розумова відсталість, не різко виражена імбецильність з вираженою емоційно-вольовою нестійкістю, з вираженим порушенням поведінки та аутизації. Лікування ОСОБА_2 можливе тільки в умовах стаціонару. Просить заяву задовольнити.
ОСОБА_2 в судове засідання не був доставлений, оскільки згідно висновку ЛКК він не може прийняти участь в судовому засіданні за своїм психічним станом.
Законний представник, адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що заява підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_2 необхідна психіатрична допомога, він перебуває в тяжкому психічному стані, тому потребує примусової госпіталізації.
Суд, заслухавши представників Сватівської обласної психіатричної лікарні, представника особи, щодо якої вирішується питання про надання їй психіатричної допомоги у примусовому порядку, прокурора, який вважає необхідним задовольнити подану заяву, дослідивши та оцінивши добуті в судовому засіданні докази в їх сукупності, вважає можливим задовольнити заяву психіатричного закладу, так як згідно висновку комісії лікарів про стан психічного здоров”я ОСОБА_2, ступінь виражених психічних порушень така, що він не може самостійно забезпечувати свої життєві потреби, представляє загрозу для себе та оточуючих і потребує невідкладної госпіталізації та нагляду лікарів до проходження повного курсу лікування.
Згідно ст.14 Закону України „Про психіатричну допомогу”, особа, яка страждає на психічний розлад, може бути госпіталізована до психіатричного закладу без її усвідомленої згоди, якщо її обстеження та лікування можливі лише в стаціонарних умовах, та при встановленні в особи тяжкого психічного розладу, внаслідок чого вона вчиняє чи виявляє реальні наміри вчинити дії, що являють собою безпосередню небезпеку для неї чи оточуючих.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.13, 14, 22 Закону України „Про психіатричну допомогу”, ст. ст. 212-215 , 279-282 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Заяву Сватівської обласної психіатричної лікарні задовольнити.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, примусово госпіталізувати в Сватівську обласну психіатричну лікарню.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.О. Юрченко
Народні засідателі В.П. Немушенко
ОСОБА_6