Справа № 1- 42 2007 року
ВИРОК ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2007 року Макарівський районний суд Київської області в складі
головуючого судді Устимчук М.Ю., при секретарі Лигі Л.М., з участю прокурора Козака Т.І., адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Макарів справу за звинуваченням:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою , не одруженого, непрацюючого , військовозобов "язаного , не маючого урядових нагород, раніше судимого 05 квітня 2006 року Макарівський районним судом Київської області за ст.. 309 ч.2 , ст.. 75 КК України до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік , -
-у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.2 КК України ,-
ВСТАНОВИВ:
05 квітня 2006 року підсудний ОСОБА_2 був засуджений Макарівський районним судом Київської області за ст.. 309 ч.2 КК України до двох років позбавлення волі та відповідно до ст.. 75 КК України був звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік, проте належних висновків не зробив, на шлях виправлення не став і вчинив новий злочин під час іспитового строку.
А саме, 26 листопада 2006 року в смт. Макарів Київської області близько 14 години підсудний ОСОБА_2, проходячи по вул.. Свердлова, знайшов поліетиленовий пакет з подрібненою маковою соломою, яку він незаконно придбав та незаконно зберігав при собі, маючи намір виготовити з неї ацетильований опій, без мети збуту.
Цього ж дня, о 14 годині 15 хвилин підсудний ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції на мосту через річку Здвиж в смт. Макарів Київської області. В ході поверхневого огляду у підсудного ОСОБА_2 було виявлено та вилучено поліетиленовий пакет з рослинною масою , що згідно висновку судово-хімічної експертизи № 3016 від 27.11.2006 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - не висушеною маковою соломою. Маса наркотичного засобу в перерахунку на суху речовину становить 748 грам.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, щиро розкаявся, підтвердив викладене в обвинувальному висновку, а тому суд вважає його вину доведеною.
Таким чином, суд вважає достовірно встановленим, що підсудний ОСОБА_2
вчинив незаконне придбання , зберігання наркотичних засобів , без мети збуту, вчинене повторно , тобто скоїв злочин, передбачений ст.. 309 ч.2 КК України.
Призначаючи підсудному покарання, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, обставини його вчинення та особу підсудного .
Обставин, що обтяжували б покарання підсудному ОСОБА_2 суд не знаходить.
Обставиною, що пом"якшує покарання підсудному є його щире каяття.
При призначенні підсудному покарання суд також бере до уваги, те що підсудний ОСОБА_2 по місцю проживання характеризується посередньо, пройшов курс лікування від наркоманії добровільно , є тяжко хворим на день судового розгляду, що підтверджується медичними документами.
За викладених обставин, суд приходить до висновку, що покарання підсудному має бути призначено в межах санкції ст. 309 ч.2 КК України у вигляді позбавлення волі.
Остаточне покарання підсудному ОСОБА_2 має визначатись відповідно до ст.. 71 КК України з врахуванням попереднього вироку, шляхом часткового приєднання не відбутої частини покарання за вироком Макарівського районного суду від. 05.04.2006 року.
Однак, враховуючи молодий вік підсудного ОСОБА_2, а також наявність тяжкого захворювання легенів , суд вважає, що виправлення , перевиховання та лікування підсудного можливе без ізоляції його від суспільства і до нього необхідно застосувати вимоги ст.ст. 75, 76 КК України, звільнивши від покарання з випробуванням.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 323-324 КПК України, суд ,-
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_2 визнати за винного у вчинення злочину, передбаченого ст.. 309 ч.2 КК України та покарання призначити у вигляді трьох років позбавлення волі.
Відповідно до ст.. 71 КК України , остаточне покарання засудженому ОСОБА_2 визначити три роки шість місяців позбавлення волі.
Відповідно до вимог ст. 75 КК України засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання звільнити з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю два роки.
Покласти на засудженого ОСОБА_2 обов"язки передбачені ст. 76 КК України, а саме:
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з"являтись у ці органи для реєстрації.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_2 залишити попередню -підписку про невиїзд з постійного місця проживання
Після набрання вироком чинності речові докази по справі, а саме : пакет з маковою соломою - знищити ;
Стягнути з ОСОБА_2, на користь НДЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області, код 25574713, p.p. 35220100105021, банк УДК у Київській області, МФО: 821018 на відшкодування витрат пов"язаних з проведенням судово-хімічної експертизи 139 гривень 49 коп.
На вирок може бути подана апеляція до Апеляційного суду Київської області протягом 15 діб з часу його проголошення.