Судове рішення #820898
КОПІЯ:

КОПІЯ:

Справа № 1-86/07

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2007 року

НОВОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ЧЕРНІГОВА

в складі: головуючого судді                          Мурашко М.І.

при секретарі                              Іваненко-Коленда А.С.

з участю прокурора                    Біляковича О.В.

адвоката                                      ОСОБА_1

розглянувши у відритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Чернігові кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця М.Чернігова , єврея, громадянина Украіни, освіта неповна середня; одруженого , проживаючого за адресою АДРЕСА_1, раніше судимого 21 грудня 2005 року Новозаводським районним судом м.Чернігова по ч.І ст.204 ЮС України до штрафу на користь держави в сумі 8500 грн. з конфіскацією незаконно виготовленої продукції;

у скоєнні злочинів , передбачених  ч.І , ч.2 , ч.З ст.204  КК України,»

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 не являючись суб»єктом підприємницької діяльності та не маючи відповідного спеціального дозволу ( ліцензії), передбаченого законом, протягом січня 2007 року займався незаконним виготовленням алкогольних напоїв з недоброякісної сировини , що становлять загрозу для життя і здоров»я; незаконним зберіганням з метою збуту, а також незаконним збутом незаконно виготовлених алкогольних напоїв .

Так, ОСОБА_2, маючи в своєму розпорядженні спирт етиловий , який придбав , починаючи з листопада 2006 року у невстановленої слідством особи на Центральному ринку в М.Чернігові, знаходячись в квартирі АДРЕСА_1                                                     виготовляв      підакцизні товари - алкогольні напої , шляхом змішування спирту з водою . З метою надання незаконно виготовленим алкогольним напоям товарного виду, ОСОБА_2 розливав незаконно виготовлені алкогольні напої у пластикові пляшки і зберігав за місцем свого проживання з метою подальшого збуту.

05 січня 2007 року , приблизно об 11 год. , ОСОБА_2 знаходячись за місцем свого проживання , в ході проведення оперативної закупівлі , незаконно збув оперуповноваженому 4MB ПМ УПМ ДПА в Чернігівській області ОСОБА_3 1, 5 літра незаконно виготовлених алкогольних напоїв , розлитих у пластикову пляшку , ємністю 1, 5 літра з етикеткою «Менська  Остреч».

В цей же день , приблизно о 12 годині ОСОБА_2 , знаходячись за місцем свого проживання , в ході проведення оперативної закупівлі, незаконно збув оперуповноваженому 4MB ПМ УПМ ДПА в Чернігівській області ОСОБА_4 3    літра незаконно виготовлених

 

2

алкогольних напоїв , розлитих у дві пластикові пляшки , ємністю 1.5 літра кожна з етикеткою «Менська Остреч».

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 08 січня 2007 року , приблизно о 14.00 год. ОСОБА_2 , знаходячись за місцем свого проживання , під час проведення оперативної закупівлі, незаконно збув оперуповноваженому 4MB ПМ УПМ ДПА в Чернігівській області ОСОБА_3 1, 5 літра незаконно виготовлених алкогольних напоїв , розлитих у пластикову пляшку , ємкістю 1,5 літра з етикеткою  «Менська  Остреч» на загальну суму 13 грн.

Цього ж дня , приблизно о 14 год.30 хв. ОСОБА_2, знаходячись за місцем свого проживання , під час проведення оперативної закупівлі, незаконно збув оперуповноваженому 4MB ПМ УПМ ДПА в Чернігівській області ОСОБА_4 3 літра незаконно виготовлених алкогольних напоїв , розлитих у пластикову пляшку з етикеткою Остреч кола» , ємністю 1.5 літра та пластикову пляшку з етикеткою «Чернігівське» , ємністю 2 літра на загальну суму 25 грн., після чого був' затриманий працівниками податкової міліції на місці вчинення злочину і видав грошові кошти , одержані ним від незаконного збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв.

Крім того , в цей же день, приблизно о 14 год.45 хв. ОСОБА_2 добровільно видав працівникам податкової міліції 5 літрів спирту, який зберігав з метою незаконного виготовлення алкогольних напоїв та їх подальшого збуту.

Згідно висновку експертизи матеріалів, речовин та виробів № 65/66 від 22 січня 2007 року, надані на дослідження рідини, які були придбані 05.01.2007 року та 08.01.2007 року у ОСОБА_2 в ході проведення оперативних закупівель та добровільно ним видані за місцем проживання , є водними розчинами етилового спирту - лікеро- горілчаними напоями , виготовленими саморобним способом, які за вмістом етилового спирту ( міцністю), органолептичними показниками ( наявністю сторонніх включень), кількісним хімічним складом супутніх спирту мікродомішок органічної природи не відповідають обов»язковим вимогам ДСТУ 4256:2003 „Горілки і горілки особливі. Технічні умови .", та сировиною, яка за показником об»ємної частки етилового спирту , органолептичними показниками ( наявністю сторонніх включень), кількісним хімічним складом , супутніх спирту мікродомішок , не відповідає обов»язковим вимогам ДСТУ 4221 : 2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови». Вказані рідини мають спільну родову (групову) приналежність. Надані на дослідження незаконно виготовленні алкогольні напої не відповідають обов»язковим мінімальним специфікаціям якості , є непридатними до вживання, при вживанні в якості алкогольного напою можуть бути небезпечними для здоров»я людини; сировина не відповідає обов»язковим мінімальним специфікаціям якості, є непридатною до вживання та є небезпечною для здоров»я людини. Виготовлені з такої сировини алкогольні напої можуть бути небезпечними для здоров»я людини.

Будучи допитаним в судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнав повністю та пояснив , що починаючи з листопада 2006 року він купував на Центральному ринку у різних людей   спирт і   використовував   його   з метою виготовлення   алкогольних

 

3

напоїв, з метою їх подальшого збуту. За місцем свого проживання він виготовляв алкогольні напої, шляхом змішування спирту з водою. Після чого , в січні 2007 року він кілька разів продавав незнайомим людям алкогольні напої, а 08 січня 2007 року , був затриманий працівниками міліції на місці вчинення злочину і він добровільно видав їм 5 літрів спирту та грошові кошти, отримані ним від реалізації незаконно виготовлених алкогольних напоїв. Свій вчинок пояснює тим, що в сім"ї склалося скрутне матеріальне становище , так як за станом здоров»я він не може працювати . В скоєному щиро розкаюється.

Вина підсудного ОСОБА_2 також доведена іншими доказами, які підсудний  не оспорює та які узгоджуються з іншими матеріалами справи.

Аналізуючи викладені докази, суд приходить до висновку, що дії підсудного ОСОБА_2 які виразились в незаконному зберіганні з метою збуту , збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв ,підлягають кваліфікації по ч.І ст. 204 КК Украіни.

Дії підсудного ОСОБА_2 , які виразились в повторному незаконному виготовленні алкогольних напоїв , підлягають кваліфікації по ч. 2 ст.204 КУК України.

Дії підсудного ОСОБА_2 , які виразились в незаконному виготовленні алкогольних напоїв недоброякісної сировини , що становлять загрозу для життя і здоров»я людей , підлягають кваліфікації по ч.З ст.204 КК України.

Обставин, що обтяжують  вину підсудного , суд не встановив.

Обставинами , що пом"якшують вину підсудного , суд визнає його щире каяття.

Призначаючи міру покарання ОСОБА_2, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, дані, що характеризують особу підсудного обставину, що пом»якшує покарання , тому суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції від суспільства.

Цивільний позов  по справі не заявлено.

Відповідно до ст.ст. 91-93 КПК України, витрати за проведення експертизи підлягають стягненню на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323-324 КПК України,- суд

ПРИСУДИВ:

ОСОБА_2      визнати винним      у скоєнні злочинів, передбачених ч.І , ч.2 . ч.З ст.204 КК України і  призначити покарання: по ч.І  ст.204   КК Украіни - у вигляді  1( одного) року обмеження волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції ;

по ч.2 ст.204 КК України - у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі з конфіскацією незаконно виготовленої продукції;

по ч.З ст.204 КК України - у вигляді 5 (п»яти) років позбавлення волі з вилученнями і знищенням незаконно виготовленої продукції .

Відповідно до СТ.70 ч.І КК України , за сукупністю злочинів, шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим, остаточно призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією , вилученням та знищенням  незаконно виготовленої продукції .

Відповідно до ст.75 КК України засудженого ОСОБА_2 звільнити від

 

4

відбування покарання з випробуванням , з іспитовим строком на 1 (один) рік.

Відповідно ст. 76 КК України покласти на засудженого наступні обов'язки: не виїжджати за межі Украіни на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти такі органи про зміну місця проживання, періодично з"являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Згідно з ч.З ст.72 КК України вирок суду від 21 грудня 2005 року відносно ОСОБА_2 виконувати окремо.

Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити попередню- підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Стягнути з засудженого ОСОБА_2 судові витрати за проведення судово-хімічної експертизи в сумі 523 грн. 20 коп.

Речові докази по справі , а саме: 14, 5 л. незаконно виготовлених алкогольних напоїв , які зберігаються в камері схову СВ ПМ ДПА в Чернігівській області -знищити.

Речові докази , а саме: грошові кошти в сумі 32 гривень, які зберігаються в камері схову УПМ ДПА в Чернігівській області - повернути ДПА в Чернігівській області.

На вирок може бути подана апеляція через Ново заводський районний суд м.Чернігова протягом 15 днів з моменту його проголошення.

Суддя:  М.І. МУРАШКО

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація